Gigamalacokkal kísérleteznek a kínai tenyésztők, miután az országban egyre nagyobb a kereslet a húsuk iránt, írja a Mirror. A tenyésztők azt mondják, kiválogatják a legnagyobb és leggyorsabban fejlődő egyedeket, majd pároztatják őket, így a következő malacnemzedék sokkal gyorsabban fog nagyobbra nőni, mint a szülei. A helyiek szerint bejön a kísérlet, már akkora malacokkal is találkoztak, amik elérték egy jegesmedve méreteit.
A kismalacokat a születésük után magas energiatartalmú szójával és búzával etetik, hogy minél gyorsabban elérjék a vágósúlyukat. A helyi termelők nagyjából 500 kilósan vágják le a malacokat, ami az átlagos malacoknál akár ötször több húst jelent. A legnagyobb, Európában tenyésztett disznófaj egyébként "csak" 15 kilós, őket kifejezetten a pármai sonka előállításához nevelik ekkorára.
A kínai állatvédők azonban aggódnak a gigamalacok miatt, szerintük ugyanis az állatok teste nem tudja tartani a lépést a gyors hizlalással. Szerintük ugyanis a hizlalással megterhelik az állatok szívét és tüdőit, sőt, sokszor még a lábuk sem bírja el a hatalmas súlyukat.
A kínai tenyésztők mégis folytatják a gigamalacok nemzését, ugyanis Kínában az elmúlt időszakban, egy afrikai sertésinfluenza-járvány után 40 százalékkal csökkent az állatok száma az országban. Mindeközben Kína termeli ki 60 százalékát a világ sertéshúsának, és az sem az utolsó szempont, hogy egyetlen hatalmasra megtermett állatot több mint 400 ezer forintnak megfelelő jüanért tudnak eladni.