210 millió forint értékben kell ingatlanokat adni a győri hulladékkezelőnek, hogy ne legyenek likviditási gondjaik

Pintér Bence 2020-10-26 16:56:00
Kedden ül össze a győri közgyűlés, többek között a hulladékkezelő talpra állításáról döntenek.

Közgyűlés lesz kedden Győrben: bár az ehavi program nem ígérkezik túl bombasztikusnak, vannak a benyújtott napirendi pontok között érdekesebb darabok. A közgyűlés először az építési szabályzat különböző módosításait tárgyalja (köztük a bácsai bicikliútra vonatkozó módosítással), ezen felül lesz szó arról, hogy állt félévkor a költségvetés.

Ami igazán érdekes, hogy kiderült, milyen hatással van a központosítás és a rezsicsökkentés a GYHG Győri Hulladékgazdálkodási Nonprofit Kft.-re.

A cég eddig a Győr-Szol szervezete alatt működött, de a szeméthelyzettel elégedetlen új polgármester, Dézsi Csaba András (Fidesz) még tavasszal kiszervezte azt onnan. Ez viszont azt is magával vonja, hogy a cég nem túl egészséges állapotban lévő pénzügyei jobban láthatóak lettek. Mint a most napirendre kerülő javaslat fogalmaz: a társaság likviditási problémákkal küzd, saját tőkéje az elmúlt két évben 23,2 millió forintra olvadt, ami nem éri el a 90,5 milliós törzstőke felét. Ennek oka a dokumentum szerint, hogy megnövekedtek a feladatok és növelni kellett a béreket is, de ugyanilyen faktor „a hulladékfinanszírozás központi finanszírozási rendszere” is.

A GYHG alapító okiratát és szervezetét már legutóbb átalakították, most pedig arról határozhat a közgyűlés, hogy a cégnek 210 millió forint értékben ad át a város olyan ingatlanokat, amelyek eddig a Győr-Szol kezelésében voltak. Ezzel egyrészt rendezik a cég anyagi helyzetét a tőke tekintetében, másrészt pedig a cég fog rendelkezni azokkal az ingatlanokkal, ahol a hulladékkezelést végzik.

Holnap természetesen jelentkezünk az ülés részleteivel!

Szólj hozzá!

Illés Károly korcsoknak minősített embereket

Tóth Norbert szombathelyi, tiszás parlamenti képviselő bocsánatkérésre szólította fel a szombathelyi Fidesz elnökét.

Pintér Bence: rendőrnyomozók jelentek ma meg a Győr-Szolnál – tovább gyűrűzik a lakáskassza-ügy

A súlyos pénzügyi gondokkal küzdő városi holdingnál adatgyűjtést végeztek a hatóságok, miközben továbbra is rengeteg a kérdés az eltűnt milliárdok körül.

Visszavonul Ferencz Csaba

A szezon végével szögre akasztja cipőjét az Egis Körmend játékosa.

Mezőgazdasági összeírás indul Győrben is – online és személyesen is kereshetik a gazdálkodókat

A KSH szerint az adatfelvétel célja, hogy pontosabb képet kapjanak a hazai agrárium helyzetéről és az elmúlt évek változásairól.

Közmeghallgatást tart május 28-án a győri önkormányzat

A városházi fórumon a lakosok és helyi szervezetek képviselői is kérdezhetnek, javaslatokat tehetnek.

Szombathely is csatlakozik a Vágatlan Májushoz

A nem hivatalos programot Gajdos László miniszter hirdette meg.

Római kori tárlatvezetés és Egry-túra is várja az érdeklődőket a Rómer Múzeum programjain

Kiállításokkal, múzeumi sétával és egész napos kirándulással készül a következő napokra a győri intézmény.

Megalakult a Tisza-kormány

Kinevezte Magyar Péter kormányának minisztereit Sulyok Tamás köztársasági elnök kedden Budapesten, ezzel megalakult az új kabinet.

Ruff Bálint: „A valaha volt legnagyobb elszámoltatás lesz" – Győrben is elkezdhetnek izzadni néhányan

A TISZA miniszterjelöltje országos politikai és gazdasági felelősségre vonást ígér, városunkban pedig már most is elég hosszú a lista.

Negyven éve ért fel Európa csúcsára a Rába ETO férfi kézilabdacsapata

Kósa Roland jubileumi ünnepségen köszöntötte az 1986-os IHF-kupagyőztes legendákat.

Öltönyben járta az irodaházakat, majd kulcsok és beléptetőkártyák segítségével lopott egy férfi Győrben és Mosonmagyaróváron

A vádlott természetesen mozgott a helyszíneken, így nem keltett feltűnést -  az ügyészség végrehajtandó börtönbüntetést indítványozott ellene.

Fűzy András lett a győri Fidesz elnöke

Boncsarovszky Péter és Faber Kristóf a csoport alelnökei.

Megkezdődött a szombathelyi Olad Plató azbeszttel szennyezett útjainak bitumenes zárása

Valamint kalcium-kloriddal locsolnak le 20 négyzetméternyi területet.

Egyelőre 165 millió forintos költségvetéssel számol a 2026-os Savaria Karnevál

Az egyik idei húzónév a Beton.Hofi lesz. A karneválszínházat ezúttal a miskolci színház társulata játssza.

Nem árulják el mennyibe került a szombathelyi Nagyszálló

Az épület homlokzatán megjelent telefonszám végén bejelentkező ingatlanos nem érti, hogy miért érdekel egy újságot, hogy mi az ára a patinás épületnek.

Kapitány István: nem válunk le az orosz energiáról, és marad a rezsicsökkentés

A TISZA Párt gazdasági és energetikai miniszterjelöltje szerint diverzifikálni kell az energiaforrásokat, miközben átláthatóbb gazdaságot és korrupcióellenes fellépést ígért.