Augusztus végén ismét megnyitja kapuit az érdeklődők előtt Győr egyik legismertebb és legimpozánsabb épülete. Augusztus 27-én, csütörtökön 16:30-tól ingyenes, vezetett túrát tartanak a Győri Városházán.

Az épület története egészen a 19. század végéig nyúlik vissza. A városháza alapkövét 1896. május 14-én tették le ünnepélyes keretek között, az építési területen az első, szimbolikus kapavágást Zechmeister Károly akkori polgármester végezte el. Az elkészült városházát végül 1900. március 19-én avatták fel.
A vezetett séta során olyan reprezentatív helyiségekbe is bepillanthatnak a résztvevők, amelyekkel a hétköznapokban nem feltétlenül találkozik az ember. A program részeként megtekinthető lesz többek között a városháza díszterme, valamint a Bisinger terem is.
Az ingyenes túra augusztus 27-én 16:30-kor indul a városháza aulájából. A szervezők arra kérik a jelentkezőket, hogy időben érkezzenek, mivel a séta pontosan a meghirdetett időpontban kezdődik.
A részvétel előzetes regisztrációhoz kötött, egy csoportban legfeljebb 45 fő vehet részt. Aki tehát kíváncsi arra, milyen a Győri Városháza belülről, és közelebbről is megnézné az épület legszebb termeit, annak érdemes időben biztosítania a helyét az augusztus végi programra.
Szponzorált tartalmat olvastál.
