Ahogy arról elsőként az Ugytudjuk.hu beszámolt, Lázár János építési és közlekedési miniszter a héten Sárvárra látogatott, egy interjú alkalmával azt mondta, hogy:
“A képviselőjelölt asszonnyal még életemben nem találkoztam. Kicsit csodálkozom is, hogy a TISZA Párt nem talált magyar embert és egy szlovák asszonyt kellett elindítania ebben a választókerületben. Ilyen rosszul állnak, legalább azt kellene, hogy Magyarországon magyarok legyenek a jelöltek.” - reagálva erre a TISZA helyi választókerültei jelöltjére.
Csakhogy Strompová Viktória nem szlovák, hanem felvidéki magyar
Az eset kapcsán Magyar Péter lemondásra szólította fel Lázár Jánost, a TISZA határon túl született politikusai pedig nyílt levélben álltak ki Strompová Viktória mellett. Egy videóban pedig maga az érintett mondta el, hogy Trianon tragédiája miatt szakadtak el a felmenői Magyarországtól.
Lázár interjúja közben ott ült mellette Ágh Péter (Fidesz-KDNP) a választókerület jelenlegi képviselője. Őt a tegnapi napon Magyar Péter arra szólította fel, hogy nyilvánuljon meg az ügyben.
“Felszólítom Ágh Pétert, hogy szólaljon meg és határolódjon el a politikai hullává vált főnökétől, Lázár Jánostól!
Valljon színt, hogy Lázár Jánoshoz hasonlóan ő is megkérdőjelezi-e a kihívójának magyarságát!
Valljon színt, hogy Lázár Jánoshoz hasonlóan ő is szlováknak tartja-e a felvidéki magyarokat!
Mondja ki, hogy Lázárhoz hasonlóan ő is megkérdőjelezi-e Viktória jogát arra, hogy elinduljon az országgyűlési választásokon!
Valljon színt, hogy egyetért-e Lázár János kijelentésével, amellyel nemcsak egy embert támadott és alázott meg, hanem a külhoni magyarok millióit!
És valljon színt arról is, hogy támogatja-e azt, hogy Robert Fico, Orbán Viktor politikai szövetségese, éppen börtönnel fenyegeti azokat a felvidéki magyarokat, akik bírálni merészelik a magyarokat kollektíven megbélyegző Benes-dekrétumokat!” - írta Magyar.
Ma reggel levelet küldtünk Ágh Péternek amelyben azt kérdeztük, hogy
- Mi a véleménye a kialakult helyzetről?
- Ön szerint hibázott Lázár János?
- Ön is szlováknak tartja Strompová Viktóriát?
Amint kapunk választ azt közzé adjuk.
|
Támogasd a hatalomtól független újságírást! Bár a kormánymédia megpróbálja elhitetni, hogy a tőlük független szerkesztőségek úsznak a pénzben ez közel sincs így. Amennyiben neked is fontos, hogy sokáig legyen még a hatalmat ellenőrző hang, akkor támogasd adománnyal a mi munkánkat is segítő Nemzeti Újságírók Demokratikus Egyesületét. Adományodat ide utalhatod: 10918001-00000113-44920004. Köszönjük! |
