Nemény András a Facebook-on bíztatja a Falco szurkolóit a döntő második veresége után

Dömötör Gábor 2025-05-21 12:39:00
Szerinte nemcsak a győztes pillanatokban kell a csapat mellett állni.

Nemény András (Éljen Szombathely!) polgármester igazi ‘sportoló-támogató’ posztban konstatálta, hogy a Falco a döntő második meccsén is kikapott a Szolnoki Olaj csapatától. Az alföldiek 81:79-re győztek, a kétpontos vereség pedig mindig frusztráló. 

“Tudom, hogy sok ezer szombathelyi szomorú és talán dühös is, esetleg felelősöket keres a vereségért. Azt kérem mindenkitől, hogy ne tegye.” - írja a bejegyzésben Nemény András, aki felhívja a figyelmet arra a szurkolói alapvetésre, hogy az igazi drukker jóban-rosszban a csapat mellett kell, hogy álljon. 

“Ma is felemelt fejjel küzdöttek az utolsó pillanatig. Nem sikerült, a sport már csak ilyen. De a párharcnak még nincs vége, és most mi szurkolók is megmérettetünk. Ott vagyunk-e akkor is teljes szívvel a csapatunk mellett, ha az épp a mélyben van. Hiszem, hogy ott leszünk.” - buzdít a polgármester. 

A kosárlabda szabályai szerint a döntőt az egyik fél három győzelméig játszák. Ennek megfelelően bár elég mély gödörben áll most a Falco, három egymást követő győzelemmel megvédhetik a bajnoki címet. Ebben bízik Nemény András is: “Abban biztos vagyok, hogy a fiúk mindent meg fognak tenni és képesek akár háromszor is nyerni. Rajtunk se múljon, legyünk ott pénteken, tegyünk meg, amit csak mi tudunk! Hajrá Falco, hajrá Szombathely!”

Támogasd a hatalomtól független újságírást!

Bár a kormánymédia megpróbálja elhitetni, hogy a tőlük független szerkesztőségek úsznak a pénzben ez közel sincs így.

Amennyiben neked is fontos, hogy sokáig legyen még a hatalmat ellenőrző hang, akkor támogasd adománnyal a mi munkánkat is segítő Nemzeti Újságírók Demokratikus Egyesületét.

Adományodat ide utalhatod: 10918001-00000113-44920004.

Köszönjük!

Szólj hozzá!

Teret neveznek el Szombathelyen Feiszt Györgyről

A Levéltár melletti közterület viseli majd a volt alpolgármester nevét.

A győri Diószegi Judit az 59. a TISZA listáján

A sárvári Strompová Viktória pedig a 75. helyre fért fel.

Vízre szállna Győr - kérdőívben várják a lakosok véleményét az új turisztikai fejlesztésekről

Az önkormányzat arra kíváncsi, milyen szolgáltatásokra lenne szükség az aktív kikapcsolódást kedvelők számára.

Fegyelmi vétség miatt a Falco elküldte Marchelus Averyt

Már Szegeden sem fog pályára lépni a kosaras.

Szentkirályi Alexandra Körmenden: példátlan és felháborító, hogy Zelenszkij halálosan megfenyegette Orbán Viktort

Helyi ügyekről nem, de Ukrajnáról és Iránról volt szó a Fidesz vasi fórumán.

Egész napos ünnep a Széchenyi téren - programkavalkád várja a győrieket március 15-én

Megemlékezések, családi programok, történelmi előadások, filmvetítések és városi séta is szerepel az idei nemzeti ünnepi kínálatban.

220 centis harcsát fogott Borkai Zsolt

80 kilós vadállattal birkózott meg Győr volt polgármestere.

Magyar állampolgárt nem lehet fenyegetni - Magyar Péter Zelenszkij és Putyin kijelentéseire reagált

A TISZA Párt elnöke szerint sem Ukrajna, sem Oroszország nem gyakorolhat nyomást Magyarországra, az ország szuverenitása nem lehet geopolitikai játszmák eszköze.

Új terveket készítenek a győri Radó-sziget északi részének megújításához

A belváros egyik legfontosabb zöldterülete megújulhat, a koncepciókat tájépítész hallgatók dolgozzák ki.

„Nyisd ki a füled!” - most bárki ellenőrizheti a hallását a győri Richter Teremben

A Hallás Világnapjához kapcsolódva ingyenes hallásszűrő állomást helyeztek el a koncertteremben.

Budai Gyula feljelentést tett a győri nénikkel kiabáló imposztor miatt 

A rendőrség garázdaság vétségének gyanúja miatt nyomoz, de az továbbra sem derült ki, hogy ettől miért lenne tiszás a troll-videós.

Szombathelyi érem az első magyar pizza bajnokságon!

Csapatversenyben kanalaztak be egy bronzérmet a gasztroguruk.

Marton Ferenc: Mint közgyűlési alelnök nem jártam el a győrvári böllérnap 12 millió forintos állami támogatásánál

A disznóölés szüleink, nagyszüleink, a családok tradíciója, családi hagyománya - írta a politikus.

Egyesítették a nyomozásokat a győri Városrendészet ügyében

A Pintér Bence által tett feljelentés nyomán indult ügyet egy másik, már folyamatban lévő büntetőeljárással vonták össze.

Körmenden tart fórumot Szentkirályi Alexandra

A színházban lesz a Fidesz zárt eseménye.