A Sárvár Aréna küzdőterén nem, de az aulában lehet pártpolitikai rendezvényt tartani

Farkas Bazsi 2025-04-11 09:11:54
A fideszes megyei képviselői mandátummal rendelkező ügyvezető szerint a szabályok betartásával bárki kibérelheti a Sportfólió Kft. által üzemeltetett létesítményeket.

Ahogy azzal az Ugytudjuk.hu több cikkben is foglalkozott már március 30-án Vas megyében járt Magyar Péter, a Tisza Párt elnöke. Az országjárás során Sárváron is beszédet mondott, a Sárvár Aréna előtti úton, a Nádasdy Ferenc úton állt meg az alkalmi színpadként szolgáló platós autója. Bár többen az Aréna parkolójában szerették volna letenni az autójukat a biztonsági őrök nem engedték használni a területet. 

Később a Sárvár Arénát üzemeltető Sportfólió Kft. egy közleményt tett közzé Facebook-oldalán, ebben többek között azt írták, hogy:

“A komplexumhoz tartozó területeken reklám-, ügynöki- és politikai tevékenység kizárólag az üzemeltető írásbeli hozzájárulásával folytatható, amely tényállásról a parkolók bejárataihoz kihelyezett információs táblák is egyértelmű tájékoztatást adnak. Miután a társaság irányába megkeresés semmilyen formában és tárgyban nem érkezett, a személy- és vagyonbiztonság, valamint a felelősségvállalás feltételeinek tisztázása hiányában a cég sem mérlegelési, sem döntési helyzetben nem volt.”

Csakhogy az nem igaz, hogy a rendezvényt szervező Nádasdy Tisza Sziget nem kereste volna meg az üzemeltetőt. Közérdekű adatigényléssel kértük ki azt a levelezést, ami a Tisza Sziget és a Sportfólió ügyvezetője Polgár Endre István között folyt.

Összesen 4 levél keletkezett a felek között. 

Az első levelet (A levél innen letölthető.) 2024. november 25-én írta a Tisza Sziget képviselője. Ebben érdeklődnek, hogy egy esetleges rendezvény esetén kivel kell tárgyalni, milyen technikai feltételek adottak, milyen plusz szolgáltatásokat rendelhetnek az üzemeltetőtől.

Bár a levél Tisza Sziget fejléccel volt ellátva, abban konkrét rendezvény nincsen említve. Válaszként (A levél innen letölthető.) röviden december 10-én - vagyis majdnem másfél hét múlva - Polgár Endre István annyit küldött, hogy a Sárvár Aréna küzdőtere pártpoliktikai célra nem kiadó.

Ezt követően másnap, december 11-én a Tisza Sziget képviselője újabb kérdéssel (A levél innen letölthető.) fordult az üzemeltetőhöz, itt már a Zeneháza után érdeklődött. 

A Sportfólió ebben az esetben január 6-án már küldött árajánlatot (A levél innen letölthető.) , ahogy azonban az eseményekből már tudjuk a Tisza végül egy szabadtéri fórumot tartott a városban.

Ahogy az a fenti levelezésből is kiderül, nem igaz tehát, hogy a rendezvény szervezői ne keresték volna az üzemeltetőt. Csakhogy az üzemeltető rutinosan kezelte a megkeresést és közölte, hogy a küzdőtéren nem lehet pártpolitikai rendezvényt tartani. 

Nekünk küldött válaszában az ügyvezető azonban továbbra is ragaszkodik ahhoz, hogy a parkolók használatának tekintetében nem kaptak megkeresést. Ugyanakkor továbbra sem értjük, hogy egy ingyenesen használható parkoló esetében miért kellene arra engedélyt kérnie egy sofőrnek, hogy ott parkolhasson. Az aktivisták ugyanis nem a fórumot akarták a parkolóban megtartani, csupán a helyiek szerették volna az autójukat ott letenni.

Polgár Endre István válaszában csak a küzdőtérről tett említést, bár az épületnek vannak további részei, például az aula, ahol Lázár János (Fidesz-KDNP), és Ágh Péter (Fidesz-KDNP) országgyűlési képviselők egy nagy Fidesz logó alatt tartottak fórumot.

Fotó: Sárvár Lendületben Facebook-oldal

Erre is rákérdeztünk.

Polgár Endre István szerkesztőségünknek küldött válaszából az derül ki, hogy 2023. január 13-án az üzemeltető szerint a bérlők a szabályoknak megfelelően bérelték ki a helyiséget. Az ügyvezető hozzátette, hogy az Aréna küzdőterét politikai célú használatát ezúttal sem engedélyezte.

Vagyis az aulában lehet pártpolitikai célú rendezvényt tartani, ám a küzdőtéren nem. Csakhogy a Tiszának erről említést a válaszlevelében Polgár nem tett. 

Arra is rákérdeztünk, hogy a két politikai szervezet által tartott rendezvény esetében történt felemás elbírálásban volt-e annak szerepe, hogy az ügyvezető a jelenlegi ciklusban a Fidesz-KDNP színeiben a megyei önkormányzat képviselője.

Polgár válaszában azt írta, hogy szerinte nem történt felemás elbírálás, a Sportfólió Kft. által üzemeltetett létesítmények a vonatkozó szabályok betartása mellett ugyanis mindenki számára bérbe vehetőek. 

Támogasd a hatalomtól független újságírást!

Bár a kormánymédia megpróbálja elhitetni, hogy a tőlük független szerkesztőségek úsznak a pénzben ez közel sincs így.

Amennyiben neked is fontos, hogy sokáig legyen még a hatalmat ellenőrző hang, akkor támogasd adománnyal a mi munkánkat is segítő Nemzeti Újságírók Demokratikus Egyesületét.

Adományodat ide utalhatod: 10918001-00000113-44920004.

Köszönjük!

Szólj hozzá!

Reggel 6 és 9 között lezárják az Árpád parkolóház bejáratait Győrben

Burkolatfestési munkák miatt pénteken reggel három órán át nem lehet majd behajtani a létesítménybe.

Kiegyezett az ellenzék és a hivatal - elfogadták Körmend 2025-ös zárszámadását

Újabb ügyet sikerült kompromisszumos megoldással rendezni.

Hétéves csúcson a használt autók importja Magyarországon

A JóAutók.hu szerint az erős forintnak köszönhetően idén akár 150 ezer külföldről behozott használt autó is gazdára találhat Magyarországon.

Koncertek, sport, társasjátékok és közös ETO-buzdítás – ingyenes programok várják a győrieket ezen a hétvégén is

Családi rendezvényektől a koncerteken át a sportprogramokig számos ingyenes esemény közül válogathatnak az érdeklődők.

Éjszakába nyúló sportolás várja a győrieket az Olimpiai Sportparkban

Több mint húsz ingyenes programmal, vízi sportokkal, futással, jógával és csapatsportokkal érkezik június 12-én a Mozgás Éjszakája.

Elhunyt Gerencsér Tibor

A szombathelyi sportszervező, a Vas Megyei Labdarúgó Szövetség tagja 78 éves volt.

„Történelmi megállapodás született” – új fejezet nyílhat a TISZA-kormány a kárpátaljai magyarság jogainak ügyében

Magyar Péter szerint Ukrajna vállalta, hogy törvényi szinten is garantálja a magyar kisebbség nyelvhasználati, oktatási és kulturális jogait.

Biológiai szúnyoglárva-gyérítés kezdődik Győrben és a környező településeken

A következő napokban célzott kezelésekkel próbálják visszaszorítani a szúnyogok szaporodását, a védekezéshez a lakosság segítségét is kérik.

Cser-Palkovics András Székesfehérvár fideszes polgármestere lett a Megyei Jogú Városok Szövetségének új elnöke

Nemény András társelnöknek választották. Pintér Bence pedig jelezte, Győr felfüggeszti tagságát a fideszes elnök megválaszása miatt.

A kínai agyagkatonáktól az ukrán gyerekrajzokig – izgalmas kiállítások várják a látogatókat Győrben a Rómer Múzeumban

Több helyszínen is különleges időszaki és állandó tárlatokkal készünekl a nyári hónapokra.

Több mint 170 millió forintért újítják fel a szombathelyi Arena Savaria parkettjét

Nagyrészt TAO támogatásból fedezik a költségeket, de a SZOVA is beszáll 30 millió forinttal.

A klímaváltozás már a magyar borospoharakban is érezhető

Az alföldi borászok szerint az egyre gyakoribb aszály és új kártevők már most átírják a szőlőtermesztés szabályait.

Megszüntetné a Szuverenitásvédelmi Hivatalt a TISZA Párt

A párt szerint a hivatal nem a szuverenitást védte, hanem politikai nyomásgyakorlásra szolgált.

Futás, csapatszellem és emlékezés – pénteken rendezik a XXIII. Győri Stafétát

Ötfős középiskolás csapatok mérik össze erejüket a Bem téren, miközben a verseny a nemzet hősei előtt is tiszteleg.

Hétvégén nyit a szombathelyi termálfürdő

DJ szórakoztatja a vendégeket a nyitónapon.

Japán és Győr jövőbeli együttműködéséről tárgyaltak a Városházán

Gazdasági, kulturális és oktatási fúziókról egyeztetett a városvezetés Japán magyarországi nagykövetével.

Augusztus 30-án tartják a sárvári időközi választást

Strompová Viktória parlamentbe kerülésével üresedett meg a 4-es számú egyéni választókerület képviselői széke.

Lakossági fórumon mutatják be a győri Bisinger sétány megújításának terveit

A 625 millió forintos uniós támogatásból megvalósuló beruházás a park teljes zöldfelületi rekonstrukcióját célozza.