Saját magától védte meg a szociális lakások lakbéremelését a győri Fidesz

Farkas Bazsi 2025-03-29 08:06:00
2022-ben a kormánypárti frakció olyan döntést hozott, hogy 2025. januártól évente, az infláció mértékével emelik a bérleti díjat. Most a jobboldali frakció volt a leghangosabb, hogy az emelést el kell törölni.

Tegnap már beszámoltunk róla, hogy komoly vitát hozott a pénteki közgyűlésen a győri szociális bérlakások lakbéremelése, illetve végül nem emelése.

2022-ben az akkori fideszes többségű közgyűlés - Dézsi Csaba András, Borsi Róbert, Diligens Tibor, Fekete Dávid, Hajszán Gyula, Laczkovits-Takács Tímea, Radnóti Ákos, Rózsavölgyi László, Sík Sándor, Szabó Jenő, Szálasi László, Szeles Szabolcs szavazataival biztosítva - fogadta el, hogy 2025-től kezdődően, automatikusan, a korábbi év fogyasztói árindexe alapján lakbéremelést kell végrehajtani.

Mivel a KSH adatai szerint 2024-ben 8% volt az infláció, így Pintér Bence (TSZV-LMP-Momentum) polgármester azt javasolta, hogy ennek csökkentett mértékével 5%-val emeljék csak a díjakat. Ez ugyanis még mindig alatta maradt volna a 6%-os nyugdíjemelésnek.

Fekete Dávid (Fidesz-KDNP) frakcióvezető húzta meg a váratlant, amikor 2022-es önmagával szembe menve az a módosító javaslatot tette, hogy ne legyen semmiféle emelés, ráadásul a korábban meghatározott évenkénti emelést is töröljék el.

A polgármester hangsúlyozta, hogy a módosítása már egy fajta javítása volt a Fidesz korábbi rendeletének, amit Fekete frakcióvezető most még tovább kozmetikázott.

Örülök, hogy belátták a korábbi tévedésüket - mondta Pintér Bence. 

A testület 21 igen szavazattal, teljes konszenzussal fogadta el a módosítással együtt a javaslatot. 

Támogasd a hatalomtól független újságírást!

Bár a kormánymédia megpróbálja elhitetni, hogy a tőlük független szerkesztőségek úsznak a pénzben ez közel sincs így.

Amennyiben neked is fontos, hogy sokáig legyen még a hatalmat ellenőrző hang, akkor támogasd adománnyal a mi munkánkat is segítő Nemzeti Újságírók Demokratikus Egyesületét.

Adományodat ide utalhatod: 10918001-00000113-44920004.

Köszönjük!

Szólj hozzá!

A Petőfi utcában vívott szabadságharcot két férfi Szombathelyen

A helyszínre érkező rendőrök kényszerítették őket fegyverletételre.

Szakmai nap várja ma a hobbikertészeket Győrben

Délután kettőtől, a részvétel ingyenes. 

Fényes nappal lopott rollert egy férfi Győrben - háromszor is

Végrehajtandó szabadságvesztés is lehet a vége. 

Romániába igazolt Pődör Rebeka

A Craiova együttesénél folytatja pályafutását.

Megszűnik Szombathelyen a Guri

Soroljuk az okokat, meg fogsz lepődni!

Elhunyt Babos Ágnes, győri festőművész

78 éves volt - művészi és pedagógusi életműve maradandó része a magyar kulturális örökségnek.

Keresik a győri Barokk Esküvő idei szerelmespárját

Aki különleges módon mondaná ki a boldogító igent, jelentkezzen!

Újabb levél érkezett Washingtonból - Orbán Viktor alapítótag lett a gázai Béketanácsban

Trump szerint ez „a valaha összeállított legnyűgözőbb és legjelentősebb testület" - az 1 milliárd dolláros tagdíjról persze nem beszélt egyikük sem. 

Februári tervezett áramszünetek Győrben

Karbantart és hálózatot fejleszt az E.ON.

Nyomoz a rendőrség a sárvári volt hegyközségi szeméttelepen engedély nélkül tárolt hulladék miatt

A területet Varga Jenő fideszes önkormányzati képviselő cége őrizte, majd telepként üzemeltette a város tudta nélkül.

A próbaidő jogi jelentősége a munkaviszony kezdetén

A munkajogi szabályozás időről időre a hírek fókuszába kerül és a próbaidő intézménye tipikusan ilyen terület. Bár sokak számára ismert fogalom, mégis számos félreértés övezi a gyakorlati alkalmazását, különösen a munkaviszony megszüntetésének és a jogosultságok kérdésében.

Nem elég, hogy megverte a gyereket, még meg is fenyegette élettársát egy sárvári férfi, hogyha elmondja a bántalmazást, akkor megöli

Majd a feleségét is megfenyegette, hogyha terhelőt vall rá, akkor nem kapják vissza a hatóság által nevelésbe vett gyermekeiket.

Gyermek- és fiatalkorú sértettje is volt egy rolleres balesetnek egy Sopron melletti kisvárosban

Túl gyorsan mentek, autónak ütköztek, és csak az egyikőjük viselt sisakot. 

Az etikett címke jelentősége a termékek piacán

A termékek címkézése talán sokak számára egyszerű és rutinszerű feladatnak tűnhet, de valójában jóval mélyebb jelentőséggel bír ez a tevékenység.

Bíróság mondta ki: jogsértő volt Magyar Péter „lepoloskázása”

A Mediaworks-nek bocsánatot kell kérnie a TISZA elnökétől.

Rekord adatforgalom az ünnepek alatt a magyar mobilhálózatokon

A karácsonyi és újévi időszakban ugrásszerűen nőtt az internetezés és a tévézés, több szolgáltatónál történelmi csúcsokat mértek.

Fegyverrel fenyegetőzött két férfi az Ifjúság körúton Győrben

Kivonult a TEK, lövések végül nem dördültek.

Szombathely egy új parkkal, és tisztább levegővel is gazdagodott a JUSTNature projekt által

A helyi önkormányzat zöld projektje a végéhez ért, de hamarosan még nagyobb zöld felület kaphat teljesen új kinézetet a városban.