A sárvári önkormányzat megsemmisítette korábbi döntését a kamion eladásáról, majd Varga Jenő jelenléte nélkül ismét szavaztak arról, hogy eladják a járművet a C.P. Portálnak

Farkas Bazsi 2025-01-24 08:04:00
A Kormányhivatal korábban vizsgálatot indított az ügyben. Frissítve!

Csütörtökön tartotta szokásos havi ülését a sárvári képviselő-tesület. Az ülésen, az előre ismertetet napirendek tekintetében semmi izgalmas nem volt várható. Aztán egyszer csak előkerült egy levél, amit Varga Jenő (Fidesz-KDNP) önkormányzati képviselő írt, és amelynek csupán egy rövid kis részletét ismertették.

Az írás szerint ugyan Varga továbbra sem érzi úgy, hogy ő vagy bármely családtagja érintve lenne az önkormányzati kamion adávételével kapcsolatban, ám azért, hogy minden tiszta legyen, hajlandó egy újabb szavazás alkalmával, érintettség miatt távol maradni.

Mint ismert a kamiont 2018-ban az önkormányzat bruttó 10 millió 797 ezer forintért vette. Az értékbecslés alapján a testület 11 millió 488 ezer forintban állapította meg a MAN értékét. A C.P.Portál Kft. ajánlata 12 millió 509 ezer forintról szólt. 

A Kft. tulajdonosa a Varga-család, többek között a mandátummal rendelkező Varga Jenő is. Ám Varga a decemberi szavazáson nem jelezte érintettségét, azon a szavazáson is részt vett, amin arról döntöttek, hogy a járművet eladja az önkormányzat az általa is részben tulajdonolt Kft.-nek.

Emiatt fordult a Vas Vármegyei Kormányhivatalhoz Klimits István (Sárváriakért Egyesület) önkormányzati képviselő. Az Egyesület héten kiadott közleménye szerint:

A Hivatal válaszában tájékoztatta a képviselőt, hogy törvényességi felügyeleti vizsgálatot folytatnak, jelenleg további adat, és információ kérés folyik. Az ügyben február közepén foglalnak állást.

A csütörtöki ülésen Klimits a frissen felvett napirendnél azzal a módosítóval élt, hogy a testület várja meg a Kormányhivatali vizsgálat végét, majd csak ezt követően döntsenek a hogyan továbbról.

Ezt a testület fideszes többsége nem szavazta meg, amellett voksoltak, hogy az ülésen mindenképpen zárják le a kamion ügyet.

Hogy a korábbi hibát ne kövessék el, Varga képviselő el is hagyta a termet.

A testület a korábbi eladásról szóló határozatot visszavonta, majd újra feltették szavazásra az adásvételt. A Sárváriakért Egyesület nemmel, a Fidesz-KDNP igennel szavazott, így 4-6 arányban a testület úgy határozott, hogy eladja a kamiont a C.P.Portálnak.

Olvasatunkban ez azt jelenti, hogy már a Kormányhivatal állásfoglalása megszületése előtt próbált kihátrálni a sárvári városvezetés a hibás döntésükből, azonban ettől még nem lesz meg nem történt a korábbi aggályos körülmények között meghozott határozat.

Február közepén kiderül.

Frissítés

A sárvári önkormányzat hivatalos Facebook-oldala közzétette Varga képviselő úr levelét:

„Azon álláspontomat továbbra is fenntartom, hogy jogi értelemben a kérdésben sem én, sem hozzátartozóm közvetlenül nem volt érintett, ugyanakkor a Képviselő-testület döntését követő hangulatkeltéstől nem tudok elvonatkoztatni. Tősgyökeres sárváriként számomra Sárvár Város érdeke mindig is kiemelt jelentőséggel bírt. Számomra a tisztesség és a lokálpatriotizmus nemcsak üres fogalmak, hanem olyan zsinórmértékek, amelyeket vezérlő elvként mindig szem előtt tartok. Én ezen elvek mentén élek és folytatom a helyi politikai pályafutásomat 1998 óta, azaz immár 27 éve, amelyet a választóim rendre képviselőjükké történő megválasztásommal ismernek el.

Ebben a felfokozott légkörben, a fenti elvek figyelembevételével arra az elhatározásra jutottam, hogy az irányadó jogi környezet ellenére, a további felesleges hangulatkeltés megelőzése érdekében célszerűnek tűnne, hogy a Képviselő-testület a 204/2024. (XII.12.) számú határozatában foglaltakat ismételten tekintse át, tárgyalja meg, és a kérdésben hozzon új határozatot.” 

Támogasd a hatalomtól független újságírást!

Bár a kormánymédia megpróbálja elhitetni, hogy a tőlük független szerkesztőségek úsznak a pénzben ez közel sincs így.

Amennyiben neked is fontos, hogy sokáig legyen még a hatalmat ellenőrző hang, akkor támogasd adománnyal a mi munkánkat is segítő Nemzeti Újságírók Demokratikus Egyesületét.

Adományodat ide utalhatod: 10918001-00000113-44920004.

Köszönjük!

Szólj hozzá!

A nemrég a mentőszolgálattól menesztett Győrfi Pál lesz a szombathelyi MCC vendége

Nézzünk a jövőbe! Egészség 2.0 címmel tartanak beszélgetést a volt Takáts-házban.

Július első hétvégéjén ismét a gyerekeké lesz a város - idén 19. alkalommal rendezik meg a Győrkőc Fesztivált

A rendezvény mára az ország egyik legnagyobb összművészeti gyermekfesztiváljává nőtte ki magát.

Innovatív megoldások az építészetben

Az építőipar és a digitális technológiák találkozása az utóbbi években új lehetőségeket nyitott meg a szakemberek számára.

Borneói kormányzati delegáció járt Győrben

Sarawak miniszterelnök-helyettese vezetésével érkezett 27 fős küldöttség a városba, hogy a térségfejlesztés és a nemzetközi együttműködések tapasztalatait tanulmányozza.

Átformált szemöldökök: a laminálás új trendje

Emlékszel arra az időre, amikor a laminálás csupán a dokumentumok megóvását szolgálta?

A mezőgazdasági naplóvezetés jelentősége és kihívásai

A mezőgazdasági gazdálkodás bonyolult és folyamatosan változó terepén a gazdálkodási napló vezetése szinte elkerülhetetlen tevékenység.

Hőségriadó – vizet oszt és párakapukat telepít a GYSEV

A vasúttársaság Szombathelyen, Zalaegerszegen és Sopronban az utascsarnokban elhelyezett szódaautomatákból biztosít hűtött vizet az utasok részére naponta 10 és 18 óra között.

Fitten időskorban is: így őrizhetjük meg egészségünket

Ahogy egyre több évet számítunk, elkerülhetetlenül felmerül a kérdés: hogyan maradhatunk fizikailag és mentálisan is frissek, hogy a későbbi életszakaszokat is aktívan tölthessük? Az egészség fogalma gyakran félreértett, hiszen nem pusztán a betegségek hiányáról van szó.

Többet internetezünk, de több pénzt is kell költünk rá mostantól – árat emelnek a mobilszolgáltatók

339 milliárd forintos bevételt termelt a távközlési szektor az év első negyedévében, miközben júliustól a Telekom és a Yettel, szeptembertől pedig a One is emeli a havidíjakat.

Új ipari parkot építene? Cserébe állítsa helyre a természetet!

Egy brit modell szerint a beruházásoknak nemcsak csökkenteniük kell a környezeti károkat, hanem mérhetően javítaniuk is kell a természet állapotát.

A hőség miatt módosul a kutyasétáltatás rendje a Győri Állatmenhelyen

Hétvégén csak a délelőtti órákban lehet sétálni a menhely kutyáival, a gondozók a négylábúak védelme érdekében kérik a szabályok betartását.

Fokozott katonai jelenlétre és hanghatásokra kell számítani Győrben a légvédelmi rakétaezred gyakorló terének környezetében

Vaklőszeres kiképzést tart a Magyar Honvédség a hétvégén, a környéken élők erősebb zajokra és katonai járművek mozgására számíthatnak.

Magyar Péter kezdeményezésére kikerült az ukrán csatlakozás gyorsítására utaló rész az EU-csúcs záródokumentumából

Az Európai Tanács ülésén négyórás vita után született meg az a nyilatkozat, amelyet valamennyi tagállam támogatni tudott.

A Győri Ítélőtábla öt év börtönre ítélte a férfit, aki meg akarta fojtani a segítségére siető ismerősét

Az elsőfokú, felfüggesztett büntetést túl enyhének találta az ügyészség, a másodfokú bíróság végrehajtandó szabadságvesztésre súlyosbította az ítéletet.

Mától ismét locsolni kezdték a kalcium-kloridot a szombathelyi azbeszttel szennyezett utakon

A Greenpeace azonban ma arról beszélt, hogy ez az ideiglenes megoldás újabb problémákat hozhat magával.

Ingyenes hétvégi programok Győrben: táncfesztivál, koncertek, városi séták és családi események

Június 19. és 21. között ismét színes programkínálat várja a győrieket, a legtöbb esemény ráadásul ingyenesen látogatható.

130 milliárd forintos elektromos beruházást indított el Győrben az Audi - az eseményen Kapitány István gazdasági és energetikai miniszter is részt vett

Az Audi Hungaria megkezdte az új MEBeco elektromos hajtás sorozatgyártását, ami 260 munkahely megőrzését biztosítja.