Nőtt a rendőrségi járőrszolgálat Győrben

Farkas Bazsi 2025-01-09 08:27:00
Ehhez az októberben megszavazott 15 millió forint adott plusz támogatást.

Az októberi közgyűlésen - Pintér Bence (TSZV-LMP-Momentum) győri polgármester előterjesztésére - 15 millió forint plusz pénzt szavazott meg rendőrségi támogatásra a testület. 

A polgármester már a közgyűlés ideje alatt is elmondta, hogy a rendőrségi vezetőkkel fog leülni, hogy átbeszéljék, mire elég ez az összeg, és mi ennek a legjobb elköltési módja. 

A hatóság vezetői november végén jártak a polgármesternél.

Ezzel az összeggel az eddigi, rendőrségnek nyújtott önkormányzati támogatás a duplájára nőtt, 2024-ben 30 millió 500 ezer forint önkormányzati támogatásban részesül a helyi kapitányság. Ez az összeg jóval magasabb, mint az előző polgármesteri ciklus bármely évében volt, azonban úgy gondolta a polgármester, hogy a közbiztonság állapota indokolja és megkívánja az emelést.

Pintér polgármester tegnap a győri rendőrkapitányságon járt, ahol elmondta, hogy milyen tervek mentén kéri a hatóság együttműködését.

Köszönjük, hogy a győri rendőrkapitányság az önkormányzat kérését figyelembe véve az októberben átadott 15 millió forint többlettámogatásból növelte a városi járőrszolgálatok számát és időtartamát. Köszönjük minden szolgálatot teljesítő rendőrnek a plusz munkát - írja legfrissebb posztjában.

Jelenleg is azon dolgozunk, hogy a rendőrség munkáját erősítő, a bűnüldözést segítő, jelenleg elavult önkormányzati kamerarendszert fejlesszük. Ez ügyben szakmai tárgyalásokat folytatunk mind piaci szereplőkkel, mind más, a területen sikeres városok, például Szombathely önkormányzati szerveivel - ír a tervekről.

A polgármester megköszönte a rendőri vezetés és az állomány nyitottságát arra, hogy olyan, Győrben eddig nem használt megoldásokra és eszközökre is nyitottak, mint például az önkormányzat által most beszerzett közlekedési zajszintmérő.

Támogasd a hatalomtól független újságírást!

Bár a kormánymédia megpróbálja elhitetni, hogy a tőlük független szerkesztőségek úsznak a pénzben ez közel sincs így.

Amennyiben neked is fontos, hogy sokáig legyen még a hatalmat ellenőrző hang, akkor támogasd adománnyal a mi munkánkat is segítő Nemzeti Újságírók Demokratikus Egyesületét.

Adományodat ide utalhatod: 10918001-00000113-44920004.

Köszönjük!

Szólj hozzá!

Cikkünk nyomán feljelentést tett Kósa Roland, Győr alpolgármestere

A fidelitasos Juhász Balázshoz köthető 4 egyesület NKA támogatása vetette fel bűncselekmény gyanúját. 115 millió forintról van szó.

Ingyenes szűrésekkel és egészségnappal várják az érdeklődőket Győr-Újvárosban

Szombaton ismét megrendezik az Egészség-Piac Plusz programot, ahol tanácsadásokkal, vizsgálatokkal és családi programokkal készülnek.

Már a pesszimista forgatókönyvek felé közelít a klímaváltozás – megjelent az új nemzetközi éghajlati jelentés

A kutatók szerint az elmúlt öt évben szinte minden fontos mutató romlott, miközben a másfél fokos cél elérése gyakorlatilag elúszni látszik.

21 Kutatóközpont: tovább nőtt a TISZA Párt előnye, a Fidesz mindössze 20 százalék körül áll

A felmérés szerint a választások óta tovább erősödött Magyar Péter pártja, miközben a társadalom nagy része elszámoltatást vár.

Új fix traffipaxok jönnek Győrbe - védik a gyalogosokat és visszaszorítanák a gyorshajtást

Három új helyszínen telepítenek sebességmérő eszközöket, miközben óvodásoknak osztottak láthatósági mellényeket és megújul az Erzsébet ligeti KRESZ-park is.

Programdömping vár a hétvégén Győrben 

Szakmai eseményektől a családi programokon át a koncertekig és sporteseményekig számos ingyenesen látogatható rendezvény közül válogathatnak az érdeklődők.

Illés Károly: “Senkit nem állt szándékomban megbántani.”

A szombathelyi Fidesz-KDNP önkormányzati képviselője azt mondja, hogy nem emlékszik már, hogy milyen környezet kommentelte azt emberekre, hogy korcsok.

A háborús vészhelyzet végetértével Homlok Zsolt ismét követelheti a pénzét a Haladás VSE-től

Nem a focicsapatról, hanem a 14 szakosztályt tömörítő egyesülettől van szó.

Ez a nap más, mint a többi - hat év után véget ért a veszélyhelyzet Magyarországon

A koronavírus-járvány, majd az orosz–ukrán háború miatt bevezetett különleges jogrend lezárult, de több intézkedés tovább él törvényi formában.

Illés Károly korcsoknak minősített embereket

Tóth Norbert szombathelyi, tiszás parlamenti képviselő bocsánatkérésre szólította fel a szombathelyi Fidesz elnökét.

Pintér Bence: rendőrnyomozók jelentek ma meg a Győr-Szolnál – tovább gyűrűzik a lakáskassza-ügy

A súlyos pénzügyi gondokkal küzdő városi holdingnál adatgyűjtést végeztek a hatóságok, miközben továbbra is rengeteg a kérdés az eltűnt milliárdok körül.

Visszavonul Ferencz Csaba

A szezon végével szögre akasztja cipőjét az Egis Körmend játékosa.