El akarja adni a sárvári önkormányzat azt a kamiont, amit egy percig sem használtak, viszont pályáztatás nélkül bérelheti Varga Jenő fideszes önkormányzati képviselő cége

Farkas Bazsi 2024-12-09 08:16:40
Továbbra sem világos, hogy miért kellett a kamion a városnak.

2018. augusztus 10-én, közel 10 millió forintért vásárolta meg a sárvári önkormányzat azt a MAN típusú kamiont, amit alig több mint 2 hét múlva, 2018. augusztus 29-én aláírt szerződéssel bérbe adtak a C.P. Portál Kft-nek.

A Kft. a Varga-család tulajdonában van, többek között tulajdonos az a Varga Jenő is, aki a Fidesz-KDNP színeiben önkormányzati képviselő, és a vásárlás, valamint a bérleti szerződés megkötésekor is a testületben ült.

A bérbeadással kapcsolatban több furcsaságra is bukkantunk. Igaz az adatokat szinte kivétel nélkül közadat perrel kellett kikényszeríteni az önkormányzattól.

Az önkormányzat nem írt ki pályázatot a kamion üzemeltetésére. Kondora István (Fidesz-KDNP) polgármester ezzel kapcsolatban azt nyilatkozta, hogy 25 millió forint az értékhatár, a kamion pedig ezt az értéket nem érte el, így nem volt pályáztatási kötelezettségük.

A cég mindössze 80 ezer forint + ÁFA bérleti díjat fizet a gépjárműért. A felmerülő összes többi költséget pedig az önkormányzat állja, közpénzen.

A kötelező biztosítást, a műszaki vizsgákat és a felújítás költségeit is közpénzből az önkormányzat fizeti meg. 2018 és 2023 között összesen 3 millió 82 ezer 200 forintot fizetett ki ezekre a város.

Ugyanezen az időszakban számításunk szerint 6 millió 400 ezer 800 forint folyt be a bérleti díjakból.

Kondora polgármester a legutóbbi testületi ülésen arról beszélt, hogy el fogják adni a kamiont. Igazából már el is adták volna, hogyha az értékbecslés elkészül, ám a folyamat kissé bonyolultabb, mint számított rá. 

Kíváncsian várjuk, hogyan alakul a kamion sorsa, és végül mennyi pénzért értékesíti azt az önkormányzat, na meg persze, hogy ki is lesz a vevő.

A kérdés persze továbbra is adja magát, hogy miért vásárolt az önkormányzat egy kamiont, amikor egy percig sem használta azt. 

Címlapfotónk illusztráció.

Támogasd a hatalomtól független újságírást!

Bár a kormánymédia megpróbálja elhitetni, hogy a tőlük független szerkesztőségek úsznak a pénzben ez közel sincs így.

Amennyiben neked is fontos, hogy sokáig legyen még a hatalmat ellenőrző hang, akkor támogasd adománnyal a mi munkánkat is segítő Nemzeti Újságírók Demokratikus Egyesületét.

Adományodat ide utalhatod: 10918001-00000113-44920004.

Köszönjük!

Szólj hozzá!

Miért érdemes külön pihenőzónát kialakítani a kertben?

A kert, a terasz vagy akár egy nagyobb erkély is könnyen az otthon egyik legkedveltebb részévé válhat, ha megfelelően alakítjuk ki.

Nem áll le a vizsgálat: több győri útszakaszon is azbeszttel szennyezett kőzúzalék jelenléte valószínűsíthető

Az Útkezelő szerint az ép aszfaltburkolatok jelenleg nem jelentenek kiporzási kockázatot, Győr ugyanakkor szigorúbb országos szabályozást kezdeményez az ügyben.

A győrszentiváni önkéntes tűzoltók is bekapcsolódtak a szúnyogmonitorozásba

A program segítségével pontosabb képet kaphatnak a környéken élő szúnyogfajokról, ami a hatékonyabb és környezetkímélőbb védekezést is segítheti.

Csinger Márk távozik Győrből, a holland élvonalban folytatja pályafutását

A 23 éves válogatott középhátvéd négy évre írt alá az FC Groningenhez, miután az ETO-val tavasszal magyar bajnoki címet szerzett.

A Magyar Nemzeti Vagyonkezelőhöz kerülnek az MCC ingatlanjai

Egy külön portfóliókezelő társaság dönt majd a székházakról. Akár el is adhatják őket.

Jól vizsgázott az új rendszer: már 85 győri belvárosi üzlettől viszi el a csomagolóanyagot a GYHG

Egy hónap alatt több mint egy tonna műanyag-, papír- és fémhulladéktól tehermentesítette a belvárost az új szolgáltatás.

Hamarosan bor, zene és nyár végi hangulat költözik a Dunakapu térre – nyakunkon a Győri Bornapok

Augusztus 27. és 29. között 15 borvidék 45 pincészete, borlovagrendi felvonulások és három estén át koncertek várják a közönséget Győr belvárosában.

FONTOS: három napra lezárják a Zöld utcát Győrben - újabb fontos szakaszához érkezik a Fehérvári úti csomópont fejlesztése

Augusztus 26. és 28. között építik be az aszfalt kopórétegét, a 81-es főúton csak egyenesen lehet majd haladni, két napon pedig a buszokat is elterelik.

Szombathelyen járt csütörtök délután Lázár János

A Fidesz helyi irodájában tartott eligazítást.

Elapadtak Bozsokon az ivóvíz források

Lajtoskocsival kezdenek el vizet szállítani.

Tegye fel a kezét aki meglepődött: jogsértő volt, hogy Rogánék politikai propagandára használták a vakcina-regisztráció e-mail címeit

Az oltással kapcsolatos információk mellett, az Orbán-kormány éveken át politikai üzenetekkel is bombázta őket.

Az Orbán-rendszer családbarát politikája: Magyarország az uniós sereghajtók között, már Bulgáriában is magasabb a nettó átlagjövedelem

A kétkeresős, kétgyermekes magyar családok jövedelme is az EU legalacsonyabbjai közé tartozik, miközben az elmúlt tíz évben szinte teljesen eltűnt a magyar előny Romániával és Bulgáriával szemben.

Cseh védelmi ipari óriás száll be a győri Rábába, a 4iG eladhhatja a vállalat több mint egyharmadát – ezzel új lendületet kaphat a Gidrán-gyártás is

A CSG Defence közvetve csaknem 37 százalékos részesedést szerez a győri járműipari vállalatban, amely a tervek szerint a Tatra katonai járművek és a Gidránok gyártásába is bekapcsolódhat.

Elindulhat a győri elővárosi vasúti közlekedés fejlesztésének előkészítése

Kormányhatározat született a régóta tervezett beruházásról, amely új lehetőséget teremthet Győr és a környező települések közösségi közlekedésében.

Vitézy Dávid: augusztus végén indul a kőszegi intermodális csomópont kivitelezése

3 év után végre funkciót kaphat a sehova sem vezető híd.

Államalapítás: koszorúzás, népi játszóház és családi programok várják a győrieket augusztus 20-án

A Szent István-napi ünnepség a Bécsi kapu téren kezdődik, majd a Radó-szigeten kézműves foglalkozásokkal és népi játékokkal folytatódik a program.

Méltatlan kabaré: az a Fidesz–KDNP nem tekinti legitim államfőnek Baka Andrást, amelyik plágiumbotrányban elveszítette anno Schmitt Pált, majd a kegyelmi ügyben Novák Katalint 

A volt kormánypártok most 1956 méltó örökségéről beszélnek, de idézzük csak fel, hogy mit mondott két éve a témában a tévedhetetlen(?) Orbán Balázs.