Elismerte a Sárvár Lendületben Facebook-oldal egyik adminja, hogy valóban letiltanak egyes felhasználókat

ugytudjuk.hu 2024-12-03 13:12:00
Egy friss közlemény szerint azokat a júzereket tiltják ki, akik mások jó hírnevét, becsületét megsértik.

Tegnap közleményt jutatott el szerkesztőségünkhöz a Sárvriakért Egyesület, amelyben arról írtak, hogy korábban már jelezték, hogy sok felhasználót kitiltottak a sárvári önkormányzat hivatalos Facebook-oldaláról, a Sárvár Lendületbenről, kérésük pedig az volt, hogy a korlátozásokat szüntessék meg az oldal kezelői. Ez a kérés pedig meghallgatásra talált, és sorra oldják fel, és engedik vissza a felhasználókat.

Ma újabb közlemény érkezett a témában. Ezt már az oldal kezelője, a Sárvári Média Nonprofit Kft. ügyvezetője, Fonyó Roberta írta. A közleményt változtatás nélkül muttajuk is:

Sajnálattal olvastam, hogy Klimits István és Strompová Viktória önkormányzati képviselők közleményben üzengetnek részemre. Már csak azért is furcsának találom ezt, mert néhány napja beszéltem Klimits Istvánnal telefonon egyéb ügyben, de a Sárvár Lendületben Facebook-oldallal kapcsolatban sem kérdést nem tett fel, sem az aggályait nem fogalmazta meg.

Tájékoztatom Önöket, hogy a Sárvár Lendültben közösségi oldal kezelője nem én vagyok egy személyben, hanem a Sárvári Média Nonprofit Kft. több munkatársa is kezeli és moderálja az oldalt. Mindazok, akik mások személyiségi jogait, legfőképpen jó hírnevét, becsületét megsértik, tiltásra kerülnek az oldalon. Ezeket a tiltásokat évente több alkalommal is felülvizsgáljuk. Eddig is és a jövőben is így járunk el, a véleménynyilvánítás mindaddig szabad, amíg mások személyiségi jogait nem sérti.  Nem értünk egyet az ellenzéki – Klimits István által kezelt – 9600 Facebook-oldal moderálási elveivel, ahol akár mások személyiségi jogait sértő hozzászólásokat is el lehet helyezni, és azokat az oldal kezelői nem korlátozzák, nem moderálják, hanem utat engednek a parttalan gyűlöletkeltésnek.

A 9600-on 2024. november 7-én megjelent videó alatt – amelyben Strompová Viktória és Klimits István beszélget – már november elején hozzászólásban jeleztem, hogy nincsenek sárváriak letiltva a Sárvár Lendületben közösségi oldalról, ezért a korlátozások feloldását nem is kellett, illetve nem is kell kérni. A tisztelt képviselők vagy nem tudnak olvasni és szöveget értelmezni, vagy szándékosan, rosszindulatú hangulatkeltés céljából írták a közleményt.

Tájékoztatom Önöket továbbá arról is, hogy egyetlen sárvárit sem fosztunk meg az információktól. Sárvár Város Önkormányzata az elmúlt évtizedekben mindig nagy figyelmet fordított a lakosság tájékoztatására.  A Sárvári Hírlap kéthetente ingyenesen jut el minden sárvári háztartásba, a Sárvári Televízió adásai nemcsak a város kábeltelevízió hálózatán, de közösségi felületeken is elérhetőek. A Sárvár Rádió óránként jelentkezik hírblokkal, benne a legaktuálisabb helyi hírekkel. Az önkormányzati weboldalon, a sarvarvaros.hu-n, a hírek mellett a képviselő-testületi ülések előterjesztései, a jegyzőkönyvek, a határozatok teljes terjedelemben megtekinthetőek. Ezek mellett a Sárvár Lendületben, Kondora István polgármester és Dr. Máhr Tivadar alpolgármester Facebook-oldalain is sok - sok információ megtalálható.

Mindenkit arra biztatok, hogy lépjünk fel az álprofilok mögé bújó hergelők, uszítók, félreinformálók ellen, ne engedjünk utat a gyűlöletkeltésnek.

Fonyó Roberta
A Sárvári Média Nonprofit Kft. ügyvezető igazgatója

Szólj hozzá!

Lássuk be! Néhány felfestett fehér csík még senkinek nem mentette meg az életét

Egy szombathelyi tragédia kapcsán lángoltak fel az indulatok egy gyalogátkelőhellyel kapcsolatban.

Vigyázat! - már a Magyar Vöröskereszt nevében is megpróbálnak lehúzni a csalók

Telefonon próbálkoznak, a szervezet figyelmeztet, hogy ők sosem gyűjtenek ily' módon. 

Mosonmagyaróváron szinte ingyen lesz a buszbérlet - 100 és 200 forint havonta

Február elsejétől a helyi járatokon diákoknak és felnőtteknek is jelképes havi bérletet vezetnek be.

Közel 23 ezerszer intézkedtek tavaly a szombathelyi városrendészek

2200 lakossági bejelentés érkezett a hatósághoz. Ez 200 több, mint 2024-ben.

Gyógyszertámogatás, akadálymentesítés és orvosi időpontfoglalás is vitát váltott ki a győri Humánszolgáltatási Bizottság rendkívüli ülésén

Az Idősbarát Győr koncepcióról folyt a vita, és döntöttek a Győri Filharmonikusok többletbevételéről is. 

Íme a hétvégi győri programok

Rengeteg szórakoztató és kulturális esemény várja a kimozdulni vágyókat.

7 új buszvárót telepítenek Szombathelyre

Ne kelljen már ázni, fázni a buszra várva.

Rangos díjakat adtak át a Győri Városházán a Magyar Kultúra Napján

A város kulturális életének meghatározó szereplőit, alkotóit és közösségépítő szakembereit köszöntötték.

Miért hódítanak a gyorsrögzítős biciklis táskák?

A kerékpározás során folyamatosan igény van az innovációra, különösen praktikus megoldások terén.

Zsirai Dóra kapta idén a szombathelyi önkormányzat Kiemelkedő Kulturális Munkáért–díját

Fazekas Gábor, Szekér Tamás, és a TDK is a kitüntetettek között van.

Tél tábornok kicsit lazít a hétvégén

Csapadékosabb, enyhébb idő jön a következő napokban. 

Dobrev Klára szerint az Európai Parlamentben összenőttek a magyar jobboldali pártok

Egy oldalon a jobboldal - mondja a baloldal egyik utolsó mohikánja. 

Hiába kérdeztük, nem nyilatkozott Máhr Tivadar a hajnali fürdő látogatásairól

A sárvári alpolgármester azt mondta, küldjük meg írásban a kérdéseinket, csakhogy azokat már 2 hete megküldtük, de válasz eddig nem érkezett.

Korcsolyapálya lehet idén decemberben a körmendi Fő téren

A pályázatot a város képviselő-testülete támogatta, most a minisztériumon a sor.

Hétvégi programokat ajánlunk Győr környékén

Önvédelem, disznótor, borkóstoló, tűzzománcozás, és még egy csomó minden más. 

Pintér Bence: „most már biztos vagyok benne, hogy valami nincs rendben az önkormányzati cégek pénzügyeivel”

A Fidesz-KDNP nem támogatta, hogy a polgármester betekinthessen az önkormányzati cégek gazdasági ügyeibe.