Nem gyűlt össze elegendő aláírás a kiemelt beruházások elleni népszavazáshoz

ugytudjuk.hu 2024-11-06 16:45:02
Az LMP nem tudta összegyűjteni a szükséges aláírásokat a kiemelt beruházásokról szóló népszavazásra, amiért a párt vállalja a felelősséget.

Az már az elején is látszott, hogy az LMP jelen helyzetében egyedül képtelen lett volna összegyűjteni a kellő számú 200 ezer érvényes aláírást, ezért minden pártot, érintett önkormányzatot, polgármestert és civil szervezetet megkeresett, hogy álljanak bele ebbe a valóban nemzeti ügybe és segítsék az ajánlások gyűjtését - írja szerkesztőségünkhöz eljutatott közleményében az LMP.

Sajnos egyik nagy ellenzéki párt se csatlakozott a gyűjtéshez, pedig egy sikeres népszavazás érdemi és súlyos problémákat okozott volna a kormánypártnak. Az LMP vállalja saját felelősségét, de vállalniuk kell azon politikai szereplőknek is, akik szavak szintjén ellenzik a kiemelt beruházásokat, de szervezeti szinten pusztán a pártpolitikai logika mentén nem voltak hajlandóak támogatni a kezdeményezést. Az LMP nagyon sajnálja, hogy ezen erőknek a pártpolitikai logika fontosabb volt, mint az akkumulátorgyarmatosítás megakadályozása.

Az LMP mindazon civileknek és politikusoknak köszöni a munkáját, akik fáradtságot nem ismerve gyűjtötték az aláírásokat!

LMP

Szólj hozzá!

Írd alá a petíciót a ‘tarvágás törvény’ ellen!

Az Alkotmánybíróság egyszer már visszadobta, most Tuzson Bence tolná át a Parlamenten. 

Változékony idő várható a hétvégén

Vasárnap hajnalban gyenge fagy is lehet.

Visszavonult Szabó Zsolt korábbi válogatott kosárlabdázó

Szabó 2003-ban mutatkozott be a hazai élvonalban.

Betépett sofőrt fogtak a rendőrök Csepregen

Szombathelyen szerzett kétféle drogot, majd a volán mögé ült.

A főváros után Sárvárra, Hévízre és Bükre látogatott eddig idén a legtöbb turista

A magyarok utazási kedvét igazán a húsvéti ünnep és a tanítási szünet robbantotta be, és kimagasló eredményeket hozott a májusi hosszú hétvége is.

Csendes, motoros felvonulással búcsúznak ’Almától’, szombaton, Győrben

A tragikus körülmények között elhunyt motorost, egyedi módon kísérik utolsó útjára. 

Ma van a család nemzetközi világnapja

A legfontosabb egység az életünkben, de vajon kinek mit jelent?

Idén is a Paks nyerte a Magyar Kupa döntőjét

Büntetőpárbaj végén fricskázták meg újra a Ferencvárost.

Vádemelési javaslatot tett a rendőrség a szombathelyi zebrás kettős gázolás ügyében

Maradandó fogyatékosságot eredményező közúti baleset gondatlan okozása vétség miatt folytattak büntetőeljárást.

Danny Van Poppel nyerte a Tour de Hongrie győri befutóját

A 100 éves verseny első szakasza az ETO Parkban ért célba, Pelikán János a legjobb magyar.

Kitüntették a mentők Ágh Pétert

Az indoklás szerint a képviselő példaértékűen támogatta a mentők munkáját és fejlesztéseit.

Győrszentiváni siker! Újra nyitva a Lakossági Információs Iroda

Hat hónapnyi herce-hurca után újra lehet helyben intézni egy csomó mindent. 

Mennyire ismerjük a testünk működését?

Időről időre helyet kapnak a hírekben olyan betegségek, állapotok, amelyek az adott ország lakosságának jelentős részét érintik.

Veréssel fenyegettek meg egy szombathelyi önkormányzati képviselőt

A képviselő kitiltotta a férfit a szociális bérlakásokból, emiatt akart rá kezet emelni.

Illés Károly nem veszi fel Hende Csaba parlamenti mandátumát

A Fidesz vezetésének hamarosan döntenie kell, hogy ki ül be a Vas01-es választókerület megüresedett képviselői székébe.

Kövér László Tápszentmiklóson "hazaárulózott"!

Az Országgyűlés elnöke Fekete Dáviddal karöltve kampányolt Ukrajna ellen. (Véleménycikk következik.)