Ma újra át kellett élniük a szombathelyi Jókai utcába balesetet szenvedő lányoknak a gázolás borzalmát

Farkas Bazsi 2024-10-30 10:37:56
A gázoló autót vezető ismert szombathelyi vállalkozó is a helyszínen volt.

Villogó rendőrautók lepték el ma reggel 9 órakor a szombathelyi Jókai utcát. A hatóság annak a januárban történt balesetnek folytatták le a bizonyítási eljárását, amiben két diáklány sérült meg súlyosan.

A lányok a gyalogátkelőn sétáltak át a reggeli órákban, amikor egy fekete luxusautót vezető férfi elgázolta őket. Az olvasóinktól kapott fotókon jól látszik, hogy a vétkes autó nem sokkal a zebra után állt meg, a lányok testei pedig a jó néhány méterrel odébb található behajtó hídon fekszenek.

Egyikük medencéje több helyen eltört, hetekig kellett mozdulatlanul feküdnie a gyógyulás érdekében.

A mai bizonyítási eljáráson szemtanúk bevonásával modellezte le a rendőrség, hogy mi is történt januárban. A helyszínen voltak az áldozatok, és az a férfi is, aki a gázoló autót vezette.

Az ismert vállalkozót kérdeztük, de nem akart nyilatkozni.

Fotó: olvasói fotó

Az áldozatok hozzátartozói annyit mondtak, hogy januárban lesz meg az eltelt egy év utáni orvos szakértői vélemény. Ekkor fogják megtudni, hogy az eset következtében pontosan milyen maradandó sérülések is alakultak ki.

Egyébként régen volt Szombathelyen akkora közhangulatot keltő eset, mint ez a gázolás. Több esetben is azt feltételezték olvasóink, hogy a teljes szombathelyi sajtó el akarja hallgatni az esetet. Azonban erről szó sem volt. 

Végül elsőként az Ugytudjuk.hu kapott helyszíni fotókat, és bár érdemi állítása nem volt, telefonon értük el az esettel kapcsolatba hozott férfit is.

Támogasd a hatalomtól független újságírást!

Bár a kormánymédia megpróbálja elhitetni, hogy a tőlük független szerkesztőségek úsznak a pénzben ez közel sincs így.

Amennyiben neked is fontos, hogy sokáig legyen még a hatalmat ellenőrző hang, akkor támogast adománnyal a mi munkánkat is segítő Nemzeti Újságírók Demokratikus Egyesületét.

Adományodat ide utalhatod: 10918001-00000113-44920004.

Köszönjük!

Szólj hozzá!

A víz világnapját ünnepelték a Győri Városházán

Helyi diákok alkotásait díjazták az ÉDUVÍZIG pályázatán.

2043-ban lenne Európa Kulturális fővárosa Szombathely

Így ünnepelnék a város alapításának 2000. évfordulóját.

Illés Károly kollégája lett Tóth Gabi

Igaz az énekesnő ugyanazzal a munkával majdnem két és félszer annyit keres, mint a Fidesz városi elnöke.

Horváth Gábor, fideszes szombathelyi önkormányzati képviselő hiányolta a közgyűlési teremből Rápli Róbertet, a TISZA helyi parlamenti képviselőjelöltjét

Hende Csaba megválasztott képviselőként 2019 óta nem tette tiszteletét egyetlen közgyűlésen sem. Őt Horváth sosem hiányolta.

Több mint 68 millió forintos távhő hátralékot halmoztak fel a szombathelyi önkormányzati lakásban élők

Ezt leginkább a Paragvári utca 86., a Károly Róbert 1., és a Dr Szabolcs Zoltán 1-ben élők hozták össze.

Levette a napirendről a Fidesz a környezetvédelmi javaslatot Győrben

Balog-Farkas Renáta szerint személyeskedés történt a szakmai vita helyett.

Fekete Dávid hirtelen megszerette a 444-et 

A fideszes frakcióvezetőnek szemlátomást akkor nincs baja a lappal, amikor az épp azt mondja, amit hallani szeretne.

Hogyan biztosítsunk hosszú életet a fa szerkezeteknek?

A faanyag védelme mindig fontos feladat, hiszen a természetes szépsége és tartóssága gyorsan veszélybe kerülhet a különféle időjárási hatások miatt. A vastaglazúr ebben jelentős szerepet játszhat, különösen, ha minőségi és esztétikus védelemről van szó.

Újra stratégiai kérdés lett az olaj 

A kínai példa szerint a gazdasági növekedés nem feltétlenül jár együtt az olajéhség fokozódásával, de az árát és az ellentmondásait sem lehet lesöpörni az asztalról.

Hova lesz az SZKKA TAO támogatása?

Ezt a kérdést Danka Lajos, szombathelyi önkormányzati képviselő tette fel.

Komoly csihipuhi volt Kőszegen

Az utcán esett neki egy férfi a másiknak.

Kizárták a győri ügyészséget a Győr-Szol lakáskassza-ügyének vizsgálatából

Pintér Bence szerint összeférhetetlenség miatt került Veszprémbe az eljárás. Ezzel együtt vannak intő jelek, hogy talán nem csak azért. 

A zimankós időjárás miatt átszervezik a szombathelyi húsvéti vásár programját

A vasárnapra tervezett Húsvéti Hétpróba Kalandtúrák elmaradnak.

Az iskolai zaklatásról rendeznek kétnapos szakmai konferenciát Győrben

A bántalmazások okairól, megelőzéséről és kezeléséről lesz szó április 15-én és 16-án a Kisfaludy Károly Könyvtárban.

Hogyan válasszunk elektromos vízmelegítőt otthonunkba?

Az otthoni melegvíz-ellátást nagyban meghatározza, hogy milyen típusú és kapacitású vízmelegítőt választasz.

Sok csapadék, havazás is várható Vasban

A hó vastagsága helyenként a tíz-tizenöt centimétert is elérheti.

Orbán Viktor: Magyarország fokozatosan leállítja az Ukrajnába irányuló gázszállítást

A miniszterelnök bekeményített. De kérdés, hogy ki veszít ezzel többet.