Fotókon a szombathelyi Jókai utcában történt kettős gyalogos gázolás

Farkas Bazsi 2024-01-27 08:02:18
Döbbenetes felvételek.

Január 18-án, csütörtökön a délelőtti órákban történt egy baleset Szombathelyen. A Jókai utca egyik gyalogátkelőjén ütött el egy autó két diáklányt, akik a kijelölt gyalogátkelőhelyen sétáltak át - erről a hét elején írtunk.

A 112press.hu azután kérdezett rá az esetre, miután a Facebook-on gyakorlatilag hadjárat indult a szombathelyi sajtó ellen. A kommentelők szerint ugyanis a média szándékosan hallgatta el az esetet.

A Facebook-felhasználók által közreadott balesetet a rendőrség és a mentők is megerősítették a 112press.hu szerkesztőségének.

Most egyik olvasónktól a helyszínen készült fotókat kaptunk, mutatjuk is:

 

Többen tudni vélték, hogy az esetet a rendőrség el akarja hallgatni. Azonban a baleset másnapján a police.hu-n egy szűkszavú, nem konkretizált jelentéssel beszámoltak róla: 

Vas vármegyében 2024. január 18-án 5 óra és 2024. január 19-én 5 óra közötti időben egy személyi sérüléssel járó közúti közlekedési balesetről érkezett bejelentés a rendőrségre.

Hogy a hatóság miért nem tartotta fontosnak, hogy erről részletesebben írjon a police.hu-n azt tőlük kérdeztük meg. A Vas Vármegyei Rendőr-főkapitányság az alábbi választ küldte szerkesztőségünknek:

Elektronikus úton a Vas Vármegyei Rendőr-főkapitánysághoz érkezett megkeresésével kapcsolatban az alábbiakról tájékoztatom. A baleset lakott területen belül történt, a forgalom elterelése a környező utcákon megoldható volt, a belváros forgalmában nem okozott jelentős fennakadást, amely indokolttá tették volna a police.hu oldalon történő közzétételt.

A múlt heti csütörtökön történt baleset után egyébként hétfő este ismét megjelentek a rendőrök a helyszínen, ahol méréseket végeztek. Erről olvasói fotót kaptunk.

Információink szerint az egyik áldozat többszörös medence töréssel fekszik a kórházban. Felépülése 6-8 hetet vehet igénybe.

Támogasd a hatalomtól független újságírást!

Bár a kormánymédia megpróbálja elhitetni, hogy a tőlük független szerkesztőségek úsznak a pénzben ez közel sincs így.

Amennyiben neked is fontos, hogy sokáig legyen még a hatalmat ellenőrző hang, akkor támogast adománnyal a mi munkánkat is segítő Nemzeti Újságírók Demokratikus Egyesületét.

Adományodat ide utalhatod: 10918001-00000113-44920004.

Köszönjük!

Szólj hozzá!

Zavarkeltésről beszél a Győr Projekt, a több száz milliós hiányról viszont hallgat

A városi cég szerint a kérdések veszélyeztetik a működést.

Hétvégi programok Győr környékén

Kopogtat a farsang, nyakunkon a báli szezon.

A Vas Népe újságírója szerint Magyar Péterék visszahoznák azt a Magyarországot, amikor fegyverrel lőtték a romákat

Ezt az alá a videó alá sikerült kommentelnie, amely súlyos személyiségi jogokat sértve, állítólagos bűnöket sorol fel egy Lázárinfón résztvevő demonstrálókkal kapcsolatban.

Ingyenes hétvégi programok Győrben 

Ha péntek, akkor győri programajánló.

Péntektől érkezik a februári dupla nyugdíj és a 14. havi első negyede

Korábban kezdi a kézbesítést a Magyar Posta, a kifizetések egy utalványon érkeznek.

Bírósági szakaszba lépett a győri GYHG-mutyi - a vád szerint 758 millió forint tűnt el a város cégéből

Éveken át a veszteséges önkormányzati vállalkozást használták fel túlárazott és indokolatlan szerződésekhez.

Ideiglenesen lezárták a marcalvárosi futópálya egy szakaszát Győrben

Garanciális javítás miatt mintegy 40 méteren nem használható a körpálya, a sportolóknak átmeneti megoldást alakítottak ki.

A Fidesz el akarja hallgattatni az Ugytudjuk.hu-t!

Van számukra egy rossz hírünk: nem hagyjuk!

Február végéig érdemes kihelyezni a méhecskehoteleket

Sokat segíthettek a beporzók esélyein.

442 alkalommal csalt hamis aranylapokkal két győri férfi

Webáruházon keresztül csapták be amerikai vevőiket, a kár több mint kétszázmillió forint. 

Nem oszlatta fel magát a győri közgyűlés

Csupán a Tiszta Szívvel A Városért frakció szavazott az oszlatás mellett.

Fekete Dávid már a közgyűlés közben is a háborúval kampányol a Facebookon

Hallomásokra épített riogatás, miközben a város ügyei épp az ülésteremben vannak  napirenden.

Parkolási botrány Győr - bűncselekmény nem történt, Borsi Róbert mégis feljelentést tesz

A Fidesz az ügy kapcsán eljutott odáig, hogy Pintér Bence szerelmes Magyar Péterbe. 

8 milliárd 300 millió a propagandára - ennyiből szórta tele a médiát a kormány a hamis „TISZA-adós” nemzeti konzultációval

Az aHang szerint a kabinet ezúttal is teljes hadrendbe állította a komplett médiabirodalmát.