Másodfokon is elítélték gyermekprostitúció miatt a szombathelyi férfit

Farkas Bazsi 2024-09-23 08:27:28
A 60-as éveiben járó férfi a szexuális cselekményekről öt alkalommal készített mobiltelefonjával felvételeket a kiskorú sértett tudta és beleegyezése nélkül.

A Vas Vármegyei Főügyészség tájékoztatása szerint indítványukkal egyezően a másodfokú bíróság helybenhagyta a Szombathelyi Járásbíróság ítéletét annak a hatvanas éveiben lévő férfinak az ügyében, aki a jogerős ítélet szerint a 2020. évben Szombathelyen kiskorú sértettel végzett szexuális cselekményeket, amiért fizetett a sértettnek, ruhákat, cipőket vásárolt neki, és bulizásra rendelkezésére bocsátotta a bérelt lakását. Az elítélt férfi a szexuális cselekményekről öt alkalommal készített mobiltelefonjával felvételeket a kiskorú sértett tudta és beleegyezése nélkül, amiket a telefonján tárolt.

Az elítélt később az általa bérelt lakást a 2021. évben négy hónapon keresztül prostitúciós tevékenység céljára prostitúciót végző személyeknek rendelkezésre bocsátotta napi 10.000 Ft-ért.

Az elsőfokú bíróság a férfit gyermekprostitúció kihasználásának bűntettében, gyermekpornográfia bűntettében, prostitúció elősegítésének bűntettében mondta ki bűnösnek és halmazati büntetésül 4 év 6 hónap börtönbüntetésre, 5 év közügyektől eltiltásra ítélte, végleges hatállyal eltiltotta minden olyan foglalkozás gyakorlásától vagy egyéb tevékenységtől, amelynek keretében tizennyolcadik életévét be nem töltött személy nevelését, felügyeletét, gondozását, gyógykezelését végzi, illetve ilyen személlyel egyéb hatalmi vagy befolyási viszonyban áll, a bűnös úton szerzett 200.000 Ft-ra vagyonelkobzást rendelt el, valamint elkobozta a pornográf felvétel készítésére használt mobiltelefont.

Az elsőfokú bíróság döntése ellen a vádlott és védője elsősorban a gyermekprostitúció kihasználásának bűntette miatti felmentésért, másodsorban a kiszabott büntetés enyhítése érdekébent fellebbezett.

A másodfokú bíróság a Vas Vármegyei Főügyészség indítványával egyetértett, és nem látott lehetőséget a járásbíróság ítéletének megváltoztatására, így sem a részfelmentésre, sem a büntetés enyhítésére.

Szólj hozzá!

Megduplázódott az alpolgármesterek száma Győrben, így újraosztotta a hatásköröket és a feladatokat Pintér Bence

Az új munkamegosztás szerint Balog-Farkas Renáta többek között a városüzemeltetésért és a sportért, Kósa Roland pedig továbbra is a fejlesztésekért és a kultúráért felel.

Hatékony vízszigetelés a tetőn

Az otthonunk biztos és kényelmes menedék kell, hogy legyen, ahol gondtalanul tölthetjük mindennapjainkat.

Vízkorlátozást vezettek be az Alsó-Szigetköz több településén 

Június 18-tól napközben tilos vezetékes ivóvízzel locsolni, autót mosni vagy medencét tölteni Győrzámolyban és több környező településen.

A nyári vasúti vágányzár Győrt is érinti: több vonat menetrendje módosul

Június 20. és augusztus 30. között a Budapest–Győr vonalon közlekedőknek is változásokra kell készülniük a Déli Körvasút fejlesztése miatt.

A hétvégén jön, a Szentivánéji Vigasságok!

Több ezer látogatót várnak Szombathelyre. Mihályfi Luca, L. L. JUNIOR, Tolvai Reni, és BYEALEX ad koncertet.

Újabb lapok és szerkesztőségek kerültek komoly bajba a Mediaworksnél - vajon meddig tart ki a Kisalföld?

Tömeges elbocsátásokról és lapbezárásokról szólnak a hírek, miközben továbbra sem tudni, milyen jövő vár a megyei napilapokra.

Vasárnap újra megtelik kincsekkel a Tarcsay utcai piactér Győrben

Régiségek, könyvek, porcelánok és különleges gyűjtői darabok várják az érdeklődőket a havi régiségvásáron.

Szúnyoglárva-gyérítés kezdődik Győrben és a környező településeken

A szakemberek a következő napokban biológiai módszerrel védekeznek a szúnyogok elszaporodása ellen, de hangsúlyozzák, hogy a lakosság segítségére is szükség van.

Exkluzív koktélélmények baráti összejövetelekhez

Sokszor hallhattad már, milyen emlékezetes lehet egy baráti összejövetel, amikor minden a kikapcsolódásról és a könnyed szórakozásról szól.

Olcsóbb lesz az üzemanyag

Még a védett ár alá is benézhet a nafta ára.

Három új értékkel bővült a Győri Értéktár

A Czuczor Gergely Bencés Gimnázium és Kollégium, a Hazánk folyóirat és a Rába vállalat is bekerült a város hivatalos értéktárába.

Eddig 35 és fél millió forintot költött el Szombathely az azbeszt helyzet kezelésére

A költségek 90%-át térítheti meg az állam. Az önkormányzat újabb finanszírozási kérvényt nyújt be.

Több buszjárat menetrendje is változik Győrben, egy megálló végleg megszűnik

Az Ipari Park térségében felújítás miatt terelik a járatokat, a Fehérvári úton pedig új közlekedési rend lépett életbe.

Hirdetésben keres gyermek háziorvost Kőszeg

Legalább 4 év szolgálat esetén ingyen kap egy lakást a leendő doktor.

Mészáros Lőrinc a leggazdagabb magyar az idei százas listán is

A második Csányi Sándor, a harmadik Felcsuti Zsolt.

Az okos sütés lehetőségei: modern konyhai megoldások

Elgondolkodtál már valaha azon, hogy a modern konyhai technológiák milyen változásokat hoznak a mindennapi életbe? Az energiahatékonyság és az innováció tökéletes párosának tűnnek, különösen, amikor mai sütőkről van szó.

Mondja meg ön, hogy mire lenne szüksége Győrnek - lakossági kérdőívvel tervezik a város jövőjét

Június végéig várják a városlakók javaslatait a következő évek fejlesztéseiről.