A vízügy tájékoztatása szerint a Dunán Nagybajcsnál a tetőzésre a dévényi tényleges tetőzés és a szigetközi Duna-szakaszra felé megkezdődött vízmegosztás függvényében csütörtök hajnaltól számítanak 840-860 cm körüli vízszint-tartományban. A Duna szigetközi szakaszán jelenleg III. fokú árvízvédelmi készültség van érvényben.
A Mosoni-Duna torkolati műtárgy továbbra is árvízkizárásos üzemmódban működik, a hétfő reggeli adatok szerint a felvízi oldalon 62 cm-rel alacsonyabb vízszintet mértek.
A Győrben kialakuló tetőző vízszinteket a dunai árhullám, valamint a Lajtán, a Rábán és a Marcalon érkező vízhozamok együttes hatása fogja meghatározni, a tetőzés 790-810 centiméter között alakulna természetes körülmények között csütörtökön.
Ezt az értéket a torkolati mű várhatóan több deciméterrel csökkenti és a tetőzést időben késlelteti majd.
Komáromnál és Esztergomnál áradó jellegű a Duna vízjárása, az érintett szakaszon jelenleg II. fokú árvízvédelmi készültségben, 24 órában védekeznek a szakemberel Komáromnál a tetőzést a III. fokú készültség szintje fölött, a 790-810 cm-es tartományban csütörtök estétől, Esztergomnál szintén a III. fokú készültség fölött, 770-790 cm körül pénteken várják a tetőző vízszinteket.
A Lajtán hétfő 6:00 órától III. fokú árvízvédelmi készültség van érvényben. A folyó mellett reggel megkezdődtek a töltésmagasítási munkálatok. Szakemberek koordinálásával a Lajta bal parti csatorna bal partján homokzsákos nyúlgátépítés zajlik, melyben 200 katona (150 nappal, 50 éjszaka) is segíti munkát.
A Rába vízgyűjtőjén meteorológiai előrejelzésekhez képest jóval kevesebb csapadék hullott, így kedvezően alakult a folyó vízállása Szentgotthárd és Körmend térségében is. Az előrejelzések alapján a Rába vízszintje a következő napokban a folyó teljes magyarországi szakaszán az I. fokú készültségi szint alatt alakul.