Dézsi Csaba András még kiszórna 132 milliót két szoborra Győrben

ugytudjuk.hu 2024-09-13 05:54:07
Rendkívüli közgyűlésen Lebó Ferencet bízná meg a polgármester egy Győri Balett-, és egy Győri Keksz-szobor elkészítésével.

Rendkívüli közgyűlést tartanak szeptember 16-án, hétfőn Győrben, amelyen az építési szabályzat több módosítása, a GYTP nevű önkormányzati cég 200 milliós tőkeemelése mellett

132 millió forint értékben két újabb Lebó Ferenc-szobor építéséről, illetve állatvédelmi támogatásokról döntenének a képviselők a leköszönő polgármester, Dézsi Csaba András (Fidesz-KDNP) javaslatára.

A szobrok közül az egyik a Győri Balett 45. évfordulójára készülne a színház előtti, felújításra váró II. János Pál pápa térre. Így néz ki a tervezete:

A másik az egyetem új épülete, a volt kekszgyári kocka mellé, és a Győri Kekszre emlékezne.

Lapunk információi szerint ez utóbbi szobor a meghiúsult, 80 millió forintos holokauszt-emlékmű már elkészült elemeiből valósulna meg, egyébként így fest:

A szobrok megvalósítását két cég is támogatja adománnyal, bár azt a javaslat nem részletezi, hogy mennyivel. A Győrben számos köztéri művészeti alkotást korábban is készítő Lebó Ferenc az elmúlt ciklusban is számos alkotással jelent meg a városban.

Szólj hozzá!

Megszavazták, marad a forgalmi rend változás a szombathelyi Kiskar utcában

A volt Sylvester János nyomda átépítése miatt kellett plusz kanyarodó sávot kialakítani.

Új tulajdonosa van a szombathelyi ISIS Hotelnek

Az elképzelés szerint lakásokat alakítanak ki az épületben. A változás a Móló Éttermet is érintheti.

A napelemes rendszer bővíthető

A hírek tele vannak a napelem rendszer bővítésével kapcsolatos tudnivalókkal.

Autós üldözés volt Győrben

Hosszas autósüldözés Győr belvárosából az M1-es autópályáig tartott.

Meghalt Ferenc pápa

A katolikus egyház első emberét húsvéthétfőn, 88 éves korában érte a halál. 

Hogyan találhatunk magunknak jól fizető állást?

A híroldalak időről időre foglalkoznak azzal a kérdéskörrel, hogy milyen szakmát érdemes kitanulni, melyikkel mennyit lehet kezdőként vagy tapasztalt szakemberként keresni. Mivel manapság egyáltalán nem ritka az, hogy az emberek átképzik magukat, ezért mindenképpen érdemes figyelemmel követni ezeket a híreket.

Vasárnap és hétfőn is várja a gyerekeket a Fő téri vidámpark Szombathelyen

Hétfőn Bing nyuszival is találkozhatnak a legkisebbek.

Így viseld a gyűrűidet!

A divat világában villámgyorsan változnak a trendek, és ezen belül az ékszerek, különösen a gyűrűk terén is igazi forradalmat élhetünk meg. Hol egy újdonsült fazon kerül reflektorfénybe, hol pedig valami más ragadja meg a közönség figyelmét.

Segítség a tökéletes körfűrész kiválasztásához

A körfűrész a barkács- és szakipari világ egyik legfontosabb eszköze: szinte mindegy, milyen anyagról van szó, a megfelelő típussal megoldható a precíz és pontos vágás.

Húsvéti hulladék ügyek Győrben

Hulladékszállítás, hulladékudvarok, ügyfélszolgálat info.

Kósa Roland: Nem szeretnék parlamenti képviselőjelölt lenni!

A Győr+ rádió reggeli adásában tisztázott az alpolgármester.

Végrehajtónak adta ki magát egy szombathelyi nő

Pedig nem volt az. 47 millió forintot csalt ki. 44 milliót aztán online el is játszott.

USB töltők a hétköznapokban

Napjainkban az USB töltők nélkülözhetetlen részeivé váltak otthonainknak és irodáinknak.

“Ne csak a választáskor jöjjön “Szalagvágó” Czunyiné! Hol van?”

Lakossági fórumot tartottak Bábolnán. A helyiek a végsőkig el fognak menni, ha ismét marhatetemeket hoznának a településre.