Széchenyi-szobrot avattak a győri egyetemen

Pintér Bence 2019-09-25 19:34:00
Kedd óta bárki leülhet a legnagyobb magyar mellé olvasgatni a győri egyetemen.

Szobrot kapott a győri egyetem névadója, Széchenyi István az egyetem kampuszán:

a legnagyobb magyarként aposztrofált reformkori politikus Lebó Ferenc alkotásán egy padon ülve várja, hogy melléüljenek a hallgatók.

A padon egy Széchenyi-idézet is helyet kapott: „Sokat kell tanulnia az embernek ahhoz, hogy megtudhassa, milyen keveset is tud.” A szobor – amivel Széchenyi halálának közelgő, 160. évfordulójára is emlékeznek – a győri önkormányzat, az Audi Hungária Zrt., valamint a megyei kereskedelmi és iparkamara közös adománya volt az egyetemnek.

„Polgármesterként és győriként is büszke vagyok a Széchenyi István Egyetemre, amelynek történelme fél évszázadra nyúlik vissza. Az intézmény hosszú utat járt be, mára azonban egységes egyetemről beszélhetünk, amely nem csupán egy oktatási intézmény, hanem a tudományos kutatások és a jövőtervezés otthona is. Győr és a Széchenyi István Egyetem összeforrt egymással, és ez a szimbiózis, ez az egy irányba tekintés teszi lehetővé, hogy a város is, és az intézmény is dinamikusan, egymást segítve gyarapszik” – fogalmazott avatóbeszédében Borkai Zsolt.

Győr központjában, a Széchenyi téren egyébként már van egy mozaik, ami Széchenyi Istvánt ábrázolja. A térről még maga a városvezetés is azt gondolta, hogy nem a reformkori politikusról, hanem Széchényi György 17. században tevékenykedő győri püspökről nevezték el, de 2006-ban az derült ki, hogy a teret 1860-ban, halála évében nevezték el Széchenyi Istvánról.

Szólj hozzá!

Hasznos győri információk az évkezdéshez

Autóbusz-menetrend, bérletek, patikaügyelet, miegymás.

Akciósan kapja a közterületet az egyházmegye Kőszegen

Korábban fizetniük sem kellett a templom felújítások miatt foglalt területek után.

Változékony idő várható az új év első hétvégéjén

Napközben fagypont fölött lesznek a maximumok.

Olyan dunaszerdahelyi szervezet kapott 159 millió forintos támogatást a magyar államtól, aminek még honlapja sincs

Miközben a felvidéki magyar jogsérelmekben nincs előrelépés, a pénzosztás olajozottan működik.

Digitálisra vált a bérletes parkolás Győrben

Január 5-én indul az értékesítés, az árak nem változnak.

Év végi programajánló Győrben

Nem kell otthon ülni Szilveszterkor sem.

Figyeljünk a négylábú kedvencekre szilveszterkor!

Ami nekünk ünnep, sok állatnak az év legfélelmetesebb éjszakája.

Eladó a szombathelyi Cabana Garden épülete

198 és félmillió forint az ára.

„Börtönökbe vinnék a Szőlő utcai gyerekeket” - újabb súlyos állítások a gyermekvédelmi botrányban

Dobrev Klára szerint a kormány a tanúk eltüntetésével próbálhatja lezárni az ügyet, miközben egyre több a megválaszolatlan kérdés.

Magyar Péter: Orbán Viktor miatt két év alatt több mint 800 milliárd forinttól esett el Magyarország

A TISZA elnöke szerint a kormány hitelekkel pótolja az elvesztett uniós forrásokat, amit még az unokáink is fizetni fognak. 

Rápli Róbert üzent Czeglédynek: “Derkovitsi gyerek vagyok, és büszke szombathelyi!”

A DK támogatta független jelölt kommentekben provokálta tovább a TISZA jelöltjét.

Konzorciumban marad, és felsőkategóriás támogatást kap Győr 3 nagy sportklubja

A Győri Atlétikai Clubot, az UNI Győri Úszó Sportegyesületet és a Győri Vízisport Egyesületet több száz millió forinttal dotálja az állam.

A hazai haderő fejlesztését ünnepli közleményében a békeharcos kormány

Miközben Európát ekézik a sorkötelezettség miatt, itthon sikertörténetként adják el a fegyverkezést.