Szerencsére azonban ennek elkerülése érdekében van lehetőség a postai utánvétre, amikor is a szállítás költségével növelt vagy az anélküli összeget csak a csomag megérkezését követően kell kifizetnie a vevőnek. Ha ezzel kapcsolatban többet is meg szeretnénk tudni, akkor a Csomagnet.hu gyakori kérdések menüpontjában érdemes olvasgatnunk.
Az oldalt nemcsak tájékozódásra használhatjuk, hanem a számunkra legmegfelelőbb csomagküldő szolgáltatás igénybevételére is. Többek között például van lehetőségünk a Magyar Posta által történő kézbesítésre is, amit utánvéttel is kérhetünk. Mit érdemes tudni erről a megoldásról? Mai írásunkban ezt fogjuk egy kicsit részletesebben is kifejteni.
Mit jelent a postai utánvét?
A postai utánvét lényegében azt jelenti, hogy a küldemény a Magyar Posta (MPL) utánvétes szolgáltatásán keresztül kerül kiszállításra. Az ellenértéket a vásárló – azaz a címzett – csak az után fizeti ki az eladónak – azaz a feladónak –, hogy a csomagot kézhez kapta vagy az megérkezett az általa kiválasztott csomagpontra, esetleg csomagautomatába.
Miután a szolgáltató beszedte az összeget, a megadott határidőn belül – ez általában pár nap szokott lenni – jellemzően a bankszámlánkra történő utalással eljuttatja hozzánk. Tehát az eladó csak a folyamat végén, a csomag átvétele után jut hozzá a pénzhez – innen ered az elnevezés.
Mire kell figyelni, ha igénybe szeretnénk venni a szolgáltatást?
Ha ilyen szolgáltatást választunk, akkor nagyon ügyelnünk kell arra, hogy helyesen állapítsuk meg az utánvét összegét, ebből adódóan ugyanis sok félreértés és probléma adódhat.
Ennek hátterében jellemzően az áll, hogy a csomag utánvétes összege nemcsak a küldemény ellenértékére vonatkozhat, hanem annak szállítási költségére is, amit mindenképp figyelembe kell vennünk.
Az összeget a csomag feladásakor kell megadni, utána pedig módosításra nincs lehetőségünk, nagyon fontos tehát, hogy figyelmesek legyünk, és ne rossz értéket adjunk meg.
Milyen fizetési lehetőségek vannak?
Alapvetően háromféle opció lehetséges: a címzett csak a csomag ellenértékét fizeti, csak a szállítási költséget fizeti, vagy pedig mindkettőt fizeti. Mindenekelőtt a vevővel kell egyeztetni, hogy pontosan mit kell rendeznie, nekünk pedig ennek megfelelően kell megadni az utánvét összegét.
Ma már abban a világban élünk, amikor az olyan műveletek, mint amilyen például a csomagfeladás az egyéni igényeinknek megfelelően gyorsan, egyszerűen és kényelmesen elvégezhetők.
Ha a küldött tárgyért cserébe pénzt várunk, vagy a szállítás költségét nem mi, hanem a címzett fizeti, akkor van lehetőségünk utánvétes csomagküldésre is. Ez abban az esetben is igaz, ha az MPL szolgáltatásai közül választunk.
Kíváncsiak vagyunk a legkedvezőbb ajánlatokra? Akkor használjuk a Csomagnet.hu oldalt!
Szponzorált tartalmat olvastál!