Több fa, kevesebb Dézsi! – Kiserdő melleti tüntetést hirdetett a szeptemberi közgyűlésre a TSZV

ugytudjuk.hu 2024-08-06 07:28:00
A megválasztott polgármester, Pintér Bence egyesülete szerint Dézsi hazudott a kampányban.

Mint arról beszámoltunk, nem volt igaz Dézsi Csaba András azon kampányígérete, hogy a teljes marcalvárosi Kiserdőt zöldterületté nyilvánítja: az októberben leköszönő győri polgármester tervei szerint a szeptember 24-én tartandó közgyűlésen szavaztatná meg a javaslatát, hogy vágják ki a marcalvárosi Kiserdő egy részét.

A választáson győztes polgármester, Pintér Bence egyesülete, a Tiszta Szívvel a Városért ezért tüntetést hirdetett a szeptemberi közgyűlésre, hogy a győriek együtt tiltakozzanak a fairtás ellen.

„Mutassuk meg a város októberben leköszönő polgármesterének minél többen, személyesen, hogy a győriek azt várják el tőle, tartsa be ígéretét. Dézsi Csaba András ugyanis azt mondta a kampány alatt, az egész marcalvárosi Kiserdőt zöldterületté nyilváníttatja. De most az derült ki, hogy a nyugdíjasotthont továbbra is az erdő területére tervezi, és még az október 1-i átadás-átvétel előtt módosíttatni akarja ezügyben a rendezési tervet a közgyűléssel”

– áll az esemény leírásában.

Az egyesület szerint is fontos, hogy épüljenek új nyugdíjasotthonok Győrben, a következő évtizedek egyik legnagyobb feladata szerintük méltó nyugdíjasellátó-rendszert létrehozni Győrben. „A Szent Anna Otthon bővülését elvben mi is támogatjuk, de annak megfelelő, alternatív helyszínt kell keresnünk” – írja az egyesület.

Az is fontos azonban, hogy ne hazudjunk a választóknak. Dézsi Csaba András – sokadszorra is – megtette ezt. Mi a programunkban azt ígértük, hogy az egész Kiserdő erdő lesz jogilag is és meg fogjuk kezdeni annak értő gondozását. Ehhez tartva magunkat kérjük, hogy a leköszönő polgármester tartsa be ígéretét és az egész Kiserdőt minősítse erdővé.

Az erdővédő kezdeményezéshez online mindenki csatlakozhat, petíciót indított az egyesület, ami itt érhető el.

Szólj hozzá!

Czeglédy Csaba azért léphetett vissza, mert valószínű eljutott hozzá is, hogy mennyire ramatyul áll

A 21 Kutatóközpont most publikált, ám a választás előtt végzett felmérése szerint 8%-on állt a DK támogatott független szombathelyi parlamenti képviselőjelöltje közvetlenül a szavazás előtt.

Gagyi Levente: nem járt nálam egyetlen hatóság sem

Cáfolta a fideszes képviselő az a pletykát, ami szerint a rendőrség végzett nála házkutatást választási csalás gyanújával összefüggően.

Egyeztetett a városvezetés a győri országgyűlési képviselőkkel

Kósa Roland szerint közös munka indul az uniós források és a városi ügyek mentén.

Nincsen ivóvíz a szombathelyi kórház sürgősségi tömbjében

Nem hivatalosan fagyálló került a rendszerbe. Palackos vízzel biztosítják a betegek ellátását.

Újabb győri társasházakat von be az ingyenes szelektív hulladékgyűjtésbe a GYHG

Több száz címen jelennek meg tavasszal a sárga fedeles kukák.

Befagyasztotta az Nemzeti Filmintézet a támogatások kiosztását

Megszűnik a Savaria Filmszemle évi több tízmillió forintos finanszírozása?

A mai szórólap pakkal már nem jött City7

Kár érte, kiváló propaganda anyag volt.

A Kúria mondta ki, hogy nem sértette meg a választási törvényt Pintér Bence

A fideszes képviselőket bírálta, amiért nem jelentek meg a közgyűlésen, a Nemzeti Választási Bizottság pedig ezért első körben elmarasztalta a győri polgármestert. 

Gagyi Levente aztán igazán érthet a gyógyfürdő üzemeltetéshez

Két vasi - a sárvári, és a celldömölki - gyógyfürdőt üzemeltető cég felügyelőbizottságában is tag a fideszes megyei önkormányzati képviselő. A büki fürdőben pedig fejlesztési üzemeltetési munkatárs.

Csődvédelmi eljárást kezdeményezett az ADA

A magyarországi működés jelenleg zavartalan.

Munkacsoport alakult az Olad Platón kialakult azbeszt helyzet kezelésére

Az utat folyamatosan locsolják, hogy az azbeszt ne porozzon. 

Tárlatvezetések, előadás és séták – sűrű hét a Rómer Múzeumban

Rómaiak, mohácsi csata és beszédes paloták is várják az érdeklődőket Győrben.

A beton szegélykő meghatározza az összképet

A kertépítés és a térburkolás során a figyelem legtöbbször a látványos elemekre irányul, miközben számos olyan megoldás létezik, amely első pillantásra háttérbe szorul, mégis kulcsfontosságú a végeredmény szempontjából.

Majdnem elsiklottunk felette, hogy Szombathelynek van egy listás tiszás parlamenti képviselője is

Tóth Norberttel akár 4 kormánypárti képviselője is lehet Vas megyének.

Interaktív ligettel gazdagodott a Szelényi Imre Tagbölcsőde udvara Győrben 

Több mint 5 millió 700 ezer forintból alakítottak ki játékos, zöld környezetet a gyerekeknek.

Húsz év fegyházra ítélték a férfit, aki kilökte barátnőjét egy győri panelházból

A másodfok súlyosbította az ítéletet, a vádlott feltételesen sem bocsátható szabadlábra.