Pintér: A Volán-adósságot nem a győriek, hanem Dézsi Csaba András „bliccelte” össze

ugytudjuk.hu 2024-07-19 06:48:26
A megválasztott polgármester levelet ír Lázár Jánosnak.

A minap írta le egy Facebook-posztban Lázár János (Fidesz) miniszter, hogy Győr 650 millió forinttal tartozik a Volánnak. Ennek kapcsán posztolt szintén a Facebookon Pintér Bence (TSZV-LMP-Momentum), a város megválasztott polgármestere.

A várost október 1-től vezető Pintér arra kérte Dézsi Csaba Andrást, hogy tájékoztassa a győrieket az eddig titkolt tartozásról, Lázárt pedig arra, hogy ne a sajtón keresztül üzenjen, hanem jöjjön el Győrbe tárgyalni.

Kiemelte: miközben Lázár bliccelő városokról beszélt, a tartozást nem a győriek, hanem Dézsi Csaba András hozta össze, így visszautasítja, hogy magát a várost nevezze bliccelőnek a miniszter. Az RTL Klub híradójában azt is elmondta, hogy levelet ír az ügyben a miniszternek.

Dézsi Csaba András polgármesterségének kezdetétől konfliktusban volt a Volánnal, 2020-ban arról beszélt, hogy „pofátlan” számlát nyújtott be a cég, 2022-ben pedig arról, hogy a város nem fogja tudni kifizetni az összeget, amit a Volán 2023-ra kért.

Szólj hozzá!

A TISZA jelöltállítási folyamata kétlépcsős lesz

Applikációval lehet részt venni a folyamatban.

Elhunyt Robert Redford

A filmsztár Utah állambeli otthonában, szerettei körében halt meg.

Rendelkezésre áll a távhőszolgáltatás Győrben

Szeptember 15-től bármikor indítható a fűtés, ha hidegre fordul az időjárás. 

228 ezer forint Győrben a havi lakbér átlaga

Csúcstartó a budapesti II. kerület, itt 485 ezer forint egy havi albérleti díj.

Már a harmadik bőrt húzta a le a Győr+ a városnak belengetett 700 milliárdos fejlesztési csomagról

Színes-szagos hosszú cikkben elemzik a feltételes jövőt, arról sajnos nem szól a fáma, hogy: miből?!

Munkacsoportot alapított a kormány, hogy méltó módon legyen megünnepelve a kőszegi sikertelen török ostrom 500. évfordulója

Igaz az évforduló majd csak 2032-ben lesz, de a munkacsoport már 2026-ban megkezdi működését.

Extrém ajándékok pároknak

Ha közeleg a párod születésnapja, névnapja, és nem tudod, mivel lepd meg, akkor most hozunk pár ötletet. Ezek nem elcsépelt tippek lesznek, hanem egészen egyediek! A feliratos póló, bögre vagy az unalmas zokni és nyakkendő helyett valami mást mutatunk most be…

Egekben Nemény András népszerűsége

Egy friss felmérés szerint a szombathelyi polgármester 80%-os a támogatottsága.

A hétvégén ismét jön a Derkovits-nap

Már egészségpontja is van a szombathelyi városrésznek.

Balog-Farkas Renáta: Összeférhetetlen Fekete Dávid miniszteri biztosi kinevezése az önkormányzati képviselői mandátumával

Győrszentiván képviselője szerint a fideszes frakcióvezetőnek le kell mondania képviselői megbízásáról.

Hajsza a dúsabb frizuráért: visszanyert önbizalom

Megfigyelte már, hogy a mai rohanó élet milyen hatással van a megjelenésére?

9%-val vezet a Tisza a Fidesz előtt

A Publicus friss felmérése szerint a két nagy párt mellett a Mi Hazánk, és a DK is bejutna a parlamentbe.

20 millió forintot a belvárosra, 82 millió forintot a tanuszoda rendbetételére költhet el Körmend a Versenyképes Járásokból visszakapott pénzből

A polgármester szerint 100 milliót nyertek, az ellenzék szerint 64 millió forintot veszítettek a város költségvetéséből.