Győr 650 millióval tartozik a Volánnak

ugytudjuk.hu 2024-07-17 09:39:25
„Az ország legnagyobb bliccelői” között emlegette Győrt Lázár János miniszter.

„Most nem a menetjegyeket és bérleteket, most a pénzünket kérjük! Csaknem 4.500.000.000 (négy és fél milliárd) forinttal tartoznak a Volánnak az ország legnagyobb bliccelői” – írta Facebookon Lázár János miniszter, aki

példaként többek között Győrt hozta fel, ami posztja szerint 650 millió forinttal tartozik az állami közlekedési cégnek.

„Nekem teljesen mindegy, hogy kormánypárti vagy ellenzéki vezetésű városról van szó. Mert mindig az utas jár rosszul. Ez az ország, de leginkább az utasok meglopása. Ennyi pénzből ugyanis 45(!) új, korszerű, kényelmes, klímás(!) buszt vásárolhattunk volna. Ennyivel több jármű szállíthatná most az utasokat. A tartozásokat behajtjuk és a Volán autóbusz flottájának továbbfejlesztésére költjük, hogy vidéken, a kis falvakban is könnyebb, gyorsabb és kényelmesebb legyen az utazás” – írta Lázár.

Dézsi Csaba András polgármesterségének kezdetétől konfliktusban volt a Volánnal, 2020-ban arról beszélt, hogy „pofátlan” számlát nyújtott be a cég, 2022-ben pedig arról, hogy a város nem fogja tudni kifizetni az összeget, amit a Volán 2023-ra kért.

Szólj hozzá!

Szombaton megint fut a város Szombathelyen

Reggel fél 8 órától indul a nevezés.

Betiltja az EU a hamis intim és gyermekpornográf tartalmakat generáló mesterséges intelligenciákat

Újabb szigorításról állapodtak meg Brüsszelben, az Európai Unió tovább erősítené az AI-rendszerek szabályozását.

Öt templom, öt felekezet, egy közösség – újra megtelik élettel Győr-Újváros

Május 7-én kezdődik az Öt Templom Fesztivál, ahol koncertek, színházi előadások és kulturális programok várják az érdeklődőket egészen vasárnapig.

Győrben is segíthetünk: ismét országos élelmiszergyűjtést szervez az Élelmiszerbank

A győri áruházakban is várják a tartósélelmiszer-adományokat május 8-án és 9-én.

Közösen tárgyal az Audival Pintér Bence és Hajtó Péter a péri repülőtér jövőjéről

A Városstratégiai Bizottság döntése alapján ketten képviselik majd Győr érdekeit az egyeztetéseken.

Kósa Roland: Győr biztonsága elképzelhetetlen a tűzoltók és rendőrök munkája nélkül

A TSZV-frakció idén is anyagi és erkölcsi elismeréssel jutalmazza a kiemelkedő szolgálatot teljesítő tűzoltókat és rendőröket.

Súlyosabb büntetést kér a győri ügyészség a lányát zaklató és feleségét bántalmazó férfira

A Győri Fellebbviteli Főügyészség szerint a 12 év fegyház nem áll arányban a férfi által elkövetett bűncselekmények súlyával.

Kártyákra nyomták a Falco játékosait!

Kálmán Lászlóról, Perl Zoltánról, Váradi Benedekről, és Keller Ákosról készültek prémium kosaras kártyák. Van olyan relikvia amiből mindössze egyetlen darab. 

Márciusban tovább csökkent a Győr+ online olvasottsága

Az Ugytudjuk.hu-t négyszer annyian olvassák, mint a győri városi médiát.

Madárdalos esték és családi programok várják a természetbarátokat a Kisalföldön

A szervezők esti madárhang-hallgatással, túrákkal, madárgyűrűzéssel és családi foglalkozásokkal készülnek Győrszemerén, Mecséron, Győr-Pinnyéden és Pannonhalmán.

Interaktív előadást tartanak az onkológiai betegek táplálkozásáról Győrben

Gyakorlati tanácsokkal és kérdezési lehetőséggel várják az érintetteket és hozzátartozóikat.

Emlékhelyek napja, toronylátogatás és kiállítások – friss programokkal készül a Rómer Múzeum

Május 9-én családi programokkal, sétákkal és tárlatvezetésekkel várják az érdeklődőket Győrben.

Pintér Bence: februárban hitelből pótolta ki a Győr-Szol a lakáskasszát, de a közgyűlésen ezt nem voltak hajlandóak beismerni

A polgármester szerint a frissen megkapott adatbetekintési jogkörrel megkezdődött a cég átvilágítása.

Indul a Bringázz a suliba! program

Játékosan ösztönzik a gyerekeket az aktív, környezetbarát közlekedésre – több tízezer diák csatlakozhat.

Rendőrnek adta ki magát a zsaroló – vádat emeltek egy nő ellen Győrben

Szexuális tartalmú üzenetek után több mint kétmillió forintot csalt ki a sértettől, végrehajtandó börtönt kér rá az ügyészség.