Ahogy a terhelés ezeken a berendezéseken egyre fokozódik, úgy válik hangsúlyos témává a rendszeres tisztításuk és karbantartásuk, ami nélkül jogtalan elvárás lenne velük szemben a zavartalan működés és a hosszú élettartam. Ebben a cikkben ezekhez a fontos tevékenységekhez gyűjtöttünk össze hasznos tippeket.
Nyugtalanító jelek
Legjobb, ha a gép tisztítását – a lent ismertetett tünetek jelentkezése nélkül is – rendszeresen elvégezzük, viszont, ha ezeket észleljük, mindenképpen be kell iktatni ezt a tevékenységet.
Amennyiben a gépet régóta nem tisztították megfelelően, a jég szaga és íze is kellemetlenné válhat, de a kockák térfogata is hajlamos csökkenni.
Más érzékszerveink számára is egyértelművé válhat, hogy baj van, hiszen a jégkockák puhábbá válnak a fagyasztó teljesítményének csökkenésével, illetve maga a jég is zavarossá válik.
Az igazán elhanyagolt gépekben a penész vagy más kórokozók megjelenésén sem kell csodálkozni, viszont ebben az esetben már – egy ellenőrzés során – komoly büntetésre is számíthat. Ne feledje, a hatóságok szemében a jég élelmiszernek minősül, nem véletlenül, hiszen az ételhez és italhoz hasonlóan bekerül a fogyasztó testébe, emésztőrendszerébe, ezért fokozott egészségügyi kockázatot hordoz magában.
Így tisztítsa a berendezést
Mint a cikk eddigi részéből is kiderülhetett, a jéggép tisztántartása nemcsak a zavartalan üzletmenet, hanem a vásárlók egészsége szempontjából is kiemelt jelentőséggel bír. A káros baktériumokat is tartalmazó esetleges lerakódások eltávolítása nélkülözhetetlen a megfelelő minőségű jég előállításához.
Érdemes beiktatni a jégkészítő rendszeres tisztítását az ügymenetbe, lehetőleg egy kevéssé forgalmas időpontra illetve szabadnapra, zárás előttre illetve utánra. Ilyenkor, a gép kikapcsolása után, el kell távolítani az összes jeget a készülékből és el kell távolítani a lerakódásokat, a felhalmozódott kásás törmeléket.
Ezután az összes vizet is le kell engedni a leeresztő sapkán vagy szelepen keresztül, ezután a belső teret is meg lehet tisztogatni a gyártó által ajánlott szerrel, vagy mosogatószeres langyos vízzel.
Karbantartási ütemterv
A gép hatékony működését naponta ellenőrizni kell, nincs-e sérülés, korrózió vagy szivárgás. Az egy napnál régebbi jeget el kell távolítani a tárolóból.
A légszűrőt, a kondenzátortekercset, és a vízszűrőt heti rendszerességgel ellenőrizni és tisztítani kell. Az előbb ismeretetett alapos tisztításra pedig legalább havonta sort kell keríteni, de alapvetően a gyártó útmutatásai szerint kell eljárni.
Fontos a berendezés minősége is, ezért jelent jó döntést a ipari jéggép a Nagykonyhai.com Webáruháztól, és ezért fontosak a profi báreszközök is.
Szponzorált tartalmat olvastál!