Már három hónapja nem kaptak fizetést a Haladás VSE dolgozói

Farkas Bazsi 2024-05-24 08:34:11
Szinte biztos, hogy minden jogszabályt betartva az egyesület elnöksége nem tudja összehívni a mérleg elfogadó közgyűlést.

Nincs fizetés a Haladás VSE-ben - írtuk április 27-én megjelent cikkünkben. A helyzet pedig azóta annyit változott, hogy újabb egy hónappal lett több, a ki nem fizetett juttatások száma. Információink szerint ezzel együtt már összesen három havi bérüket várják az egyesület dolgozói.

Egy korábban birtokunkba került levélben Homlok Zsolt elnök azt írta, hogy:

"A késedelem oka, hogy a  2024. évi (központi forrásból érkező)  kiemelt  vidéki sportegyesületi támogatás  -  amely jelentős részét teszi ki az éves költségvetésünknek -  folyósítása egyelőre még nem történt meg a sportszervezetünk részére. 

A Honvédelmi Minisztérium tájékoztatása szerint, hogy a folyósítás április hónapban megtörténik."

De nem történt meg.

Ahogy azt már korábbi cikkünkben írtuk, a támogatás idén 250 millió forintot tesz ki. Csakhogy értesüléseink szerint a központi költségvetésből érkező támogatás feltétele az lenne, hogy a HVSE nullás igazolást mutasson be. Az elmaradt bérek miatt azonban ez jelenleg lehetetlen.

Az állami támogatás amúgy is a Sportkomplexum fenntartási költségeit hivatott fedezni, a kormány ugyanis azt a megoldást találta ki - miután kiderült, hogy a létesítményt a szombathelyi önkormányzat nem tudja fenntartani - hogy az egyesületen folyatják át az üzemeltetési költségek nagy részét.

Így amennyiben meg is kapná a Vasutas Sport Egyesület a pénzt, azt nem fizetésekre, hanem a Komplexum bérleti költségeire kellene továbbutalnia.

Az elmaradt fizetések azért is problémásak, mivel a HVSE komoly TAO támogatást kap. Ez a finanszírozási forma pedig megköveteli, hogy a TAO támogatásban részesülő utánpótlásban dolgozó edzők pontosan kapján meg a járandóságukat. Amennyiben ez nem így történik, a pályázó - jelen esetben a HVSE - súlyosan sérti a pályázati követelményeket.

Úgy értesültünk, hogy a napokban TAO ellenőrzés indítanak a HVSE-nél, ahol ha szabálytalanságot állapítanak meg, akár a teljes TAO támogatás összegét is visszafizettethetik a pályázóval.

A Haladás VSE helyzetét tovább súlyosbbítja, hogy a jogi szabályozás szerint az egyesületnek közgyűlésének május 31-ig el kell fogadnia korábbi év - jelen esetben a 2023 - pénzügyi mérlegbeszámolóját. Ehhez a közgyűlés időpontját legkésőbb, annak megtartása előtt 15 nappal ki kell küldeni.

Ám mivel ez eddig nem történt meg, és 31-ig már csak 8 nap van, így az a jogszabályi követelményeknek megfelelően nem tud megtartásra kerülni.

Támogasd a hatalomtól független újságírást!

Bár a kormánymédia megpróbálja elhitetni, hogy a tőlük független szerkesztőségek úsznak a pénzben ez közel sincs így.

Amennyiben neked is fontos, hogy sokáig legyen még a hatalmat ellenőrző hang, akkor támogast adománnyal a mi munkánkat is segítő Nemzeti Újságírók Demokratikus Egyesületét.

Adományodat ide utalhatod: 10918001-00000113-44920004.

Köszönjük!

Szólj hozzá!

Elapadtak Bozsokon az ivóvíz források

Lajtoskocsival kezdenek el vizet szállítani.

Tegye fel a kezét aki meglepődött: jogsértő volt, hogy Rogánék politikai propagandára használták a vakcina-regisztráció e-mail címeit

Az oltással kapcsolatos információk mellett, az Orbán-kormány éveken át politikai üzenetekkel is bombázta őket.

Az Orbán-rendszer családbarát politikája: Magyarország az uniós sereghajtók között, már Bulgáriában is magasabb a nettó átlagjövedelem

A kétkeresős, kétgyermekes magyar családok jövedelme is az EU legalacsonyabbjai közé tartozik, miközben az elmúlt tíz évben szinte teljesen eltűnt a magyar előny Romániával és Bulgáriával szemben.

Cseh védelmi ipari óriás száll be a győri Rábába, a 4iG eladhhatja a vállalat több mint egyharmadát – ezzel új lendületet kaphat a Gidrán-gyártás is

A CSG Defence közvetve csaknem 37 százalékos részesedést szerez a győri járműipari vállalatban, amely a tervek szerint a Tatra katonai járművek és a Gidránok gyártásába is bekapcsolódhat.

Elindulhat a győri elővárosi vasúti közlekedés fejlesztésének előkészítése

Kormányhatározat született a régóta tervezett beruházásról, amely új lehetőséget teremthet Győr és a környező települések közösségi közlekedésében.

Vitézy Dávid: augusztus végén indul a kőszegi intermodális csomópont kivitelezése

3 év után végre funkciót kaphat a sehova sem vezető híd.

Államalapítás: koszorúzás, népi játszóház és családi programok várják a győrieket augusztus 20-án

A Szent István-napi ünnepség a Bécsi kapu téren kezdődik, majd a Radó-szigeten kézműves foglalkozásokkal és népi játékokkal folytatódik a program.

Méltatlan kabaré: az a Fidesz–KDNP nem tekinti legitim államfőnek Baka Andrást, amelyik plágiumbotrányban elveszítette anno Schmitt Pált, majd a kegyelmi ügyben Novák Katalint 

A volt kormánypártok most 1956 méltó örökségéről beszélnek, de idézzük csak fel, hogy mit mondott két éve a témában a tévedhetetlen(?) Orbán Balázs. 

TNT-nagykoncerttel, vízi programokkal és fáklyás felvonulással jön a Pinnyédi Hídpiknik Győrben

Augusztus 19-én hatodik alkalommal rendezik meg a családi programot a Rábca partján, a régi pinnyédi hídnál – valamennyi program ingyenesen látogatható.

Hajtó Péter: másfél év alatt 70-nel nőtt az üres önkormányzati lakások száma Győrben

A független képviselő szerint megbukott a város jelenlegi lakáskoncepciója, augusztus 13-án pedig bemutatja saját, Győr4000 névre keresztelt javaslatát.

Győrbe érkeztek 2025 legjobb sajtófotói – a Városház téren éjjel-nappal látható a szabadtéri kiállítás

Augusztus 31-ig ingyenesen, a nap 24 órájában nézhetik meg az érdeklődők a 44. Magyar Sajtófotó Kiállítást – a válogatásában győri fotóriporterek munkái is helyet kaptak.

Baka András Magyarország új köztársasági elnöke

A Fidesz, a KDNP, és a Mi Hazánk frakciója nem vett részt a szavazáson.

Bővülhet a győri állatkert – lakossági fórumot tartanak a tervekről

A kialakításához szükséges településrendezési módosításról csütörtökön hallgatják meg a helyiek véleményét a Városházán.

Kerékpárral követte, majd brutálisan megtámadta áldozatát a rábatamási rém – vádat emeltek a többszörös visszaeső ellen

A férfi előbb egy kerékpárkereket lopott el a vasútállomáson, később két biciklivel közlekedő nőt támadott meg – az ügyészség végrehajtandó fegyházbüntetést indítványozott.

Hogyan használhatod ki a Google hirdetések új kampányait?

Az online marketing világában az újítások folyamatos megjelenése állandó kihívást jelent a vállalkozások számára.