Az utazási költségtérítés felvétele miatt nem jelentkezhetett be Lenkai Nóra a szombathelyi albérletébe

Farkas Bazsi 2024-05-07 18:55:00
Az ELTE Belső Ellenőrzéséhez fordultunk.

"(...) jelenleg albérletben élünk Szombathelyen, ahova nem jelentkeztünk be. Az állandó lakóhelyünkként a lakcímkártyán a szüleim rábahidvégi háza szerepel, az életünk, a mindennapjaink azonban Szombathelyhez kötnek minket" - ezt a Vas Népének nyilatkozta még április elején Lenkai Nóra, a Fidesz-KDNP szombathelyi polgármesterjelöltje.

Az, hogy kinek mi szerepel a lakcímkártyáján nem feltétele annak, hogy akár egy másik település polgármesterjelöltje legyen. Lenkai lakásügye azonban így is egy csomó kérdést vetett fel.

Fizet-e albérleti díjat?

Véleményünk szerint ez azért egy fontos kérdés, mert sokat elárulhat az adott személy függőségi viszonyáról. Lenkai magánéleti bizalmasa, korábbi főnöke Németh István részbeni tulajdonában álló lakásában lakik. 

Ahogy korábban írtuk, megkeresésünkre Németh nem tagadta, hogy az ő részbeni tulajdonát képező lakásban lakik Lenkai. A volt rektorhelyettes azonban nem kívánt nyilatkozni, sőt, azt is kérte, hogy ezzel a témával őt többet ne keressük.

Lenkait is kerestük, ám azóta sem érkezett tőle válasz.

Törvényt sért Lenkai?

Erről Czeglédy Csaba (független) önkormányzati képviselő írt. Czeglédy szerint ugyanis hogyha Lenkai életvitelszerűen költözött be a szombathelyi lakásba, akkor a költözéstől számítóan három munkanapon belül be kellett volna jelentkeznie.

Czeglédy következtetése szerint ha Lenkai Nóra nem költözött Szombathelyre, esze ágában sincsen lakóhelyét változtatni, azaz ha ő továbbra is rábahídvégi lakosként tekint magára, akkor nem köteles szombathelyi albérlete címét ideiglenes tartózkodási helyként a hatósági nyilvántartásba bejelenteni. 

Szombathelyen lakik, de mégis elszámolja az útiköltséget?

Információink szerint Lenkai azért sem jelentkezett be a szombathelyi albérletbe, mert így állandó lakcíme Rábahídvég maradt, ez alapján pedig jogosult az ELTÉ-től útiköltséget felszámolni.

Komolyan aggályosnak tartjuk, ha Lenkai azért élt ezzel az egyszerű trükkel, hogy némi plusz pénzt vegyen fel. 

Kerestük az ELTE Belső Ellenőrzését, innen cikkünk megjelenésééig nem kaptunk választ. Többek között azt is megkérdeztük, hogy kinevetése óta mennyi pénzt vett fel a Fidesz-KDNP polgármesterjelöltje útiköltségtérítés címén, miközben egyébként egy 10 perces sétára lakik az ELTE szombathelyi épületétől.

Kerestük Lenkai Nórát is, ám tőle sem érkezett válasz.

Frissítés

Cikkünk megjelenését követően érkezett meg Lenkai válasza. Ezt IDE kattintva lehet olvasni.

Támogasd adód 1%-val a hatalomtól független újságírást!

Amennyiben neked is fontos, hogy sokáig legyen még a hatalmat ellenőrző hang, akkor támogast a mi munkánkat is segítő Nemzeti Újságírók Demokratikus Egyesületét.

Adószám: 19294571-1-18.

Köszönjük!

Szólj hozzá!

Az MNB megszüntette a Magyar Péter ellen indított eljárásokat

Újabb fideszes hazugság dőlt meg: a Tisza elnöke sem bennfentes kereskedelmet, sem piacbefolyásolást nem követett el. 

Matthias Zollner az Egis Körmend régi/új vezetőedzője

Kocsis Tamás és Érsek Marcell segítik Zollner munkáját.

Kamionja ajtajával mattolta a kerékpárost a külföldi sofőr Győrben

A figyelmetlen mozdulat során a sértett nyolc napon túl gyógyuló sérüléseket szenvedett. 

Mosonmagyaróváron Kapolka Judit és Porpáczy Krisztina folytathatja a Tisza előválasztás következő fordulójában

Molnár Ferenc ugyan nem jutott tovább, de a szerepvállalásáért jár a köszönet. 

Hallerné Nagy Anikó és Szabó Éva léphet tovább a Tisza előválasztás második, soproni körébe

Varga Szabolcs Gábor részvételét is köszöni a közösség, munkájára továbbra is számítanak. 

Németh Martin és Strompová Viktória jutott tovább a Tisza Vas02-es választókerületi előválasztásán

A második fordulóban már mindenki szavazhat, aki ebben a kerületben lakik.

Nyakunkon a Black Friday - erre figyeljünk, hogy ne verjenek át!

Az őrült akciók időszakában a tudatosság a legjobb védelem a csalódások ellen.

Advent első vasárnapján Székesfehérváron tart gyűlést a Tisza, a polgármester nyugalomra int

Cser-Palkovics András és Magyar Péter nyílt levelezéssel hangolódott a vasárnapra. 

Advent Győrben - fények, zene és ünnepi hangulat a belvárosban

Idén is varázslatos programokkal készül a város az adventi időszakra.

Miért fontos a matracvédő használata?

Akadnak olyan dolgok az otthonunkban, amik kezdetben jelentéktelennek tűnhetnek, de valójában mégis fontosak. Tudtad, hogy alvás közben akár egy liter izzadság is beleivódhat a matracba?

Pornográf képeket csalt ki kiskorú lányoktól egy győri férfi

Az ügyészség gyermekpornográfia bűntette és más bűncselekmények elkövetése miatt vádolja.