Nos, ez utóbbiak biztosan nem tudnak ellenállni mai cikkünk főszereplőjének, a harlekin tacskóknak sem.
Mi az a harlekin tacskó?
Tacskó kutyát már mindenki látott, a többség pedig a “hagyományos” megjelenésű, barna-fekete bundájú ebet érti alatta. Csakhogy létezik a tacsiknak egy különleges színváltozata is, a harlekin.
Itt a bunda az alapszínek mellett különféle árnyalatú foltokkal tarkított, például csoki barna, fekete, de létezik kékes bundájú változat is. Ami azonban közös bennük, hogy mindegyikük igényli a megfelelő táplálékot, de a Kutyakajas.hu Webáruház Julius K9 tápjaival biztosan nem lősz majd mellé.
Érdekességként megemlítjük, hogy léteznek még fehér színű harlekin tacsik is, de ők sajnos hibás génekkel születnek, emiatt sajnos nagy az esély arra, hogy egészségügyi gondjaik lesznek és általában az ivarérett kort sem érik meg.
Kicsi a bors, de erős
Ha azt hiszed, hogy a tacskó apró mérete miatt egy kevés mozgást igénylő, nyugodt természetű, könnyen nevelhető fajta, akkor tévedsz. Ne feledd, hogy eredetileg kotorékebnek tenyésztették, így nemcsak a mozgásigénye nagy, hanem bizony erősen munkálkodik benne a vadászösztöne is.
Emellett nagyon intelligens és meglehetősen makacs, ez a kombó pedig alaposan feladja a leckét a gazdinak. A tacsinál mindig az aktuális hangulatától függ, hogy most éppen egy szelíd, cuki kiskutyus, vagy maga a négylábú ördög. Szétcsócsált cipők, megrágcsált bútorok, kiásott virágágyások? Üdv a klubban, tacskó gazdi!
Persze azért túlzás lenne azt állítani, hogy ez a fajta kutya nem nevelhető és tanítható, ám előre szólunk, hogy sok-sok türelemre, kitartásra, és persze rengeteg jutalomfalatra lesz szükség, ugyanis kedvenced imádja a hasát, de azt nagyon.
Finom kutyanasikkal viszont remekül lehet motiválni, ám ne vidd túlzásba, hiszen elég hízékony őkelme. Bőven elég, ha a jutalomfalatokat csak a tréningezéshez használod, egyébként pedig kedvenced tálját jó minőségű kutyatáppal töltöd fel.
Még egy jó tanács: már kiskorától kezdd el hozzászoktatni ahhoz, hogy a nap egy részében egyedül van, különben nemcsak az otthonod fog úgy kinézni, mint egy háborús övezet, hanem a szomszédokat is az őrületbe kergeti a folyamatos, magas hangú ugatásával.
Mivel etesd kedvencedet?
Szerencsére a tacsik nem tartoznak a finnyás ebek közé (persze kivétel mindig akadhat), sőt, kifejezetten haspókok. Ezért kis termetük ellenére nem muszáj apró szemű tápot választani, hiszen ezt gyorsan “beszippantják” anélkül, hogy alaposan megrágnák a falatokat, aminek viszont a fogsoruk látja majd kárát.
A nagyobb szemű eleséget érdemes habzsolásgátló tálban felkínálni, mert így kedvenced nem tudja pillanatok alatt befalni az egész eledelt, amivel a gyomrát is kíméli.
Szponzorált tartalmat olvastál!