Ehhez hoztunk most a mai cikkünkben néhány tippet, amelyekről egyébként az Otthonok & Megoldások tippek rovatában olvastunk.
Lépésről lépésre haladj!
A legtöbbünknek a rendrakás egyáltalán nem tartozik a kedvenc tevékenységei közé, és ha nem lépésről lépésre haladunk, akkor bizony hamar elmehet a kedvünk tőle. Ezért az első javaslatunk számodra, hogy ne rögtön a teljes helyiségnek ugorj neki, hanem válassz ki egy kisebb felületet, és először ott csinálj rendet.
Sokkal jobban fogod érezni majd magad, ha látod, mennyivel jobban néz ki ez a rész, amely sikerélmény erőt adhat a nagyobb rendszerezésre váró feladatokhoz.
Szelektálásra fel!
Nagyon sokunknál fordul elő az, hogy csupán az érzelmi kötődés miatt tartunk meg egy tárgyat, holott ahhoz semmilyen praktikum nem társul. Ennek köszönhetően pedig a lakás idővel egy zsúfolt tárolóhellyé válik.
Ha rád is igaz mindez, akkor a második javaslatunk számodra, hogy menj végig a lakáson, és gyűjts össze minden olyan dolgot, amit feleslegesnek gondolsz, vagy már egyáltalán nem használod! Majd tedd fel magadnak az alábbi kérdéseket:
● Szükségem van erre a dologra?
● Az elmúlt egy évben elővettem?
● Tetszik még nekem?
Ha egy tárgynál valamelyik kérdésre “nem” a válasz, akkor bizony mennie kell. De nem muszáj feltétlenül kidobnod. Biztosan van olyan ismerősöd, akinek elajándékozhatnád, vagy egy olyan jótékonysági szervezet, aki szívesen fogadja adomány gyanánt. Bármelyik opció mellett is döntesz, egy biztos, a lakásod jól fog járni, mivel azáltal sok értékes helyet szabadíthatsz fel, ami még inkább megkönnyíti a rendrakást.
Az apróságok rendszerezésére fordíts kiemelt figyelmet!
A kulcstartók, a tollak, a kisebb dekorációk és az egyéb apróságok hajlamosak gyakran elkeveredni az eredeti helyükről, ezáltal pedig még inkább a rendetlenség érzetét keltik a lakásban. Ezért is fontos, hogy a rendrakás során különös figyelmet szentelj nekik, és vezess be kisebb dobozokat vagy tárolókat a rendszerezésükre.
Végső lépések
Miután mindent rendbe tettél, rendszereztél és letakarítottál, ideje kicserélni a vastag, meleg téli takarókat és párnákat világosabb tónusú, mintás darabokra, hogy a lakás valóban friss és üde hangulatot árasszon.
Továbbá egy-egy vázát, virágcserepet vagy gyertyát is nyugodtan kicserélhetsz. Meglátod, ez is sokat ad majd hozzá a tavaszi nagytakarítás jelentette frissességhez.
Sőt, átrendezheted akár a bútorokat is. Ehhez azonban fontos, hogy átgondold, az adott elrendezés hogyan szolgálja jobban a tér optimális kihasználását.
Szponzorált tartalmat olvastál!