Már megint a Fidesz-közeli szombathelyi média cég fizette ki Hende Csaba Haladás VIP-ben rendezett jamboreeját

Farkas Bazsi 2024-03-07 18:17:00
A GEKKO étterem lett a Sportkomplexum beszállítója.

Február 20-án, kedden tartották - az egyébként város névhasználati engedéllyel nem rendelkező - Szombathelyi Polgári Esték legutóbbi rendezvényét, ahol a helyi Fidesz polgármester-jelöltje Lenkai Nóra és Orbán Balázs, a Fidesz politikai igazgatója voltak a vendégek.

Fotó: Lenkai Nóra Facebook-oldal

A korábban szigorúan zártkörű rendezvényre olyannyira nem voltak ezúttal jelentkezők, hogy még aznap is kiposztolta Hende Csaba (Fidesz-KDNP) Szombathely és térségének parlamenti képviselője, hogy várják a regisztrációkat. Kíváncsiságból mi is kipróbáltuk, hogy tudunk-e regisztrálni, a rendszer pedig gond nélkül fogadta el azt. 

Fotó: Lenkai Nóra Facebook-oldal

A Haladás Sportkomplexum Fejlesztő Nkft.-t aznap közérdekű adatigényléssel kérdeztük meg, hogy ki és mennyiért bérelte ki az épület VIP termét. 

A visszaérkezett válaszból az derül ki (A szerződés ide kattintva letölthető.), hogy a Fidesz közeli Frisss.hu-t kiadó West Media Group Kft. 5 alkalomra szóló keretszerződést kötött az egyébként a szombathelyik Fidesz elnökségi tagja, Gál Sándor által vezetett Sportkomplexummal. 

Alkalmanként 200 ezer forint + ÁFA bérleti díjat fizetnek.

Nem ez az első alkalom, hogy a Fidesz rendezvényéhez a West Média Group, korábbi nevén Vasi Friss Rádió Kft. bérli ki a Haladás VIP termét.

Korább Dömötör Csaba (Fidesz-KDNP) államtitkár lakossági fóruma, Hende Csaba (Fidesz-KDNP) országgyűlési képviselő Szombathely 300 konferenciája, a szombathelyi Fidesz évzáró vacsorája, Szijjártó Péter, külgazdasági és külügyminiszter kampányindítója, és Gulyás Gergely, miniszterelnökséget vezető miniszter szombathelyi fóruma is hasonló konstrukcióban került megrendezésre.

Fotó: Lenkai Nóra Facebook-oldal

A korábbiakhoz képest újdonság, hogy a szerződés szerint amennyiben nem a GEKKO Étterem szolgáltatja a cateringet, úgy külön lelépési díjat kell fizetni a bérlőnek, amit a rendezvényen résztvevők száma alapján számláznak ki és a bérleti díjjal együtt kell kifizetni.

A GEKKO egyébként az utóbbi időkben fix beszállítója lett a Sportkomplexumnak, a Haladás NB II-es mérkőzésein is ők szolgáltatják a VIP vendégek cateringjét.

Támogasd a hatalomtól független újságírást!

Bár a kormánymédia megpróbálja elhitetni, hogy a tőlük független szerkesztőségek úsznak a pénzben ez közel sincs így.

Amennyiben neked is fontos, hogy sokáig legyen még a hatalmat ellenőrző hang, akkor támogast adománnyal a mi munkánkat is segítő Nemzeti Újságírók Demokratikus Egyesületét.

Adományodat ide utalhatod: 10918001-00000113-44920004.

Köszönjük!

Szólj hozzá!

Elérhetővé váltak az online rezsistop nyilatkozatok az MVM-nél

Az egyszeri, 30 százalékos mennyiségi kedvezmény igényléséhez az árammal fűtőknek április végéig kell nyilatkozniuk.

Azbeszttel szennyezett az Oladi-Plató egyik utcája

Egy külső mérés mutatta ki a súlyosan egészségkárosító anyagot. Egyelőre a kezelőt hiába kerestük, nem értük el.

Éjszaka megkezdte a síkosságmentesítést a Győr-Szol Győrben

A szolgáltató a hidakon, felüljárókon és főbb útvonalakon dolgozik, de a beavatkozások ellenére is csúszós utakra kell számítani.

Elismerte bűnösségét a győri ámokfutó

Őszinte részvétét fejezte ki a családnak a sofőr, akinek négy hónapra elrendelték a bűnügyi felügyeletét.

Hőlégballonos élmény: az ég csodáinak élvezete

A hőlégballonozás olyan élményt nyújt, amely kortól függetlenül emlékezetes lehet.

Február második felében is sűrű programkínálattal vár a győri Rómer Múzeum

A mézeskalácstól Toszkánáig, a cserépkályháktól a kávéig. 

Irodát nyitott Szombathelyen a Mi Hazánk

Az Apáczai-házban működő helyiséget, Danka Lajos országgyűlési képviselőjelölt hozzájárulásából bérli a párt.

Megjelent a Fidesz-KDNP 2026-os országos listája

A lista élén Orbán Viktor, őt Semjén Zsolt követi. Kara Ákos a 67., Ágh Péter a 79. Sem Fekete Dávid, sem Szeles Szabolcs, sem Vámos Zoltán, és V.Németh Zsolt sincs a névsorban.

Az erdő sokkal több, mint fa

Mit adhat nekünk egy természetközelibb erdőkezelés?

A kávé izgalmas múltja és jelenkori forradalma

A kávé, amit ma már világszerte kortyolgatunk, kalandos úton jutott el hozzánk. Kezdetben Etiópia magas hegyei között élvezhették az emberek a kávécserje bogyóit, és ez az egyszerű bogyó hamarosan egy egész kultúra részévé vált.