Hatalmas gumihegy a Mecsekben, a szálak összeérnek a nagykölkedi illegális gumilerakóval

Farkas Bazsi 2024-02-20 12:22:00
Nyomozás indult az ügyben.

Hatalmas gumihegy a Mecsekben, Pécs területén. A feljelentésem után elindult a nyomozás - erről írt a múlt héten egy posztjában Keresztes László Lóránt (LMP) parlamenti képviselő.

A politikus aláhúzta, hogy számára az rajzolódik ki, hogy egy cégen keresztül az ügy kapcsolódik a Vas megyei Nagykölkedben, és a Zala megyei Lentiben felfedezett illegális gumilerakókhoz.

Keresztes arra is utal, hogy mindehhez köze van a Rogán Antal államtitkárának testvéréhez köthető cégnek. 

A képviselő a helyi kormányhivataltól válaszokat vár, rendőrségi feljelentést is tett. 

Ahogy arról korábban mi is írtunk Lenti, Devecser, Nagykölked, és Sorkifalud is érintett az illegális gumilerakók ügyében. Tompos Márton momentumos parlamenti képviselő több videót is készített az ügyben. Nyomozása során az a gyanú merült fel, hogy Benkő Ádámhoz, vagyis Benkő Tamás, Rogán Antal államtitkárnak testvéréhez köthető cég az, amelyik nagy üzletet csinálva hordja be Magyarországra a használt abroncsokat és halmozza fel azokat nagy tételben. 

Az üggyel legutóbb az ORF, vagyis az osztrák közszolgálati televízió is foglalkozott. 

Keresztes bejelentése most arra utal, hogy a már ismert 4 helyszín mellett egy újabb ötödik is egy elkövetői csoporthoz köthető.

Támogasd a hatalomtól független újságírást!

Bár a kormánymédia megpróbálja elhitetni, hogy a tőlük független szerkesztőségek úsznak a pénzben ez közel sincs így.

Amennyiben neked is fontos, hogy sokáig legyen még a hatalmat ellenőrző hang, akkor támogast adománnyal a mi munkánkat is segítő Nemzeti Újságírók Demokratikus Egyesületét.

Adományodat ide utalhatod: 10918001-00000113-44920004.

Köszönjük!

Szólj hozzá!

Adót emel a fideszes többségű kőszegi képviselőtestület

Minden érintett adónem közel a duplájára emelkedik.

Új utcanevekről döntött a győri közgyűlés

A város ikonikus alakjairól neveztek el közterületeket. 

Több mint 300 ezren szavaztak a TISZA jelöltállításának második fordulójában

A párt példa nélküli előválasztási rendszere újabb mérföldkőhöz érkezett, holnap megismerjük a végső befutókat. 

A Herényi Temetőben helyezik örök nyugalomra Mészáros Tibort

A család azt kéri, hogy a virágra, koszorúra költött pénzt valamelyik, az általuk megjelölt állatvédő szervezetnek adományozzák a gyászolók.

Antal Imre támadásként élte meg Pintér Bence kritikáját

A fideszes képviselő szerint nem gond, hogy frakciótársa cége újította fel a Bóbita Óvodában a falat. 

Pintér Bence - Tehetős embereket a város ne támogasson szociális alapon! 

Világnézeti vita bontakozott ki a megvásárolható bérlakások kapcsán.

A polgármester vállalta, hogy a január végi határidőre tető alá hozzák a győri Rába Quelle új közbeszerzésének kiírását

A fürdő sztorija már nem csak hosszában, hanem stílusában is kezd a dél-amerikai szappanoperákra hasonlítani. 

Borsi Róbert javaslatára bizottság alakult a győri parkolási botrány kivizsgálására

Pintér Bence polgármester szerint a TSZV áll a vizsgálat elé, mert az “igazság náluk van!”

Leköpték Bódis Krisztát

Magyar Péter szerint ide vezet Orbán Viktor gyűlöletkeltése.

Megugrott a Rába Nyrt. adózott eredménye az év első három negyedévében

Ingatlanértékesítések nélkül viszont 615 millió forintos mínuszban lenne a cég. 

Elkészült az új szombathelyi egyházmegyei bölcsőde

720 millió forintba került. Az unió és az állam felesben fizette a költségeket.

Néher András Marcalvárosból Londonig jutott, de visszahozta magával a tenni akarást a győri régióba

A TISZA jelölt saját családján keresztül is érzi a térség minden problémáját, és azt, hogy itt az ideje a változásnak.

Diószegi Judit évtizedek óta a gyerekekért, a közösségekért és Győrért dolgozik

Elhivatott lokálpatriótaként javítaná ki a rendszerváltás hibáit. 

„A szeretet nem fáj” – Borsi Róbert a nők elleni erőszakról posztolt

Vannak alkalmak amikor a képviselő minden szavával egyet lehet érteni.