Már az osztrák állami tévé is foglalkozik a Rogán államtitkárának testvére által összehordott illegális gumitelepekkel

Farkas Bazsi 2023-07-26 17:40:03
A magyar hatóságok pedig másfél éve egy helyben totyognak.

Lenti, Devecser, Nagykölked, Sorkifalud - négy olyan település, ahogy méteres gumiabroncs hegyek tornyosulnak, és mind egy emberhez köthetően jöttek létre. 

A gyanú szerint ugyanis Benkő Ádám, vagyis Benkő Tamás, Rogán Antal államtitkárnak testvére az, aki nagy üzletet csinálva hordja be Magyarországra a használt abroncsokat és halmozza fel azokat nagy tételben.

Az Ugytudjuk.hu a nagykölkedi tárolóval foglalkozott részletesen. Ide éveken keresztül hordta Benkő a gumit, több száz, de talán inkább ezer tonnával is otthagyva. A helyiek hiába érték tetten többször is, és hiába hívták ki az éppen gumit pakoló Benkőhöz a rendőrséget, a hatóság semmit sem tett. 

Ezzel a teleppel kapcsolatban legutóbb 2022 januárjában indult eljárást, ám eredményre ezidáig ez sem vezetett.

Ami a magyar hatóságoknak lassan másfél éve nem megy, az az osztrák állami tévének, az ORF-nek ment. Tegnap ugyanis a magyarországi illegális gumilerakókkal foglalkozott a csatorna. Ahol nem csak Benkő neve hangzott el, hanem az is, hogy a szálak egyenesen Budapestre, Orbán-kormányig nyúlnak.

Az ORF most a Lentiben található telepet vizsgálta, ami a T.J.L. GumiRec Hulladékhasznosító és Kereskedelmi Kft. telephelye. A cég jelenleg Erdőbényére van bejegyezve ám 2017-es bejegyzésekor még Celldömölk volt a székhelye. Ez azért is érdekes, mivel a Benkő-család szintén celldömölki.

Ami az Opten adatbázisból kitűnik, hogy 2017 és 2019 között a cég tagja volt az a nő is, aki ismereteink szerint jelenleg is Benkő Péter élettársa.

T.J.L. Gumirec Kft. ügyvezetője Orekan Kamirou a csatorna kérdésére válaszolva elmondta, hogy évi 13 ezer 500 tonna gumi tárolására van engedélyük. A telep pedig komoly tűzvédelemmel van ellátva, hiszen állítása szerint 240 ezer liter tűzoltóhab áll rendelkezésükre. 

A riportban előkerült a Lenti és Vidéke ez év májusi számában közölt, Juhász Andrással, a Zala Vármegyei Kormányhivatal, Hulladékgazdálkodási Osztályvezetőjével készített interjú. Az osztályvezető állításai teljesen szembemennek azzal, amit az ügyvezető mondott. Juhász arról beszél, hogy

“Az utóbbi időben változás történt Lenti esetében. A jegyző véglegessé vált döntésében visszavonta a T.J.L. Gumirec Kft. telepengedélyét, majd hatóságunk a törvényes feltételek hiánya miatt visszavonta a cég hulladékgazdálkodási engedélyét. A mi visszavonó engedélyünk is véglegessé vált. Ebben a döntésünkben 2023. június 30-ig adtunk határidőt a telep felszámolására, illetve a hulladék teljes elszállítására, az eredeti állapot visszaállítására. A cég előéletét ismerve félő, hogy itt szintén állami beavatkozásra lesz szükség. Jelenleg nem látjuk jelét az önkéntes teljesítésnek, vagy ilyen irányú szándéknak.”

Devecserben is hasonló a helyzet, ahol végül szintén az önkormányzatnak kellett Benkőék után elszállítani a gumikat.

Sorkifaludon pedig azon a telepen, ahol felhalmozták a gumit, Benkő Ádám édesanyjának tulajdonjoga volt bejegyezve 2016 és 2020 között. Fele mértékben volt tulajdonos.

Mind a négy telephely szorosan köthető Benkőhöz. Nagykölkeden Benkő személyesen volt jelen a gumi lerakodásnál, a helyiek nem egyszer látták dolgozni a telepen a darut kezelve. Sőt, lakossági fórumon is részt vett az üzletember, ahol a gumiteleppel kapcsolatban arról beszélt, hogy mennyi anyaga haszna lesz majd belőle a falunak.

Egyelőre úgy néz ki, hogy bár minden bizonyíték adott, mégsem haladnak a hatóságok a nyomozással. 

Az üggyel még foglalkozunk.

Szólj hozzá!

Ismert kockázatok, elmaradt döntések – így maradt energiafüggő Magyarország

Szakértő szerint a rövid távú előnyök felülírták a stratégiai gondolkodást, miközben a kitettség alig csökkent.

Ma már az egyéni igényeink szerint választhatunk kontaktlencsét

A kontaktlencsék az elmúlt évtizedekben jelentős fejlődésen mentek keresztül.

Hivatalosan is megerősítette a rendőrség, hogy büntetőeljárást folytat az Észak-Vasi képviselőjelöltek ügyében

Választás, népszavazás, népi kezdeményezés és az európai polgári kezdeményezés rendje elleni bűntett gyanúja merült fel.

Fenntarthatósági hét a szombathelyi piacon

A tudatos vásárlás kerül a középpontba.

Szalagvágásra írt mulatós slágert Ágh Péter

E-L-K-É-S-Z-Ü-L-T A D-Ó-Z-S-A U-T-C-A!

Minden jelölt állva maradt a Vas02-es választókerületben

Senki sem jelezte, hogy visszalépne. A határidő ma délután 16 órakor járt le. 

Visszelépett Czeglédy Csaba!

Nem indul a vasárnapi választáson.

A nagy érdeklődés miatt előzetesen kell helyet foglalni a Tiszta Szívvel a Városért vasárnapi eredményvárójára Győrben

Zsíros kenyérrel és DJ-kkel várják a választási estét a Rómer Házban Pintér Bencéék.

Vegyes képet mutat a magyar gazdaság: nőtt a kiskereskedelem, lassult az ipar, közben tovább emelkedtek az árak

A KSH friss adatai szerint februárban a boltok forgalma bővült, az ipari termelés viszont visszaesett, márciusban pedig tovább drágult az élet.

Titkok a templompadláson – 400 év történelme kel életre a győri bencéseknél

Interaktív kiállítás nyílik a rendház és a templom tetőterében, ahol szó szerint új nézőpontból ismerhetjük meg a múltat.

Nem jelent meg a bíróságon Borsi Róbert a GYHG-ügy tegnapi tárgyalásán - állítólag háztartási balesetet szenvedett

A vádirat szerint több mint 758 millió forintos vagyoni hátrány érhette a győri önkormányzati céget.

Fél millió forintos nyomravezetői díjat ajánlott fel a  Mi Hazánk - szerintük a Fidesz terjeszt róluk lejárató szórólapokat

A párt feljelentést tesz, és azt állítja, hogy országos kampány indult ellenük impresszum nélküli röplapokkal.

Hivatalos: a Dunakapu téren tartja csütörtök esti beszédét Magyar Péter Győrben

A TISZA Párt elnöke a kampány hajrájában érkezik a folyók városába, 3 nappal a választás előtt.

Medián: stabil kétharmados győzelem felé tart a TISZA Párt

A friss felmérés szerint jelentős előnnyel vezetnek a választások előtt 4 nappal. 

Költészet, jazz és rómaiak – sűrű áprilisi programmal hívogat a Rómer Múzeum

Vezetett séta, irodalmi est, tárlatok és történelmi előadás is várja az érdeklődőket Győrben.