Már 5 évvel ezelőtt arról írtunk, hogy balesetveszélyes lesz a 74 centivel leszűkített szombathelyi Jókai utca, most lépéseket tenne az önkormányzat ennek enyhítésére

Farkas Bazsi 2024-02-15 17:39:13
Két diáklányt gázoltak el nemrég itt a zebrán. Ez nyitotta fel a szemeket.

2019-ben összesen 915 millió forintot kapott Szombathely út felújításra az Európai Uniótól. Többek között ebből a pénzből újult meg a Jókai utca Kálvária utcától a Gagarin utcáig tartó szakasza.

Első körben egyébként arról volt szó, hogy az út mindkét oldalán kerékpársávot alakítanak ki. Ez végül úgy módosult, hogy az út Jókai Park felőli oldalán a parkon keresztül vezették el a bicikli utat, a másik oldalon azonban mégis csak az útra festették fel.

Az utak felújításáról már 2017 január végén döntött a város Gazdasági és Városstratégiai Bizottsága, az elhúzódó közbeszerzés miatt azonban csak 2019-ben tudtak nekiállni. 

A Jókai utca felújítását a Dózsa György utcával együtt az Alpokterra Kft. és a Colas Zrt. konzorciumban nyerte el. Több, mint 217 millió forintért végezték el a munkát.

Már a műszaki rajzokból is az derül ki, hogy az utcát nem fogják kiszélesíteni, azonban 

a felezővonalat  74 centivel a park felé eltolják.

Ez végül a kivitelezésnél is így történt, vagyis az út szűkebb lett. Ez pedig a parkoló autókból kiszálló utasokra, a kerékpárosokra, és a gyalogosokra is veszélyt jelenthet - ezt már 2019-es cikkünkben is jeleztük.

Az út felújítása és annak karcsúsítása nem is volt sokáig beszédtéma. Egészen addig, amíg a közelmúltban egy autós nem gázolt el két diáklányt a főiskola épülete előtti gyalogátkelőn

Most Szuhai Viktor (Éljen Szombathely!) önkormányzati képviselő állt elő azzal az ötlettel, hogy javasolni fogja:

  • két-két parkolóhely megszüntetését a zebra előtt
  • záróvonalat festenének fel 30 méteres hosszúságban, a gyalogátkelő mindkét irányába
  • az útburkolatra felfestenék a gyalogos-átkelőhely veszélyt jelző piktogramot
  • új jelző táblákat helyeznének ki.

Erről várhatóan a soron következő Városstratégiai, Idegenforgalmi és Sport Bizottság fog dönteni.

Támogasd a hatalomtól független újságírást!

Bár a kormánymédia megpróbálja elhitetni, hogy a tőlük független szerkesztőségek úsznak a pénzben ez közel sincs így.

Amennyiben neked is fontos, hogy sokáig legyen még a hatalmat ellenőrző hang, akkor támogast adománnyal a mi munkánkat is segítő Nemzeti Újságírók Demokratikus Egyesületét.

Adományodat ide utalhatod: 10918001-00000113-44920004.

Köszönjük!

Szólj hozzá!

Napóleon ismét bevonult Győrbe

Több mint száz hagyományőrző idézte fel a város 1809-es ostromának eseményeit.

Megvannak Győr-Moson-Sopron vármegye kedvenc tesitanárai

Három pedagógus kapta meg a K&H mozdulj! az év kedvenc tesitanára elismerést a vármegyei szavazás után.

Media1: A Vas Népe és a Kisalföld is megmarad napilapnak

A Magyar Nemzet napilapként megszűnik, hetilapként üzemel tovább.

Milyen kép alakult ki az emberekben a kannabiszról?

A kannabiszról sok embernek még ma is elsősorban a bódulat, a tudatmódosító hatás és a jogszabályok által korlátozott használat jut eszébe.

Sétabottal ütötte meg utastársát egy győri buszon egy férfi - vádat emeltek ellene

Egy hátizsák miatti szóváltás fajult tettlegességig, az ügyészség felfüggesztett szabadságvesztést indítványozott.

Sporttal és kulturális programokkal erősítették az elfogadást az I. Combinated Leasures rendezvényen, Győrben

A közösség erejét ünnepelték ezzel a Városház téren - Balog Farkas Renáta szerint fontos, hogy az atipikus fejlődésű gyermekek minél láthatóbbá váljanak.

Új plébános kerül a szombathelyi Kálvária templom élére

Perger Gyula atya lesz a Herényi Plébánia plébánosa. Személyi változásokat jelentett be a Szombathelyi Egyházmegye.

Széchenyi Egyetem: oktatási célokat szolgál jelenleg a vitnyéd-csermajori ingatlan

A Belügyminisztérium és az Országos Idegenrendészeti Főigazgatóság arról tájékoztatta az egyetemet, hogy az ott 2022 óta ideiglenesen elhelyezett ukrajnai menekültek által okozott károk helyreállítása, valamint a további állagromlás megelőzése érdekében szükséges felújítási munkálatokat kíván végezni.

A japán minimalizmus és a skandináv dizájn találkozása

A lakberendezés egyik legérdekesebb stílusa jelenleg a Japandi, ami a japán és skandináv irányzatok tökéletes uniójaként ismert.

“Rendelkezésünkre áll a klub és az ELTE közötti teljes levelezés”

SZKKA szülői munkaközössége is reagált arra, hogy az ELTE kitette az kéziseket a sportcsarnokból és az irodákból is.

Kaposvárról igazolt a címvédő Falco

Uros Rosic elhagyta a Kaposvár csapatát és a férfi kosárlabda NB I-ben címvédő Falco KC Szombathely színeiben folytatja pályafutását.

Teljesen átszerveznék a közmédia intézményrendszerét

A megszűnő Közszolgálati Közalapítvány helyett létrejönne a Független Közmédia Testület.

Magyar Péter: az illegális migráció elleni harc az Orbán-kormány egyik legnagyobb hazugsága

A miniszterelnök szerint az előző kormány hazudott a költségvetési számok, az uniós források, az orosz-ukrán háború, a rezsicsökkentés kapcsán, és az ország társadalmi helyzetéről is.

Nem vagyunk “haveri kivitelezők “-k!

Közleményben reagáltak Magyar Péter kijelentésére a hónapok óta a pénzükre váró honlapfejlesztők, akik részt vettek a „Minden vállalkozásnak legyen saját honlapja” Programba.

Polgármesteri dicséretet kaptak Győr legkiválóbb diákjai

A város először rendezte meg az Érdemes Diákok Köszöntése ünnepséget, ahol tanulmányi, sport- és közösségi teljesítményeket ismertek el.

Tóth Péter: Az olvasás ünnepe a győri könyvhét

A kabinetvezető szerint a személyes találkozások és a könyvek közös felfedezése ma talán fontosabb, mint valaha.

Hétfőtől sávbővítés és forgalomkorlátozás lesz a Fehérvári út és a Zöld utca csomópontjában

Június 15-én kezdődik az a fejlesztés, amelytől a torlódások csökkenését és a közlekedés gördülékenyebbé válását várják.

Szombathelyen tart kihelyezett ülést a Parlament Élő Környezetért Felelős Bizottsága

Jövő héten csütörtökön a Megyeházán tanácskozik a grémium. A téma az azbeszt lesz.

Nyolcan haltak meg két egymást követő balesetben az M1-es autópályán Győr közelében

Egy teherautó és egy munkagép ütközése után újabb tragédia történt, amikor egy kisbusz belerohant a torlódás miatt álló járműbe.