Győrben az óvónők bérének központi megemelésével párhuzamosan elvették a tavaly megadott helyi bérkiegészítést

Pintér Bence 2024-02-02 17:28:25
És a központi béremelésből is csak a minimumot kapták meg.

Pintér Bence a Tiszta Szívvel a Városért Egyesület polgármesterjelöltje lesz a 2024-es önkormányzati választáson.

Nagy csinnadrattával turnézik a kormány a pedagógus-béremeléssel, ami kapcsán azért már kezd kiderülni, hogy vannak problémák, például az óvodapedagógusok esetében, ahol mindenki csak a kategóriájához tartozó minimális emelést kapta – ezek kapcsán már szó esett további korrekciókról.

Győrben azonban kifejezetten érdekes a helyzet, hiszen itt tavaly volt már egy, a helyi propagandamédiában nagy csinnadrattával megturnéztatott béremelés az óvodai és bölcsődei dolgozók kapcsán. Ekkor átlagosan 50 ezer forinttal emelték meg – no nem a bért: ezt az összeget bérkiegészítés formájában juttatták a kisgyerekekre vigyázó szakembereknek a városban. Forrásaink szerint

ezt a bérkiegészítést azonban most a központi emeléssel párhuzamosan megvonta a győri városvezetés a óvodapedagógusoktól, mindezt ugye úgy, hogy az óvodapedagógusok egyébként is az emelés minimumát kapták csak meg,

ráadásul azt sem differenciáltan. Egy forrásunk úgy fogalmazott: nagyjából ugyanannyit kap most ugyanabban a kategóriában egy pályakezdő, mint valaki, aki harminc éve van ott. További feszültséget szülhet, hogy az óvodai munkát segítő többi dolgozó – dajka, pedagógiai asszisztens – továbbra is megkapja a városi bérkiegészítést.

A tavalyi emelés azután történt, hogy 2022 elején a város megszorítócsomagjában erősen lefaragták az óvodai dolgozóknak járó juttatásokat. Ennek eredményeképpen az óvodaigazgatók által jegyzett tavalyi beszámolókból kiderült: egyre súlyosabb probléma a városban a munkaerőhiány, hogy a környező települések jobb feltételekkel tudják elcsábítani az óvodapedagógusokat.

Mikor ezt a témát a közmeghallgatáson felvetettük Dézsi Csaba András polgármesternek, ő elmondta, hogy szerinte „a kiégés ellen fizetésemeléssel nem lehet védekezni.”

Szólj hozzá!

Utazóágyak: Miért fontos a megfelelő választás?

Az utazóágy kiválasztása rendkívül lényeges, hiszen a gyermek alvásának minősége közvetlen hatással van pihenésére és egészségére.

Dunántúlon fosztogatott a bűnbanda - letöltendő szabadságvesztést kért rájuk az ügyészség

A 9 tagú galeri 19 ingatlanba tört be, több tíz milliós kárt okozva ezzel. 

Ők a Győr 01 választókerület tiszás jelölt-jelöltjei

Bóka Zsolt, Diószegi Judit és Markó Tímea szállnak ringbe. Fideszes kihívó még mindig nincs. 

Fedezd fel a rejtett fehérjeforrásokat

A táplálkozásban a fehérjék fontos szerepet játszanak.

Ők indulnak a Tisza végső jelöltségéért Csornán

Bóna Szabolcs, Kovács-Rosta Krisztina, Puskás György.

Közülük kerül majd ki a Tisza Párt jelöltje Mosonmagyaróváron

Kapolka Judit, Molnár Ferenc és Porpáczi Krisztina indulnak a régióban.

Pintér Bence: Sok sikert kívánok Diószegi Juditnak!

Megszólalt a győri polgármester a tiszás jelölt-jelöltek kapcsán.

Győrben is közeleg a pályaválasztás 

Nyitott kapukkal és interaktív programokkal várják a diákokat a középiskolák.

Befutottak a Vas 03-as választókerület tiszás jelölt-jelöltjei is

Adelwöhrer Beáta, Horváth Nándor Zsolt, és Szabó László indulnak a versenybe.

Megnevezte a Tisza a szombathelyi jelölt-jelölteket

Zsálek Judit, Rápli Róbert, Csiszár Zsófia Judit verseng egymással.

Hogyan válaszd ki a tökéletes sportcipőt teremfocihoz?

A sportcipő választás jelentőségteljesebb egy focirajongó számára, mint azt elsőre hinnéd.

Egy nehéz nap reggelén 11 pontos vállalkozói könnyítő csomagot jelentett be Orbán Viktor

Többek között fél évvel eltolják az üzemanyagok jövedéki adóemelését is.