Ördög ügyvédje: nem a rendőrség döntötte el, hanem az ügyészség utasította őket, hogy Czeglédy legyen az ügy gyanúsítottja

Farkas Bazsi 2024-01-16 20:04:00
Erről a mai tárgyaláson beszélt Czeglédy Csaba. Az eljárást vezető nyomozó a vádlott kijelentésére inkább nem reagált semmit.

A helyszínről jelentjük:

2021 októberében számoltunk be róla, hogy vádat emeltek Czeglédy Csaba ellen az „Ördög ügyvédje” ügyében.

Röviden: 2019-ben, nem sokkal az önkormányzati választások előtt, kikerült egy videófelvétel az internetre, amelyen Győr korábbi polgármestere Borkai Zsolt (Fidesz-KDNP) volt látható egy hajón végbemenő orgián.

A hatóság 2021-ben ketté szálazta az ügyben indított eljárásokat. Fontos hangsúlyozni, hogy a két eljárásban szereplők semmiféle átfedésben nincsenek egymással. Az egyik ügyben zsarolás bűntettével folytattak eljárást, a másik ügyben pedig azt próbálták meg kideríteni, ki lehetett az, aki személyiségi jogsértést elkövetve közzétette az "Ördög ügyvédje" blogbejegyzéseket és nyilvánosságra hozta a videót.

Ez utóbbi ügynek egy újabb tárgyalását tartották meg ma délelőtt a Veszprémi Járásbíróságon. Ahol egy fontos tanút, a Nemzeti Nyomozó Iroda nyomozást vezető előadóját hallgatták meg.

A tárgyaláson elhangzott, hogy a nyomozást szokatlanul gondosan követte végig az ügyészség. Ráadásul egy szakértői vélemény  és egy jogsegély kérelem még függőben volt akkor, amikor a rendőrség nagy hirtelen 2021. augusztus 31-én befejezte a nyomozást. A hatóság végül a látókörükbe került 5 lehetséges gyanúsított közül Czeglédy Csabát nevezte meg az ügy feltételezett elkövetőjének. Tették ezt úgy, hogy az akkor még gyanúsítottak több bizonyítási indítványának helyt adtak, de a bizonyítási eljárást nem folytatták le.

A nyomozó azt vallotta, hogy az eljárás során egyébként több hibát is vétettek. Az "Ördög ügyvédje" Facebook-oldalon két hirdetést is indítottak az elkövetők, amelyek közül azonban csupán az egyik hirdetés adatait kérték ki jogsegély útján a Facebook-tól. Az ügy tisztázásának szempontjából azonban a másikról is kellettek volna adatok. Ennek ellenére Czeglédyt mindkét hirdetés vonatkozásában megvádolták.

A hirdetések árának összegét egyébként a nyomozás során nem tudták beazonosítani Czeglédy Csaba bankszámláján.

Elhangzott: a megalapozott gyanúhoz nem volt elegendő bizonyíték.

Az ügyészség nevezte meg a gyanúsítottat?

A nap legérdekesebb része az volt, amikor Czeglédy maga tett fel kérdéseket a nyomozást vezető előadónak. Ekkor Czeglédy azt mesélte el, hogy 2021 augusztus 31-én jelent meg a Nemzet Nyomozó Irodán gyanúsítotti kihallgatásra.

"Jó negyven percet vártam, amíg a kihallgatásra bekísértek. Ott a nyomozást vezető hölgy kisírt szemekkel fogadott, majd felettesével együtt azt közölték, hogy az ügyészség utasítására a gyanúsítás módosításával élnek, így én már nem bűnsegéd, hanem az ügy gyanúsítottja leszek. Fél óráig hallgattam panaszukat, hogy ez minden szakmaiságot nélkülöz, és gyakorlatilag az ügyészség kézivezérléssel nyúlt át a fejük felett. A gyanúsítás módosításának szövegét ugyanis nem a rendőrség írta, hanem az ügyészség küldte meg nekik" - mondta el Czeglédy, aki azzal a kérdéssel zárt a tanú, vagyis a nyomozás vezetője felé, hogy állítása valódiságát cáfolja-e.

A nyomozó csak annyit kérdezett a bírótól, hogy erre mindenképpen kell-e válaszolnia. A bíró megengedte a válasz megtagadását, így a nyomozó végül ezzel élt.

Czeglédy ekkor megjegyezte, hogy a tanú reakciója úgy is önmagáért beszélt.

A nyomozóhoz ezt a témát érintően ügyészségi kérdés nem érkezett.

Arra a kérdésre, hogy a nyomozás során Czeglédy átvizsgált számítógépén megtalálták-e az eredeti videófelvételt, a válasz az volt, hogy nem.

Szintén elhangzott, hogy az "Ördög ügyvédje" blog és az "Ördög ügyvédje" Facebook-oldal között semmiféle informatikai egyezést nem találtak a nyomozás során.

Az ügy a vád-, illetve a védőbeszédekkel folytatódik, ítélet március 20-án várható.

Támogasd a hatalomtól független újságírást!

Bár a kormánymédia megpróbálja elhitetni, hogy a tőlük független szerkesztőségek úsznak a pénzben ez közel sincs így.

Amennyiben neked is fontos, hogy sokáig legyen még a hatalmat ellenőrző hang, akkor támogast adománnyal a mi munkánkat is segítő Nemzeti Újságírók Demokratikus Egyesületét.

Adományodat ide utalhatod: 10918001-00000113-44920004.

Köszönjük!

Szólj hozzá!

Munkagéppel okozott balesetet egy férfi - vádat emelt ellene a Győri Ügyészség

Rosszul kanyarodott és a sértettet nekinyomta egy autónak. 

Nemény András: "Megértem, hogy megosztotta a közvéleményt az Orbán Viktorral való találkozóm."

A szombathelyi polgármester leginkább arról akarta meggyőzni a miniszterelnököt, hogy a közösségi közlekedés kerültjön át a kötelező feladatok közé, így automatikusan járna mellé állami támogatás.

Az aHang megmérte: tízből hat magyar nyilvános Orbán-Magyar vitát szeretne a választások előtt

A friss közvélemény-kutatás szerint a választók többsége támogatná, hogy miniszterelnök-jelölti vitát tartsanak.

Vádat emelt az ügyészség a Pintér Bence által feltárt, és az Ugytudjuk.hu-n publikált GYHG-ügyben

Közel 760 milló forintos vagyoni hátrányt okozhattak a hulladékkezelő cégnek.

Kávé és festmény, női testképek, művészkönyvek - februári programok a Rómer Múzeumban

Beszélgetés egy festményről a Café Kultúrban, és több izgalmas időszaki kiállítás vár mindenkit Győr belvárosában.

Lex Haladás: a Homlok Zrt. nem tudja elvinni a sportegyesület állami támogatását 

Hiába akarja érvényesíteni a kölcsönadott 200 millió forint és kamatainak visszafizetését a cég, az állam védőpajzsot nyújtott a sportszervezetnek.

Az EU döntése szerint fejlett járásokban nem támogatnak útfejlesztéseket, ezért most Sárvár 1 milliárd forintos uniós támogatást kap útfejlesztésekre

Korábban Kondora polgármester azt mondta, azért nem kapnak uniós pénzt a sótonyi körfogalomra, mert fejlett településnek számítanak. Most mégis uniós forrásból történő útfejlesztéseket jelentettek be.

Pintér Bence: eltűnt 1 milliárd 700 millió forint, válasz pedig továbbra sincs a Győr-Szol-tól

„Az idő halad, a becsület fogy” - a múlt heti közgyűlés margójára.

Az állandó stressz árnyoldalai: milyen betegségeket okozhat?

Manapság a stressz életünk elválaszthatatlan részévé vált, mégis sokan nem is sejtik, milyen hosszú távú egészségügyi kockázatokat rejthet magában.

Valami bűzlik a Publicus Vas01-re vonatkozó legutóbbi felmérése körül

Nem tudni ki a megrendelő, a kutatás a mai napig nem került nyilvánosságra az intézet weboldalán, és nem készült felmérés arról, hogy mi van akkor, ha Vámos, Rápli és Czeglédy neve is ott van a szavazólapon.

Szerda délután Győrbe érkezik a Lázárinfó - Fekete Dávid meghívta a barátait

5 órakor a Vásárcsarnoknál bárki, bármit kérdezhet. Állítólag. 

Közel 50 millió forinttal nőtt Ágh Péter értékpapír vagyona egy év alatt

Ingatlanja, autója azonban továbbra sincs a parlamenti képviselőnek.

Zavarkeltésről beszél a Győr Projekt, a több száz milliós hiányról viszont hallgat

A városi cég szerint a kérdések veszélyeztetik a működést.

Hétvégi programok Győr környékén

Kopogtat a farsang, nyakunkon a báli szezon.

A Vas Népe újságírója szerint Magyar Péterék visszahoznák azt a Magyarországot, amikor fegyverrel lőtték a romákat

Ezt az alá a videó alá sikerült kommentelnie, amely súlyos személyiségi jogokat sértve, állítólagos bűnöket sorol fel egy Lázárinfón résztvevő demonstrálókkal kapcsolatban.