Hóesésben is zöldell a Haladás Sportkomplexum focipályája

Farkas Bazsi 2023-12-09 14:24:00
A fűszolár pörög ezerrel. Meccset azonban a focicsapat vezetősége szerint itt nem lehet tartani.

Pénteken fél 12-kor került ki a Szombathelyi Haladás hivatalos weboldalára a BVSC elleni, vasárnapi mérkőzés beharangozója. Ezt követően aztán néhány órára rá, 16 óra 50 perckor a weblap arról adott ki közleményt, hogy a mérkőzés a pálya jövőbeli alkalmatlansága miatt elmarad.

A pálya jelenlegi állapota és a várható időjárásra való tekintettel a 2023. december 10-én 17 órára előrehozott Szombathelyi Haladás BVSC-Zugló NB II-es labdarúgó mérkőzés elmarad - írták.

Hogy pontosan milyen állapotban van a pálya azt szerettük volna megtudni, így megpróbáltunk bemenni a Haladás Sportkomplexumba. A pályára nem jutottunk be, de fotókat tudtunk készíteni.

 

Ezeken az látszik, hogy hó nincsen a gyepen, a fűszolár pedig javában dolgozik. Azt a helyszínen tudtuk meg, hogy a havat a pályafenntartók tolták le, ám véleményük szerint a talaj annyira átázott a csapadéktól, hogy emiatt nem lehet most használni azt.

A Haladás Sportkomplexum gyepét idén nyáron cserélték ki. Akkor 153 millió forintot költött el rá az állami cég.

 

A pálya alkalmatlansága csak ürügy?

Ahogy arról elsőként az Ugytudjuk.hu beszámolt, komoly anyagi problémák vannak az NB II-es foci csapatot működtető Szombathelyi Haladás Labdarúgó és Sportszolgáltató Kft.-nél. A játékosok az októberben esedékes szeptemberi fizetésüket sem kapták meg, azóta is pénzre várnak.

Amennyiben a fizetés elmaradásában eltelik 60 nap (ami 2023. október 10-től számítva 2023. december 9-t jelent), akkor a játékosok úgynevezett szabadon igazolható státuszba kerülhetnek, függetlenül a szerződésük időtartamától.

Hogy pontosan milyen anyagi helyzetben van a kft. arról egyelőre sem az ügyvezetők sem pedig a tulajdonos nem beszélt. Arról is lehetett hallani, hogy több játékos is azon a véleményen volt, hogy nem játszik vasárnap az őszi szezon utolsó meccsén. Előfordulhat, hogy a pálya alkalmatlansága csak ürügy volt azért, hogy a szurkolók ne találkozzanak a foghíjas csapattal, a vezetőségnek pedig ne kelljen szembenéznie a dühös drukkerekkel.

Támogasd a hatalomtól független újságírást!

Bár a kormánymédia megpróbálja elhitetni, hogy a tőlük független szerkesztőségek úsznak a pénzben ez közel sincs így.

Amennyiben neked is fontos, hogy sokáig legyen még a hatalmat ellenőrző hang, akkor támogast adománnyal a mi munkánkat is segítő Nemzeti Újságírók Demokratikus Egyesületét.

Adományodat ide utalhatod: 10918001-00000113-44920004.

Köszönjük!

Szólj hozzá!

Közmeghallgatást tart május 28-án a győri önkormányzat

A városházi fórumon a lakosok és helyi szervezetek képviselői is kérdezhetnek, javaslatokat tehetnek.

Szombathely is csatlakozik a Vágatlan Májushoz

A nem hivatalos programot Gajdos László miniszter hirdette meg.

Római kori tárlatvezetés és Egry-túra is várja az érdeklődőket a Rómer Múzeum programjain

Kiállításokkal, múzeumi sétával és egész napos kirándulással készül a következő napokra a győri intézmény.

Megalakult a Tisza-kormány

Kinevezte Magyar Péter kormányának minisztereit Sulyok Tamás köztársasági elnök kedden Budapesten, ezzel megalakult az új kabinet.

Ruff Bálint: „A valaha volt legnagyobb elszámoltatás lesz" – Győrben is elkezdhetnek izzadni néhányan

A TISZA miniszterjelöltje országos politikai és gazdasági felelősségre vonást ígér, városunkban pedig már most is elég hosszú a lista.

Negyven éve ért fel Európa csúcsára a Rába ETO férfi kézilabdacsapata

Kósa Roland jubileumi ünnepségen köszöntötte az 1986-os IHF-kupagyőztes legendákat.

Öltönyben járta az irodaházakat, majd kulcsok és beléptetőkártyák segítségével lopott egy férfi Győrben és Mosonmagyaróváron

A vádlott természetesen mozgott a helyszíneken, így nem keltett feltűnést -  az ügyészség végrehajtandó börtönbüntetést indítványozott ellene.

Fűzy András lett a győri Fidesz elnöke

Boncsarovszky Péter és Faber Kristóf a csoport alelnökei.

Megkezdődött a szombathelyi Olad Plató azbeszttel szennyezett útjainak bitumenes zárása

Valamint kalcium-kloriddal locsolnak le 20 négyzetméternyi területet.

Egyelőre 165 millió forintos költségvetéssel számol a 2026-os Savaria Karnevál

Az egyik idei húzónév a Beton.Hofi lesz. A karneválszínházat ezúttal a miskolci színház társulata játssza.

Nem árulják el mennyibe került a szombathelyi Nagyszálló

Az épület homlokzatán megjelent telefonszám végén bejelentkező ingatlanos nem érti, hogy miért érdekel egy újságot, hogy mi az ára a patinás épületnek.

Kapitány István: nem válunk le az orosz energiáról, és marad a rezsicsökkentés

A TISZA Párt gazdasági és energetikai miniszterjelöltje szerint diverzifikálni kell az energiaforrásokat, miközben átláthatóbb gazdaságot és korrupcióellenes fellépést ígért.

Ezt jelzi, ha csak egy „B opció” vagy a másik életében

Valahol mélyen mindannyian arra vágyunk, hogy valaki életének középpontjában legyünk.

Úszó költőszigetet kapott a győri Marcal-tó – így próbálják megmenteni a veszélybe került vízimadarakat

A társadalmi összefogással létrehozott platform biztonságos fészkelőhelyet nyújthat a drasztikusan megfogyatkozott sirály- és csérféléknek.

V. Németh Zsolt szerint érdemes Vadhajtásokat olvasni

Igaz, egy kicsit a kurv@ anyázás zavarja a képviselőt.