Győr önkormányzata a Győr-Szolnak adta működtetésre a szeptemberben bezárt két óvodaépületet

Pintér Bence 2023-11-02 14:20:00
Az Apáca utcai egykori idősotthont és a kismegyeri volt iskolaépületet is a Győr-Szol kezeli tovább.

Pintér Bence a Tiszta Szívvel a Városért Egyesület polgármesterjelöltje lesz a 2024-es önkormányzati választáson.

Idén februárban írtunk arról, hogy a győri önkormányzat két tagóvoda: az adyvárosi Mosolyvár, illetve a kiskúti óvoda bezárása mellett döntött, bár a szülők mindkét esetben tiltakoztak a döntés ellen. Ezzel egyébként évente 22 millió forintot spórol az önkormányzat, de Pergel Elza alpolgármester érvelése szerint nem is gazdasági okokból döntöttek az intézménybezárás mellett, hanem azért, mert egyre kevesebb az óvodás gyermek Győrben.

A két épületet most az egykori Apáca utcai idősotthonnal, illetve a kismegyeri egykori iskolaépülettel együtt a Győr-Szol kezelésbe adta a győri közgyűlés.

Az Apáca utcai épület az, amellyel kapcsolatban korábban rövid időre felmerült, hogy az egyetem szigeti terjeszkedése miatt a hajléktalanmelegedőt ide költöztetnék.

Külön érvelés a működtetésbe adás okára, vagy információ arra nézve, hogy mit fog csinálni az épületekkel a Győr-Szol, a közgyűlés elé került javaslatban nem szerepelt, de a Gazdasági és Tulajdonosi Bizottság ülésén kiderült (7. oldal), hogy a városháza álláspontja szerint az állagmegóvás érdekében jobb kezekben vannak az épületek a városüzemeltető cégnél, amely a szükséges munkákat el tudja végezni.

A keddi közgyűlésen (51 percnél) Pollreisz Balázs (MSZP) jelezte, hogy korábban is elmondta: a kiskúti óvoda épülete közösségi házként működhetne tovább, ezért azt javasolta, hogy ezt az ingatlan vegyék ki a csomagból, maradjon a város működtetésében; ha pedig mégis átkerül a Győr-Szolhoz, akkor is kulturális területen hasznosítsa a város. Hajtó Péter, Gyárváros immár független, korábban fideszes képviselője is hasonló szellemben szólalt fel. Pollreisz módosító indítványát leszavazta a közgyűlés fideszes többsége.

Szólj hozzá!

Védett árat vezet be a kormány az üzemanyagoknál

A benzin 595 forint, a gázolaj 615 forint lesz fixen.

Napra pontosan tíz éve tart a válsághelyzet Magyarországon - de ne aggódj, a kormány megvéd

A különleges jogrend mára a mindennapi kormányzás eszközévé vált.

Fodor Roland pont akkor adott tanácsot havi 800 ezer forintért a Győr-Szol-nak, amikor kiürült a lakáskassza 

Kósa Roland szerint egyre több részlet derül ki abból, hogyan működött a városi cég abban az időszakban, amikor eltűnt az 1 milliárd 700 millió forint.

Az egészséges öregedés kulcsa: életmódváltás idősebb korban

Észrevette már, hogy az idő múlásával életmódunk hatása jobban érződik a mindennapokban?

Mit tehetünk ha széncinege költözött a postaládába?

Semmiképpen se küldjük vissza a feladónak!

Kukákat gyújtott fel egy férfi Győrben

Az egyik hulladékgyűjtő teljesen le is égett.

Kirajzott Dobrev Klára a szombathelyi Fő térre

Pedig a belváros védett részein tilos politikai plakátokat kihelyezni.

Kiemelt fejlesztési térséggé nyilváníthatja a Szigetközt a választások előtti utolsó ülésén a parlament 

A kormány szerint a lépés összehangolt fejlesztéseket, több forrást és új lehetőségeket hozhat a régió településeinek.

A magyarokat nem lehet megfélemlíteni - Magyar Péter az orosz nagykövetségnek üzent

A TISZA Párt elnöke szerint Magyarország szuverenitását és a választások tisztaságát tiszteletben kell tartani.

Megnyílt a Jóakaratú emberek boltja a győri belvárosban

Az üzletben nemcsak tárgyakat lehet venni - a vásárlók emberi történetekkel, közösségi munkával és segítő szándékkal is találkozhatnak.

Teret neveznek el Szombathelyen Feiszt Györgyről

A Levéltár melletti közterület viseli majd a volt alpolgármester nevét.

A győri Diószegi Judit az 59. a TISZA listáján

A sárvári Strompová Viktória pedig a 75. helyre fért fel.

Vízre szállna Győr - kérdőívben várják a lakosok véleményét az új turisztikai fejlesztésekről

Az önkormányzat arra kíváncsi, milyen szolgáltatásokra lenne szükség az aktív kikapcsolódást kedvelők számára.

Fegyelmi vétség miatt a Falco elküldte Marchelus Averyt

Már Szegeden sem fog pályára lépni a kosaras.

Szentkirályi Alexandra Körmenden: példátlan és felháborító, hogy Zelenszkij halálosan megfenyegette Orbán Viktort

Helyi ügyekről nem, de Ukrajnáról és Iránról volt szó a Fidesz vasi fórumán.