Dézsi kivette a Papagájmentő Alapítványt az állatvédelmi pályázat meghívott résztvevői közül

Pintér Bence 2023-09-26 13:00:00
A polgármester azt mondta: korábban kérte is, hogy ne kerüljön be az alapítvány.

Pintér Bence a Tiszta Szívvel a Városért Egyesület polgármesterjelöltje lesz a 2024-es önkormányzati választáson.

Közgyűlést tartottak kedden Győrben, ahol szóba került a „Szívügyünk az állatvédelem”-pályázat kérdése is, amelynek kapcsán megírtuk korábban: 30 millió forintra pályázhatnak a meghívott állatvédő szervezetek, és a polgármester családjának alapítványa, a Papagájmentő Alapítvány is a meghívottak között is van.

Dézsi Csaba András (Fidesz-KDNP) polgármester most azt mondta, ő külön kérte, hogy ne kerüljön be ebbe a körbe az alapítvány, és most indítványozta is, hogy vegyék le a listáról, ami meg is történt.

Sőt, azon gondolkozik, hogy legyen-e a következméne a városházán annak, hogy bekerült. Pollreisz Balázs felszólalásában jelezte, örül a döntésnek, ezen felül arról beszélt, hogy ha természetvédelmi pályázatot hirdetnek, miért csak állatvédők vannak a listán. Balla Jenő pedig jelezte, hogy az egyik egyesület nevét rosszul tüntették fel.

2021 végén jelentették be, hogy Papagájmentő Alapítványt alapít Dézsi Csaba András győri polgármester felesége, Dézsiné Szentes Veronika. Eredetileg a papagájmentő központ a győri Xantus János Állatkert területén épült volna fel 500 millió forint állami támogatásból, de azt végül nem kapták meg. Később azonban mégis jutottak állami pénzhez, 8,5 millió forint jutott a közös kasszából papagájmentésre.

Az alapítvány a bíróság honlapján elérhető beszámolók alapján 2020-ban 500 ezer, 2021-ban 2,3 millió, 2022-ben pedig közel 22 millió forintból gazdálkodott. Ez utóbbinak volt része a 8,5 millió forintos támogatás. Az alapítvány nemrég sikeresen pályázott állatkerti státuszra.

Támogasd a hatalomtól független újságírást!

Bár a kormánymédia megpróbálja elhitetni, hogy a tőlük független szerkesztőségek úsznak a pénzben ez közel sincs így.

Amennyiben neked is fontos, hogy sokáig legyen még a hatalmat ellenőrző hang, akkor támogast adománnyal a mi munkánkat is segítő Nemzeti Újságírók Demokratikus Egyesületét.

Adományodat ide utalhatod: 10918001-00000113-44920004.

Köszönjük!

Szólj hozzá!

Több fa, új kutyafuttató és megújuló játszótér – bemutatták a Bisinger sétány terveit

Lakossági fórumon ismertették a belvárosi park megújításának részleteit. 

Két területet zár le a GYSEV Szombathelyen azbesztet tartalmazó kőzúzalék miatt

Lezárják a Szombathely-Szőlős megállóhely mellett kialakított P+R parkolót is.

Köszönet és elismerés a pedagógusoknak Győr városi ünnepségén

A Városházán köszöntötték az oktatási intézményeiben dolgozó szakembereket, átadták a Győr Oktatásügyéért és a Győr Sportjáért díjakat is.

Fekete Dávid egyszerre tagad és vádol a győri szállal is rendelkező parkfenntartási-mutyi kapcsán

Szerinte Pintér Bence inkább azzal foglalkozzon, hogy Szakács András tudhatott-e a korrupciós hálózatról. Ő addig is mossa kezeit, és áll bármilyen vizsgálat elé.

Monstre programajánlót hozunk az első győri, nyári hétvégére 

Final Fourt játszanak a kézis lányok, zajlik a DUNAFESzT, rengeteg koncert és családi program vár mindenkit - és még az idő is jó lesz.

A természet nem luxus, hanem létfeltétel – ezt üzeni az idei környezetvédelmi világnap

A szakemberek szerint az egészséges ökoszisztémák nélkül nemcsak a klímavédelem, hanem az élelmiszer- és vízbiztonság is veszélybe kerülhet.

A nemzeti összetartozás erejét ünnepelték Győrben

Az Országzászló-emlékműnél tartott megemlékezésen a trianoni veszteségekre és a magyarság összetartozására emlékeztek.

Reggel 6 és 9 között lezárják az Árpád parkolóház bejáratait Győrben

Burkolatfestési munkák miatt pénteken reggel három órán át nem lehet majd behajtani a létesítménybe.

Kiegyezett az ellenzék és a hivatal - elfogadták Körmend 2025-ös zárszámadását

Újabb ügyet sikerült kompromisszumos megoldással rendezni.

Hétéves csúcson a használt autók importja Magyarországon

A JóAutók.hu szerint az erős forintnak köszönhetően idén akár 150 ezer külföldről behozott használt autó is gazdára találhat Magyarországon.

Koncertek, sport, társasjátékok és közös ETO-buzdítás – ingyenes programok várják a győrieket ezen a hétvégén is

Családi rendezvényektől a koncerteken át a sportprogramokig számos ingyenes esemény közül válogathatnak az érdeklődők.

Éjszakába nyúló sportolás várja a győrieket az Olimpiai Sportparkban

Több mint húsz ingyenes programmal, vízi sportokkal, futással, jógával és csapatsportokkal érkezik június 12-én a Mozgás Éjszakája.

Elhunyt Gerencsér Tibor

A szombathelyi sportszervező, a Vas Megyei Labdarúgó Szövetség tagja 78 éves volt.

„Történelmi megállapodás született” – új fejezet nyílhat a TISZA-kormány a kárpátaljai magyarság jogainak ügyében

Magyar Péter szerint Ukrajna vállalta, hogy törvényi szinten is garantálja a magyar kisebbség nyelvhasználati, oktatási és kulturális jogait.

Biológiai szúnyoglárva-gyérítés kezdődik Győrben és a környező településeken

A következő napokban célzott kezelésekkel próbálják visszaszorítani a szúnyogok szaporodását, a védekezéshez a lakosság segítségét is kérik.

Cser-Palkovics András Székesfehérvár fideszes polgármestere lett a Megyei Jogú Városok Szövetségének új elnöke

Nemény András társelnöknek választották. Pintér Bence pedig jelezte, Győr felfüggeszti tagságát a fideszes elnök megválaszása miatt.

A kínai agyagkatonáktól az ukrán gyerekrajzokig – izgalmas kiállítások várják a látogatókat Győrben a Rómer Múzeumban

Több helyszínen is különleges időszaki és állandó tárlatokkal készünekl a nyári hónapokra.