A Papagájmentő Alapítvány is részt vesz a győri önkormányzat meghívásos pályázatán

Pintér Bence 2023-09-21 11:34:00
30 millió forintra pályázhatnak a meghívott állatvédő szervezetek: a polgármester családjának alapítványa és az állatkert is a meghívottak között van.

Pintér Bence a Tiszta Szívvel a Városért Egyesület polgármesterjelöltje lesz a 2024-es önkormányzati választáson.

„Szívügyünk az állatvédelem” névvel állatvédelmi pályázatot hirdet a győri önkormányzat 30 millió forintos keretösszeggel. A pályázat meghívásos, tehát csak azok indulhatnak rajta, akiket meghívtak rá: ezek között számos ismert győri állatvédelmi szervezeteket találunk, mint a Puha Praclik, a Szurkolók az Állatokért vagy az állatmenhelyt üzemeltető Emberek az Állatokért Alapítvány, a Kutymorgók a Rászoruló Állatokért és a Tanítunk és Védünk Egyesület.

A pályázatra rajtuk kívül meghívták a Dézsi Csaba András polgármester felesége által alapított, a polgármester által sokat reklámozott és a házaspár lakóhelyén üzemelő Papagájmentő Alapítványt,

illetve az önkormányzati fenntartású Xantus János Állatkertet és annak alapítványát is.

Ez utóbbi három szervezet kapcsán merült fel kérdés a Pénzügyi Bizottság ülésén szerdán. Pollreisz Balázs (MSZP) azt kérdezte, hogy az állatkertet miért nem támogatja direktben az önkormányzat, mi szükség van rá, hogy elinduljanak ezen a pályázaton; illetve azt is felvetette, hogy kellemetlen, hogy a polgármester hobbiját az adófizetők pénzéből szeretné finanszírozni. Dr. Hegedűs Ákos külső bizottsági tag pedig azt a javaslatot tette, hogy vegyék le a meghívottak listájáról a polgármester feleségének alapítványát.

A bizottság ezt nem szavazta meg, csak Pollreisz és Hegedűs szavazott a javaslatra igennel.

2021 végén jelentették be, hogy Papagájmentő Alapítványt alapít Dézsi Csaba András győri polgármester felesége, Dézsiné Szentes Veronika. Eredetileg a papagájmentő központ a győri Xantus János Állatkert területén épült volna fel 500 millió forint állami támogatásból, de azt végül nem kapták meg. Később azonban mégis jutottak állami pénzhez, 8,5 millió forint jutott a közös kasszából papagájmentésre.

Az alapítvány a bíróság honlapján elérhető beszámolók alapján 2020-ban 500 ezer, 2021-ban 2,3 millió, 2022-ben pedig közel 22 millió forintból gazdálkodott. Ez utóbbinak volt része a 8,5 millió forintos támogatás. Az alapítvány nemrég sikeresen pályázott állatkerti státuszra.

Szólj hozzá!

Két győri fa kapott faértéktáblát a Föld napján

Egy 150 éves platán és egy különleges tölgy lett a városi zöldfelületek jelképe.

Időközi választás jön Sárváron

Augusztus végére tűzik ki a szavazás időpontját.

Rezidensi-kutatói programot indít a Semmelwis Egyetem és a szombathelyi oktatókórház

A kezdeményezés egy több mint harminc egészségügyi intézményt és szervezetet magába foglaló stratégiai együttműködés része.

A modern kertgondozás forradalma: akkumulátoros kerti gépek a jövőben

A kertápolás területén az utóbbi években jelentős átalakulások történtek, melyek új távlatokat nyitottak a zöld területek szerelmesei előtt.

Szórólapokkal agitált V.Németh Zsolt mellett a kampányban Győrvár polgármestere

Kaczor Zsolt szerint nem mint polgármester, hanem mint magánember kérte a falu lakóit, hogy a fideszes jelöltre szavazzanak. A szórólapokat közmunkások hordták ki, munkaidőn kívül.

Laczkovits-Takács Tímea lett a győri Fidesz-KDNP frakcióvezetője

Egy friss közlemény szerint Fekete Dávid már előzetesen is csupán az országgyűlési választásokig vállalta a frakcióvezetést

Megalapozatlannak tartja az őt ért vádakat Matolcsy György és közleményben reagált

A volt jegybankelnök szerint nem tűnt el az alapítványi vagyon, bár a leveléből az is kiderült, hogy az MNB-nek nem volt jogköre az alapítványok működésébe való beavatkozásra.

A Vas Vármegyei Kamara kezdeményezte a területi és országos kamarai elnökök rendkívüli értekezletének soron kívüli összehívását

Talán lehet némi köze ahhoz, hogy Nagy Elek, az országos kamara elnöke alapító tagja volt az első Digitális Polgári Körnek, amit maga Orbán Viktor hívott életre. 

Pintér Bence: „Fekete Dávid semmi mást nem javasol most, minthogy a Fidesz felelőtlen pénzügyi politikájáért a polgármester vállalja a felelősséget"

A városvezetés szerint a közgyűlés feloszlatása az egyetlen járható út, miközben a Fidesz vert helyzetből is alkudozna.

Gulyás Gergely vette védelmébe a választási csalással vádolt Ágh Pétert

A leköszönő miniszter mindenről írt, csak éppen arról nem, hogy miért fogja levegőnek nézni Ághot a TISZA az elkövetkezendő 4 évben.

A sport hatásai a mindennapi életben

Sokan talán észre sem veszik, hogy a rendszeres mozgás milyen különleges hatásokkal van a testünkre. Tudtad, hogy az aktív életvitel nemcsak az izmainkat növeli, hanem csontjaink épségét is jelentősen javítja?

4 éve még a Fidesz mindent vivő szuper győztese volt, most alig nyert pár száz szavazattal Gyopáros Alpár 

A Magyar Falu Program “húzóembere” egyedül maradt talpon fideszes képviselőként a megyében. 

A Széchenyi István Egyetemért Alapítvány 2025-ben, saját maga kezdeményezett felszámolási eljárást a tulajdonában álló HUMDA Zrt. ellen

Közleményben reagáltak a sajtóban megjelent hírekre, és hangsúlyozták: hogy a HUMDA Zrt. fizetésképtelenségi helyzete a Széchenyi István Egyetemet nem érinti.

Ólomlappal fedték le a kisbuszban a rejtekhelyet a török csempészek, de a NAV győri pénzügyőreit így sem tudták becsapni

Majd’ 2 millió forint értékű cigarettát, és 20 milliónyi hamis ruhát foglaltak le az M1-es autópályán. 

Kiosztották a Kazinczy-díjakat és -érmeket Győrben

Több mint százötven fiatal versenyzett a szép magyar beszéd jubileumi döntőjén.

Vádat emelt a győri ügyészség az ellen az óvári férfi ellen, aki elütött egy kerékpáros gyereket, majd elhajtott a helyszínről

A sofőr a balesetben nem a sérülttel foglalkozott, hanem levette az autója első rendszámát, és elhajtott a helyszínről.

Folytatódik a munka a Parlamentben, a pártok megállapodtak a bizottságok felállításáról

A személyi kérdésekről jövő héten döntenek, május elején alakulhat meg az új Országgyűlés.