Elkészült a 100 millió forintos kőszegi híd, amely még sok-sok évig le lesz zárva

Farkas Bazsi 2023-07-24 16:44:30
Ha megérkeznek az uniós pénzek és teljesen elkészül az intermodális csomópont, majd csak akkor nyitják meg.

Sehova sem tartó híd épül 100 millió forintból Kőszegen - írtuk néhány hete. 

Röviden annyi történt, hogy 2022 májusában szavazta meg a kőszegi képviselő testület, hogy a központi költségvetés terhére új gyalogos és kerékpáros hidat építenek a Gyöngyös-patak fölé. 

Fotók: Farkas Bazsi

 

A beruházás lényege, hogy a vasútállomás mellé telepítik a belvárosból a buszpályaudvart. Átépítik a mostani kereszteződést és az új híddal szemben új csomópontot alakítanak ki a gyalogosoknak és a kerékpárosoknak. 

“87-es úton, a híd előtt megváltozik a közlekedés rendje, lámpás kereszteződést alakítanak ki. Ennek részeként a jelenlegi híd mellett épül egy másik, gyalogosok és kerékpárosok számára, és ennek a szerkezeti alapjainak a kiépítése kezdődött meg.” - írta még februárban a Kőszeg és Vidéke.

Fotók: Farkas Bazsi

 

"Az építés befejezésének időpontja június vége. A teljes beruházáshoz hozzátartozik a körfogalomnál kezdődő, új híd felé haladó járda, bicikliút építése három méter szélességben, 81 méter hosszan.” - ismertette a részleteket a lap.

Nos az építkezés ugyan egy kicsit megcsúszott, ám szemmel láthatóan mostanra kész lett az új híd Kőszegen. Csakhogy a tervezett csomópont átépítésének se híre se hamva.

A híd Penny áruház felőli oldala nyitva van, ám a 87-es főút felőli vége le van zárva.

Ez pedig jó ideig így is marad, a híd ugyanis csak akkor lesz megnyitva a forgalom előtt, ha az új intermodális csomópont minden eleme elkészül. Hogy ez mikor valósulhat meg? Azt nem lehet tudni. 

Fotók: Farkas Bazsi

 

Korábban megkeresésünkre Básthy Béla (Fidesz-KDNP) Kőszeg polgármestere azt írta, hogy a háborús helyzet miatt torpant meg az építkezés, ami akkor fog folytatódni, hogyha Magyarország megkapja az aktuális eu-s költségvetésben neki járó pénzeket. 

Támogasd a hatalomtól független újságírást!

Bár a kormánymédia megpróbálja elhitetni, hogy a tőlük független szerkesztőségek úsznak a pénzben ez közel sincs is.

Amennyiben neked is fontos, hogy sokáig legyen még a hatalmat ellenőrző hang, akkor támogast adománnyal a mi munkánkat is segítő Nemzeti Újságírók Demokratikus Egyesületét.

Adományodat ide utalhatod: 10918001-00000113-44920004.

Köszönjük!

Szólj hozzá!

Védett árat vezet be a kormány az üzemanyagoknál

A benzin 595 forint, a gázolaj 615 forint lesz fixen.

Napra pontosan tíz éve tart a válsághelyzet Magyarországon - de ne aggódj, a kormány megvéd

A különleges jogrend mára a mindennapi kormányzás eszközévé vált.

Fodor Roland pont akkor adott tanácsot havi 800 ezer forintért a Győr-Szol-nak, amikor kiürült a lakáskassza 

Kósa Roland szerint egyre több részlet derül ki abból, hogyan működött a városi cég abban az időszakban, amikor eltűnt az 1 milliárd 700 millió forint.

Az egészséges öregedés kulcsa: életmódváltás idősebb korban

Észrevette már, hogy az idő múlásával életmódunk hatása jobban érződik a mindennapokban?

Mit tehetünk ha széncinege költözött a postaládába?

Semmiképpen se küldjük vissza a feladónak!

Kukákat gyújtott fel egy férfi Győrben

Az egyik hulladékgyűjtő teljesen le is égett.

Kirajzott Dobrev Klára a szombathelyi Fő térre

Pedig a belváros védett részein tilos politikai plakátokat kihelyezni.

Kiemelt fejlesztési térséggé nyilváníthatja a Szigetközt a választások előtti utolsó ülésén a parlament 

A kormány szerint a lépés összehangolt fejlesztéseket, több forrást és új lehetőségeket hozhat a régió településeinek.

A magyarokat nem lehet megfélemlíteni - Magyar Péter az orosz nagykövetségnek üzent

A TISZA Párt elnöke szerint Magyarország szuverenitását és a választások tisztaságát tiszteletben kell tartani.

Megnyílt a Jóakaratú emberek boltja a győri belvárosban

Az üzletben nemcsak tárgyakat lehet venni - a vásárlók emberi történetekkel, közösségi munkával és segítő szándékkal is találkozhatnak.

Teret neveznek el Szombathelyen Feiszt Györgyről

A Levéltár melletti közterület viseli majd a volt alpolgármester nevét.

A győri Diószegi Judit az 59. a TISZA listáján

A sárvári Strompová Viktória pedig a 75. helyre fért fel.

Vízre szállna Győr - kérdőívben várják a lakosok véleményét az új turisztikai fejlesztésekről

Az önkormányzat arra kíváncsi, milyen szolgáltatásokra lenne szükség az aktív kikapcsolódást kedvelők számára.

Fegyelmi vétség miatt a Falco elküldte Marchelus Averyt

Már Szegeden sem fog pályára lépni a kosaras.

Szentkirályi Alexandra Körmenden: példátlan és felháborító, hogy Zelenszkij halálosan megfenyegette Orbán Viktort

Helyi ügyekről nem, de Ukrajnáról és Iránról volt szó a Fidesz vasi fórumán.