Nemény polgármester pert nyert az egykori közigazgatási államtitkár, Dankó Istvánnal szemben

Farkas Bazsi 2023-06-08 20:36:40
A Kúria Szombathely első emberének adott igazat.

Pert vesztett Dankó István volt közigazgatási államtitkár Nemény Andrással (Éljen Szombathely!) szombathelyi polgármesterrel szemben - derült ki Nemény friss Facebook-posztjából.

Neményt azért perelte be Dankó mert egy városi közgyűlésen azt mondta, hogy számára tisztességében megkérdőjelezhető az az ember, aki államtitkárként a saját cégének milliárdos üzletet intézett. Nemény szerint ugyanis Dankó esetében ez történt.

Az eljárás során első fokon a Szombathelyi Törvényszék, majd másodfokon a Győri Ítélőtábla is azt állapította meg, hogy Nemény megsértette Dankó jóhírnevét.

Most a Kúria arra az álláspontra jutott, hogy ilyen nem történt.

Az eljárás egyébként még nagyban folyt, amikor Dankó azzal látogatta meg a szombathelyi nyugdíjas bérlők házát, hogy nekik ajánlja fel azt a megítélt százezer forintos sérelemdíjat, amit Neménynek felé ki kell fizetnie.

Csakhogy mivel a szombathelyi polgármester fellebezett a másodfokú ítélet ellen, így Dankó még meg sem kaphatta ezt az összeget. A volt államtitkár pedig abba a hitbe ringatta a nyugdíjas lakókat, hogy adományából az épületen kisebb felújítást hajthatnak végre.

Támogasd a hatalomtól független újságírást!

Bár a kormánymédia megpróbálja elhitetni, hogy a tőlük független szerkesztőségek úsznak a pénzben ez közel sincs is.

Amennyiben neked is fontos, hogy sokáig legyen még a hatalmat ellenőrző hang, akkor támogast adománnyal a mi munkánkat is segítő Nemzeti Újságírók Demokratikus Egyesületét.

Adományodat ide utalhatod: 10918001-00000113-44920004.

Köszönjük!

Szólj hozzá!

A Március 15. téren mond beszédet szombaton Szombathelyen Magyar Péter

A nem hivatalos információk szerint 16 órától lehet meghallgatni a politikust.

Ellepték Szombathelyt a visszaváltó üveg gyűjtők

A város 15 pontján helyeztek ki ilyen szerkezeteket.

Győri az ország idei második legjobb közutas gépkezelője

Benis Martin így is ott lesz a nemzetközi megmérettetésen.

4 milliárd 400 millió forintból újulnak meg az utak Győrben

Több városrészben, egymással párhuzamosan folyik a munka. 

Állami kitüntetést vehetett át Benke Éva

Az egykori szombathelyi Berzsenyi Dániel Tanárképző Főiskola docense magas színvonalú munkáját ismerték el.

Kiszínezhető tornazsákot és tanszercsomagot kapnak az elsősök Győrben

A város idén saját költségvetéséből 8 millió forintot különített el erre a célra.

Egyedi matricakészítés prémiumminőségben

Egy gondosan megtervezett és kiváló minőségben elkészített matrica nem pusztán információt nyújt, hanem egyedi márkaélményt is kínál.

Magyar Arany Érdemkereszttel tüntették ki Ágh Ernőt

Szent Kvirin emlékének ápolásában vállalt szerepe miatt részesül elismerésben a szombathelyi önkormányzati képviselő.

Szombaton Szombathelyre érkezhet Magyar Péter

Az biztos, hogy Vas megyét célozza meg.

Ritka égi jelenség lesz megfigyelhető szerda hajnalban

Három bolygó, a Hold és több fényes csillag, valamint csillaghalmaz kerül közel egymáshoz augusztus 20-án hajnalban.

50 millió forintba kerülne Ondódra egy új ravatalozó, ennyi pénze azonban egész évre nincs a falunak

A veszélyessé vált épületet a hétvégén társadalmi munkában bontják el. A téglákat lepucolják és az iskolában hasznosítják újra.

Lemondott Vígh Ferenc a Haladás vezetőedzői posztjáról

Az új szakmai stáb kialakításáig a csapat edzéseit Simon Ádám sportigazgató, szakmai vezető irányítja.

Vállon szúrta a kalauzt egy férfi Győrben, mert leszállította a vonatról

Nem volt jegye, balhézott, majd elővett egy éles tárgyat és szúrt. 

A tiszta otthon belső rendezettséget is ad!

Sokan hajlamosak a takarítást szükséges rossznak, kötelező rutinnak tekinteni, amit minél hamarabb le kell tudni.