Július elsejétől indul meg a rendelés a József Attila utcai rendelőben Győrben

Pintér Bence 2023-06-08 10:11:00
Június közepén átadják az épületet, ami már decemberben elkészült, de gondok voltak vele.

Decemberben kész volt, márciusban akarták átadni, végül június közepén adják át,

július elsejétől pedig megindul a rendelés a győri József Attila utcai rendelőben

– jelentette be Dézsi Csaba András győri polgármester reggel a GyőrPlusz Rádió műsorán.

Két hónapja számoltunk be arról, hogy csúszik a rendelő tervezett átadása, mégpedig azért, mert a rendelő nem kapta meg a megfelelő engedélyeket a kormányhivataltól, főleg azért, mert tűzbiztonság szempontjából nem felel meg az épület.

Dézsi Csaba András polgármester szerint ennek tervezői hiba az oka, a Katasztrófavédelem azonban azt közölte, hogy „a József Attila úti rendelő átalakítása az engedélyezett tervdokumentációtól eltérően valósult meg”,

ami ellentmond a városházi kommunikációnak. A rádióműsorban most reagált erre a polgármester, mondandójának lényege az volt, hogy a városháza által kért változtatást egy hónap alatt ki lehetett volna javítani, de alapvető tervezési hiba is volt, amire szerinte azért nem tér ki a Katasztrófavédelem, mert annak idején nem mentek ki megvizsgálni a helyszínt, és ezt most el akarják hallgatni.

Áprilisban aztán azt jelentette be a polgármester, hogy nyáron adják át az épületet az orvosoknak és a szabadhegyieknek, később a Telex cikkéből az derült ki, hogy egy négy méter magas, tizenöt méter hosszú tűzfal oldhatja meg ezt a problémát, ezzel elkészültek mostanra. A felújítás a TOP-programon keresztül több mint fél milliárd forint részben EU-s pénzből valósult meg egyébként. Hogy a fal mennyibe kerül pluszban, azt egyelőre nem lehet tudni.

Támogasd a hatalomtól független újságírást!

Bár a kormánymédia megpróbálja elhitetni, hogy a tőlük független szerkesztőségek úsznak a pénzben ez közel sincs is.

Amennyiben neked is fontos, hogy sokáig legyen még a hatalmat ellenőrző hang, akkor támogast adománnyal a mi munkánkat is segítő Nemzeti Újságírók Demokratikus Egyesületét.

Adományodat ide utalhatod: 10918001-00000113-44920004.

Köszönjük!

Szólj hozzá!

Drágább lesz házasodni Kőszegen

2019 óta nem emelt árat az önkormányzat. Eddig.

A MOHU MOL 18 új kukásautót adott át Győrben

Az átadott új Mercedes típusú kukásautók modern, EURO 6E környezetvédelmi besorolásúak, használatukkal csökkenni fog a károsanyag-kibocsátás és a környezet terhelése.

Az ETO indulhat a konferencia ligában, a DAC nem

Egy tulajdonos csak egy csapatot nevezhet a pontvadászatba.

Elfogták a rendőrök a szombathelyi késelőt

A vita hevében egy személyt életveszélyesen, három másikat könnyebben sebesített meg a fiatal férfi.

Könyörögve kéri a Madártani Egyesület, hogy ne etessük a vízimadarakat!

A vízimadarak etetése nemcsak felesleges, de tömegesen sodorja veszélybe és betegíti meg az állatokat.

Kitette a kölyökkutyát a 81-es út mellett, amely ezt nem élte túl

A kölyökkutyát nem sokkal később a főúton elütötték.

Az iskolában rángatta meg fia osztálytársát egy szombathelyi nő

A gyerekek összeszólalkoztak, anyuka meg ment rendet tenni.

Mindennapos bőrápolás 4 lépésben

A rohanó hétköznapokban sokszor elfelejtjük, hogy a bőrápolás sokkal több, mint pusztán szépségápolás.

A Blikk után a Győr+t fogja igazgatni Kolossváry Balázs

Július 1-től kezdi meg munkáját az új vezérigazgató.

Holnaptól egy hónapig tartó vidámparkot nyitnak Bükfürdőn

Légvár, kisvasút, dodgem, és még sok minden más.

Ropiként törte a fákat Kőszegen a tegnap esti vihar

Balesethez és vihar következtében kilenc fakidőléshez riasztották a Vas vármegyei tűzoltókat tegnap.

A napelemes rendszerek rejtett költségei

A napelemes rendszerek egyre népszerűbbek Magyarországon, hiszen a környezetkímélő hatásuk mellett hosszú távon jelentős megtakarítást biztosítanak.

Pintér Bence a sajtónak is bemutatta alpolgármester-jelöltjét

Szerinte van rá esély, hogy a pénteki közgyűlésen megválasztják Balog-Farkas Renátát.