A Győr Projekt Kft. fél, a Pannon-Víz 1,3 milliárdos mínusszal zárta a tavalyi évet

Pintér Bence 2023-05-17 07:34:36
A villany ára tett be mindkét cégnek.

Szerdán kerül a győri önkormányzat Gazdasági és Tulajdonosi Bizottsága elé több önkormányzati cég 2022-es beszámolója is. Ezek közül a Győr-Szoléról tegnap röviden már írtunk – de nem csak a városüzemeltető cég fejezte be mínusszal a tavalyi évet.

A részben Győr tulajdonában lévő Pannon-Víz Zrt. 1,3, a győri sportlétesítmények jó részét üzemeltető Győr Projekt Kft. több mint félmilliárdos veszteséggel zárta a tavalyi évet.

A veszteség oka a Pannon-Víz esetében főleg a villany árának alakulása. Ahogy a pdf-dokumentum 19. oldalán áll: „Villamosenergia költségünk – ami az összes anyagköltség több mint 50 %-át tette ki – 2,3-szeresére növekedett. Elsődlegesen ez okozta az üzleti év veszteségét.” Ezután azt is kifejti a dokumentum, hogy az által beszedett – állam által fixált – díjakból már egyáltalán nem tudták kigazdálkodni a megemelkedett rezsiárakat.

A Pannon-Víz, illetve a területére eső önkormányzati víziközmű-vagyon államosítására is kitér a dokumentum, de a Dézsi Csaba András polgármester által eddig képivsel „se ez, se az”-álláspont helyett egyértelműen úgy fogalmaz, hogy „2022. év második felében a társaságnál is elkezdödött a csatlakozási folyamat”,

tehát a Pannon-Víz üzleti jelentése szerint legalábbis az államosítás felé megy a cég. 

A Győr Projekt esetében szöveges beszámoló nem került fel, a fenti összeg azonban világosan szerepel a határozati javaslatban. Itt esett szó korábban arról, hogy alakultak az uszodákat is üzemeltető cég rezsiügyei.

Szólj hozzá!

Megvan a Jobbik jelöltje az 1-es győri választókerületben 

Nemesné Nagy Izabella Kornélia indul a mozgalom színeiben - fókuszban a devizakárosultak.

Haszontalan médiaposztokról is beszélt Máhr Tivadar, sárvári alpolgármester újévi köszöntőjében

Ne ezekben lássuk meg az élet értelmét - tette jó tanácsként 2026 tarisznyájába.

Autó ütközött segédmotorkerékpárral Celldömölkön

Nem adott elsőbbséget, most eltilthatják a vezetéstől. 

Új regionális autópálya-matricát vezetnek be az M1-re 2026-tól

A bővítési munkák idejére kedvezményes, négy vármegyére érvényes éves matricát kínálnak az autósoknak.

Hasznos győri információk az évkezdéshez

Autóbusz-menetrend, bérletek, patikaügyelet, miegymás.

Akciósan kapja a közterületet az egyházmegye Kőszegen

Korábban fizetniük sem kellett a templom felújítások miatt foglalt területek után.

Változékony idő várható az új év első hétvégéjén

Napközben fagypont fölött lesznek a maximumok.

Olyan dunaszerdahelyi szervezet kapott 159 millió forintos támogatást a magyar államtól, aminek még honlapja sincs

Miközben a felvidéki magyar jogsérelmekben nincs előrelépés, a pénzosztás olajozottan működik.

Digitálisra vált a bérletes parkolás Győrben

Január 5-én indul az értékesítés, az árak nem változnak.

Év végi programajánló Győrben

Nem kell otthon ülni Szilveszterkor sem.

Figyeljünk a négylábú kedvencekre szilveszterkor!

Ami nekünk ünnep, sok állatnak az év legfélelmetesebb éjszakája.

Eladó a szombathelyi Cabana Garden épülete

198 és félmillió forint az ára.

„Börtönökbe vinnék a Szőlő utcai gyerekeket” - újabb súlyos állítások a gyermekvédelmi botrányban

Dobrev Klára szerint a kormány a tanúk eltüntetésével próbálhatja lezárni az ügyet, miközben egyre több a megválaszolatlan kérdés.