A Quimby nyitja, Geszti Péter zárja a nyarat idén Győrben

Pintér Bence 2023-04-14 06:45:28
„Minden eddiginél nagyobb” lesz a Győrkőcfesztivál.

„Soha nem volt még ekkora a programok kínálata” – ezzel a felütéssel kezdte a Kisalföld cikke szerint a tavaszi-nyári programok felsorolását a győri polgármester, Dézsi Csaba András (Fidesz-KDNP).

Mint kiderült, a nyárnyitó koncertet a Quimby adja Győrben június 10-én,

de már előtte is számos program lesz a városban: például kiállítás cowboyokról és indiánokról, Öt Templom Fesztivál, Szentiváni Fesztivál, Győri Gyerekpiknik, Táncfesztivál és Romerkvelle is. Június 19-én pedig ismét fellép a városban a Genesis gitárosa, Steve Hackett. Ezt többnyire a megszokott nyári programok követik, így lesz végül Barokk Esküvő és Győrkőcfesztivál is – utóbbit a polgármester „minden eddiginél nagyobbnak” ígérte. (Eredetileg az volt a döntés, hogy idén elmarad a Győrkőcfesztivál, az ezt nyilvánosságra hozó cikkünk nyomán kialakult felháborodás vezetett aztán a döntés gyorsmegváltoztatásához.)

A nyarat majd augusztus 26-án a városháza előtt Geszti Péter zárja.

A teljes nyári programkínálatot itt lehet elolvasni.

Szólj hozzá!

Egybegyűjtöttük a hétvége győri programjait

Ha ebből nem találsz kedvedre valót, a probléma nem velünk van. 

Nem csak a víz fogyott el, hanem a konstruktív gondolkodás is – szerkezeti válság szorítja sarokba a magyar agráriumot

Az aszály, a hibás vízgazdálkodás és a rossz termelési irányok egyszerre növelik az importfüggőséget.

Győr befizette a szolidaritási adó aktuális 5 milliárd forintos részletét – Pintér szerint a „nemfizetés” csak egy drága politikai üzenet lett volna

Más városokkal ellentétben Győr nem kockáztatott: a polgármester szerint 9 millió forintba került volna egy eredménytelen húzás.

650 millió forintból újul meg Győr vízi és vízparti élete - a folyók városa szintet lép

Akadálymentes horgászstég, vízitúra-központ és új szabályozási rendszer is érkezik a következő években.

Eltűnt Vámos Zoltán 

A választások utáni héten a Fidesz-KDNP jelöltje nem jelentkezett.

Hol találhatnak egymásra az emberek?

Az ismerkedés örök kérdése számos embert foglalkoztat, hiszen valahol mind keressük a tartós kapcsolatokat, a mély érzelmi kötődéseket vagy azt az egyetlen társunkat, akivel életünket megoszthatjuk.

„Megállapodtunk a benzin és a gázolaj védett árának fenntartásáról” – Magyar Péter egyeztetett a MOL vezetésével

A TISZA elnöke szerint az üzemanyag-ellátás biztosított, és az új kormány alatt sem drágulnak a hatósági árak.

11 ember ivott a szombathelyi kórházban a fagyállós csapvízből

A klímaberendezésekben használt vegyszer került a rendszerbe.

Lakossági fórumot hívott össze Szombathely polgármestere az azbeszt szennyezés miatt

Hétfőn a városházán tart teljes tájékoztatást Nemény András.

Czeglédy Csaba azért léphetett vissza, mert valószínű eljutott hozzá is, hogy mennyire ramatyul áll

A 21 Kutatóközpont most publikált, ám a választás előtt végzett felmérése szerint 8%-on állt a DK támogatott független szombathelyi parlamenti képviselőjelöltje közvetlenül a szavazás előtt.

Gagyi Levente: nem járt nálam egyetlen hatóság sem

Cáfolta a fideszes képviselő az a pletykát, ami szerint a rendőrség végzett nála házkutatást választási csalás gyanújával összefüggően.

Egyeztetett a városvezetés a győri országgyűlési képviselőkkel

Kósa Roland szerint közös munka indul az uniós források és a városi ügyek mentén.

Nincsen ivóvíz a szombathelyi kórház sürgősségi tömbjében

Nem hivatalosan fagyálló került a rendszerbe. Palackos vízzel biztosítják a betegek ellátását.

Újabb győri társasházakat von be az ingyenes szelektív hulladékgyűjtésbe a GYHG

Több száz címen jelennek meg tavasszal a sárga fedeles kukák.

Befagyasztotta az Nemzeti Filmintézet a támogatások kiosztását

Megszűnik a Savaria Filmszemle évi több tízmillió forintos finanszírozása?

A mai szórólap pakkal már nem jött City7

Kár érte, kiváló propaganda anyag volt.

A Kúria mondta ki, hogy nem sértette meg a választási törvényt Pintér Bence

A fideszes képviselőket bírálta, amiért nem jelentek meg a közgyűlésen, a Nemzeti Választási Bizottság pedig ezért első körben elmarasztalta a győri polgármestert. 

Gagyi Levente aztán igazán érthet a gyógyfürdő üzemeltetéshez

Két vasi - a sárvári, és a celldömölki - gyógyfürdőt üzemeltető cég felügyelőbizottságában is tag a fideszes megyei önkormányzati képviselő. A büki fürdőben pedig fejlesztési üzemeltetési munkatárs.