7 év fegyházat kapott a férfi, aki Sitkén megpróbálta megölni a feleségét

Farkas Bazsi 2023-04-13 14:13:35
Az ítélet ellen az ügyész súlyosításért, a vádlott és védője az emberölés bűntette alóli felmentésért jelentettek be fellebbezést.

A Szombathelyi Törvényszék előre kitervelten elkövetett emberölés bűntettének kísérlete miatt 7 év fegyházra ítélt egy férfit azzal, hogy feltételes szabadságra nem bocsátható.

A tényállás szerint a vádlott 2013 nyarán létesített párkapcsolatot a sértettel akivel, - annak ellenére, hogy kapcsolatuk a vádlott féltékenysége miatt nem volt harmonikus, gyakran veszekedtek, amelyek miatt a sértett többször elköltözött a vádlottól – 2020 nyarán házasságot is kötött. A vádlottnak és a sértettnek 2020 októberében gyermeke született, kapcsolatuk azonban továbbra is kiegyensúlyozatlan volt, mert a vádlott azt is kétségbe vonta, hogy a gyermeknek ő az apja, ezért a sértettet már várandóssága idején többször azzal fenyegette meg, hogy megöli a fattyút, illetve megfojtja a sértettet, aki azonban ezt akkor nem vette komolyan.

A Sárvári Járásbíróság a 2021. április 6-án jogerős végzésével a vádlottal szemben 2 rendbeli garázdaság vétsége miatt pénzbüntetést szabott ki, mert 2019 októberében betörte a sértett bérleményének ajtaját és 2020 júniusában megrongálta a gépkocsiját. A sértett 2021. február 17-én meghatalmazást adott bontóperi képviseletre egy sárvári ügyvédnek.

A sértett – egy újabb veszekedés után – 2021 februárjában a gyermekkel együtt ismét elköltözött a vádlottól, 2021 május végén azonban visszaköltözött hozzá. Ezt követően azonban előfordult, hogy amikor a vádlott azt hitte, a sértett már alszik, odahajolt a fejéhez és azt suttogta: „Megöllek, de még nem most. Utállak, gyűlöllek, ribanc!”. Emiatt a sértett félni kezdett a vádlottól, ezért 2021 szeptember elején közölte, hogy végleg megszakítja vele a kapcsolatot, és közös gyermekükkel együtt először édesapjához, majd később a tulajdonát képező sitkei házba költözött.

A bíróság 2021. szeptember 30-án jogerős végzéssel a vádlottal szemben ideiglenes megelőző távoltartást rendelt el a sértettől és a közös gyermeküktől, tartózkodási helyüktől, 45 nap időtartamban.

A fenti előzmények után a vádlott elhatározta, hogy megöli a sértettet, ezért 2021 október végén felkereste barátját és 3 millió forintot ajánlott fel neki, ha segít megölni – a váti lőtéren lévő bunkerben gázpalackkal felrobbantani vagy savval teli hordóba tenni – a sértettet, aki azonban nem vette komolyan a vádlott ajánlatát.

2021. november 9-én kora délután a sértett egy férfi ismerősével volt Szombathelyen, amit a vádlott meglátott, ezért 40-szer hívta fel a sértettet, ebből 3 alkalommal beszélt is vele, amelyek során kérdőre vonta, hogy a sértett „mit kurválkodik”, illetve felszólította, hogy álljanak meg autójukkal, mert szívesen szájba veri őket.

2021. november 9-én 16 órára találkozó volt megbeszélve a sértett és a vádlott között a sértettet képviselő ügyvéd irodájában a gyerekelhelyezéssel kapcsolatos egyezség tárgyában, amelyre a vádlott nem ment el.

Mindezek után a vádlott a mobiltelefonját kikapcsolta, egy hátizsákba egy tekercs, 5 cm széles Pattex ragasztószalagot, egy nagyobb méretű bevásárló táskát és fekete kesztyűt készített, majd a sértett sitkei házához ment gépkocsival – amit a háztól távolabb leállított – és a ház mellett, fekete ruhában, a kesztyűt a kezére húzva, elrejtőzve várta a sértett érkezését.

A sértett 19 óra 36 perckor érkezett a házhoz. Mivel ekkor kiskorú gyermeke a gépkocsiban aludt, a sértett egyedül ment a bejárati ajtóhoz, hogy azt kinyissa, amikor a vádlott hátulról elkapta a nyakát, majd a házba belökve közölte vele, hogy a sértett most megdöglik, itt a vége, majd – azért, hogy a sértett ne tudjon segítséget hívni – elvette telefonját, illetve kezéről letépte a segélyhívásra is beprogramozott okosóráját, és őt a hálószobába lökdöste, ahol a hanyatt fekvő sértett csípőjére ülve a magával vitt ragasztószalaggal a szemét, orrnyílását és száját is érintően többször körbetekerte a sértett fejét, illetve összefogott csuklóit, miközben azt ismételgette, hogy nem érdekli, amit a sértett mond, mert most meg fog dögleni, itt a vége.

Ekkor a vádlott a konyhában elkezdte leengedni a redőnyöket, ezért a sértett a hálószoba teraszra nyíló ajtaján megpróbált elmenekülni, azonban a vádlott ezt észlelte, ezért visszament és a ragasztószalaggal a sértett bokáit is körbetekerte, miközben továbbra is azt ismételgette, hogy a sértettet megfojtja, megkötözött testét pedig elássa valahova, hogy senki ne találjon rá.

Ezt követően a vádlott a magával vitt bevásárló táskát ráhúzta a sértett fejére, és azt a sértett nyakánál összehúzva próbálta őt fojtogatni, mivel azonban a táska anyaga merev volt, a sértett pedig folyamatosan ellenállt és a földön fekve dobálta magát, ez nem sikerült. Ezért a vádlott az előszobában lévő kiságyból egy 50x50 centiméter nagyságú párnát vitt a szobába, amelyet pár percen keresztül a sértett arcára szorított, miközben azt kiabálta, hogy dögöljön már meg a sértett. Mindezek során a sértett folyamatosan kérlelte, hogy hagyja abba a cselekményt, illetve lehetőségeihez mérten – testét megfeszítve, illetve magát dobálva – folyamatosan ellenállt, amelynek során kezébe akadt a padlóra esett kulcscsomója, amellyel a vádlott irányába ütött, így eltalálta a homlokát, ami vérezni kezdett.

Emiatt a vádlott elvette a párnát a sértett arcáról, és kiabálva szidalmazni kezdte, majd közölte vele, hogy elbúcsúzhat gyermeküktől, ezért a sértettet felrántotta a földről, és kiment a házból, amit kihasználva a sértett a konyhába szökdécselt, és egy késsel elvágta a bokájára tekert ragasztószalagot. A vádlott ezt észlelte, visszafutott a házba, a sértettől elvette a kést, majd dulakodni kezdtek egymással, amelynek során a sértett elesett, ekkor őt a vádlott a hajánál fogva a fürdőszoba ajtajához húzta, ahol a sértett feje mellé térdelve néhány percig jobb könyökhajlatába szorította a sértett nyakát és ilyen módon ismét fojtogatta, majd körülbelül pár percen keresztül két tenyerét a sértett szájára és orrnyílására szorítva sírva ismételgette, hogy dögöljön már meg a sértett. Mivel a sértett még mindig ellenállt, a vádlott a fürdőszobába húzta, majd a csípőjére ülve ismét dulakodni kezdtek, közben a vádlott két kézzel megragadta a sértett nyakát, majd pár percen keresztül két tenyerét újra rászorította a sértett szájára és orrnyílására.

A sértett ellenállása az oxigénhiányos állapottól és a kimerültségtől egyre csökkent, illetve küzdelmét reménytelennek érezve, szemét lehunyva elhagyta magát, ezért a vádlott a hálószobában hagyott hátizsákhoz ment és közölte, hogy ami következik, az durva lesz, itt a vége, nem húzza tovább a sértett megölését. A sértett viszont felkelt, és a nyitott bejárati ajtón keresztül segítségért kiabálva kirohant a házból, ahova őt a vádlott követte és utolérve fellökte, majd az út melletti bokros, fás területre húzta, ahol – észlelve, hogy a sértett szomszédjánál ég a lámpa– a lelepleződéstől tartva azt mondta a sértettnek, nem öli meg, de menjenek vissza a házba, a sértett kérésére pedig a kezén lévő ragasztószalagot segített eltépni. A sértett látszólag beleegyezett a vádlott kérésébe, és amikor a vádlott a mindvégig a sértett gépkocsijában alvó gyermekükhöz lépett, segítségért kiabálva átfutott szomszédjához, aki 20 óra 19 perckor értesítette a rendőrséget. A vádlott ekkor bement a házba a táskájáért, majd járművével távozott a helyszínről, és a felelősségre vonás elől elrejtőzött. Elfogására és őrizetbe vételére csak elfogatóparancs kibocsátása után került sor.

A sértett a bántalmazások következtében többszörös sérüléseket szenvedett el, amelyek együttesen nyolc napon belül gyógyuló könnyű testi sérülésnek minősülnek. A vádlott cselekményének következtében az elszenvedettnél súlyosabb – halált eredményező – sérülés közvetlen reális lehetősége az adott esetben fennállt, az azért maradt el, mert a sértett védekezése folytán orr- és szájnyílását nem sikerült olyan erővel és tartósan elzárni, hogy a fulladás bekövetkezzen.

Az ítélet ellen az ügyész súlyosításért, hosszabb tartamú szabadságvesztés kiszabásért, a vádlott és védője téves minősítés megállapítása miatt, az emberölés bűntette alóli felmentésért jelentettek be fellebbezést.

A bíróság a vádlott letartóztatását fenntartotta, amelyet az ügyész tudomásul vette, míg a vádlott és a védő fellebbezést jelentett be.

Szólj hozzá!

Útlezárásokkal jön Szombathelyre a hétvégén a Spartan Race

A belváros, a Kárpáti Kelemen utca környéke és a Dolgozók útja is érintett.

Indul a szombathelyi ebösszírás

Azok is kötelesek ismét bejelenteni kutyájukat, akik ezt már korábban megtették.

Lefejezték a MÁV vezetőségét

Az új Igazgatóság kinevezéséről a Közlekedési és Beruházási Minisztérium fog intézkedni.

Az építőipari szerszámok jelentősége és választása

Az építőipar mindig is az emberiség egyik fő alappillére volt. Az új technológiák és módszerek mellett vannak dolgok, amelyek változatlanul fontos szerepet töltenek be.

Az eredeti költségvetés egyharmadából lesz lebonyolítva az augusztus 20-i rendezvénysorozat

A költségcsökkentés nem érinti az ünnep méltóságát, a résztvevők biztonságát, valamint a kiemelt családi, kulturális, zenei és esti látványelemek megfelelő színvonalú megvalósítását.

Gulyás Gergely lemond Fidesz frakcióvezetői posztjáról

A Fidesz és a KDNP bojkottálja az Országgyűlés hétfői ülését.

Emberrablás Győrben

Tartozás miatt tartott fogva egy férfit négy másik.

Volt válogatott sportolóra kér súlyosabb büntetést a győri ügyészség

Elsőfokon a Szombathelyi Törvényszék a vádlottat életveszélyt okozó testi sértés bűntette miatt 2 év börtönbüntetésre és 2 év közügyektől eltiltásra ítélte.

Művelődési házaktól közösségi hubokig – Mit olvashatunk ki a TISZA programjaiból? 2. rész

A közművelődésről szóló cikksorozat második része azt vizsgálja, hogy a művelődési házak jövője nemcsak az épületek felújításán, hanem a helyi közösségi szerepük újragondolásán is múlik.

Jöhetnek az uniós ezermilliárdok

Magyarország uniós újjáépítési terve megkapta az EU-s pénzügyminiszterek egyhangú jóváhagyását.

Popa Gergely helyettes államtitkári kinevezése miatt jövő héten összeül a szombathelyi közgyűlés

Összeférhetetlenség miatt közös megegyezéssel bont szerződést az önkormányzat a Savaria Szimfonikus Zenekar igazgatójával. Új pályázatot írnak ki.

Hivatalosan is Takács Tibort szánja az országos rendőrfőkapitány Vas megye elsőszámú rendőrének

A megyei közgyűlés egyhangúlag támogatta a megyei rendőr-főkapitány kinevezését.

Megváltozott a parkolók kiosztása a győri kórházban

Dézsi Csaba András fix helye is áldozatul esett.