A következő ciklusban 3 képviselővel lesz kevesebb a szombathelyi közgyűlés

Farkas Bazsi 2023-04-03 15:00:00
A város lakosságának csökkenése áll a háttérben.

Ugyan a hivatalos népszámlálási eredményeket majd csak az őszre ígéri a KSH, az Ugytudjuk.hu informácói szerint Szombathely lakossága 75 ezer fő alá csökkent.

Ennek azért van jelentősége, mert a 2010. évi L. törvény, ami a helyi önkormányzati képviselők és polgármesterek választásáról szól, azt írja, hogy a 75 ezer fő lakosság számig 12 egyéni és 5 kompenzációs listás helyből áll össze a képviselő-testület.

Szombathely esetében ez azt jelenti, hogy a jelenlegihez képest 2 körzettel és 1 listás hellyel lesz kevesebb a következő testületben.

A körzetek számának csökkenését, azok átrajzolásával fogják megoldani.

Kerestük a szombathelyi jegyzőt, hogy hivatalos megerősítést is kapjuk. A jegyző válaszában ismertette az általunk is hivatkozott 2010. évi L. törvényt, de kitért arra is, hogy minden esetleges változtatást a központi névjegyzéknek az általános választást megelőző év szeptember 1-jei adatai alapján kell elvégezni, ezért a szeptember 1-jei adatok rendelkezésre állását követően – amennyiben az indokolt – a fenti eljárásrendnek megfelelően teszik meg a szükséges intézkedéseket.

Szólj hozzá!

„Börtönökbe vinnék a Szőlő utcai gyerekeket” - újabb súlyos állítások a gyermekvédelmi botrányban

Dobrev Klára szerint a kormány a tanúk eltüntetésével próbálhatja lezárni az ügyet, miközben egyre több a megválaszolatlan kérdés.

Magyar Péter: Orbán Viktor miatt két év alatt több mint 800 milliárd forinttól esett el Magyarország

A TISZA elnöke szerint a kormány hitelekkel pótolja az elvesztett uniós forrásokat, amit még az unokáink is fizetni fognak. 

Rápli Róbert üzent Czeglédynek: “Derkovitsi gyerek vagyok, és büszke szombathelyi!”

A DK támogatta független jelölt kommentekben provokálta tovább a TISZA jelöltjét.

Konzorciumban marad, és felsőkategóriás támogatást kap Győr 3 nagy sportklubja

A Győri Atlétikai Clubot, az UNI Győri Úszó Sportegyesületet és a Győri Vízisport Egyesületet több száz millió forinttal dotálja az állam.

A hazai haderő fejlesztését ünnepli közleményében a békeharcos kormány

Miközben Európát ekézik a sorkötelezettség miatt, itthon sikertörténetként adják el a fegyverkezést.

A Haladásnál esélyt sem kapott Keresztes Krisztián, aki most a skót élvonalban futballozik

A karácsonyig lejátszott 18 fordulóból a magyar légiós 17 bajnokin tagja volt a Dundee United kezdőcsapatának, azt az egy mérkőzést pedig sárga lapok miatt volt kénytelen kihagyni.

Hova vigyük a karácsonyfát az ünnepek után Győrben?

A Győr-Szol idén is több megoldást kínál a fenyők környezetbarát elhelyezésére.

260 millió forintért eladó a szombathelyi Romkert

Már az egykori szórakozóhely, nem az ókori kiállítótér.

Adókedvezménnyel csábítják Győrbe a háziorvosokat

A város kiszélesítette a praxisok adómentességét, a cél a betöltetlen helyek számának csökkentése.

Rápli Róbert egészen biztosan nem fog visszalépni Czeglédy Csaba javára

A TISZA hivatalosan is megerősítette, hogy jelöltjei sehol nem lépnek vissza senki javára.

Ismét karácsonyi ajándékként tálalja a kormány, a januári családi pótlék decemberi kifizetését

Előrehozott családtámogatások valódi plusz nélkül, régi üzenettel.

„A nap végén csak a szeretet és az emberség számít” - karácsonyi üzenetet küldött Magyar Péter

A TISZA elnöke szerint miközben a kormány az ünnepek alatt is uszít és kampányol, addig ők valódi segítséget visznek ahz embereknek. 

Változik a győri hulladékudvarok nyitvatartása 2026-tól

Egyes napokon később nyitnak és tovább tartanak nyitva az udvarok, a hungarocell leadás szabályai is módosulnak.

Egy meghitt ünnep Győrben ami mindenkiről és mindenkinek szólt 

A Vaskakas Bábszínházban közösen tették szebbé az ünnepet azok számára is, akiknek a karácsony sokszor nehezebben érkezik meg.