Indul a félmilliárd forintos szombathelyi útfelújítási program

Farkas Bazsi 2023-03-16 16:04:00
Március végén a vízelvezetők rekonstrukciója előzi meg körforgalmak felújítását.

Ahogy arról korábban beszámoltunk félmilliárd forintos útfejlesztési csomagot jelentett be a szombathelyi városvezetés.

A csomagba 

a Hunyadi és a Szent Gellért körforgalmának felújítása,
a Brenner Tóbiás és a Körmendi út körforgalmának rendetétele,
a Vörösmarty, Szent Márton, Hunyadi kereszteződése,
a Markusovszky, Sugár út körforgalmának kiépítése
és a Jégpince utca, Gagarin út, Bartók Béla körforgalmának megépítése került be.

A városháza mai közleménye szerint a hónap végén meg is indul az útépítések előkészítése, elvégzik a szükséges infrastrukturális munkákat. 

Szent Gellért utca – Hunyadi J. út körforgalmú csomópont vízvezeték rekonstrukció

A körforgalom burkolat javítását megelőzően a VASIVÍZ Zrt. kivitelezésében 2023. március 20-23. között vízvezeték rekonstrukciós munkálatokra kerül sor az alábbiak szerint:
-    A 2023. március 20. (hétfő) 9.00 órától kezdődő kivitelezés során a körforgalom részben lesz járható a gépjármű forgalom számára. A körforgalom Szőlős utca felőli oldala lezárásra kerül, az utca a körforgalom és a Pásztor utca közötti szakaszon zsákutca lesz, terelőútként a Rumi u. – Szent Gellért u. vehető igénybe;
-    A Hunyadi út felől érkező gépjármű forgalom kizárólag jobbra a Szent Gellért u.-Körmendi út irányába tud tovább haladni;
-    A Szent Gellért u. – Körmendi út felől érkező gépjármű forgalom a körforgalomba nem tud behajtani, a Rumi u.-Szent Gellért u. jelzőlámpás csomópontban jobbra és balra a Rumi u. felé. a Rákóczi u-i csomópontban a Rákóczi u. felé tud tovább haladni;
-    A Csaba út felől érkező gépjármű forgalom jobbra a Hunyadi u. irányába és egyenesen a Szent Gellért u.-Körmendi út irányába tud tovább haladni;
-    A Rumi u. felől érkezők az üzemanyagtöltő állomás előtt balra kanyarodva tudnak a Szent Gellért u. irányába tovább haladni.
-    A terelő utat és a forgalomkorlátozásokat is jelzőtáblákkal jelzi a Kivitelező a közlekedőknek.
-    A munkavégzés során a gyalogosok, kerékpárosok közlekedése biztosított. A helyi és helyközi autóbuszok közlekedésével kapcsolatban a Szolgáltatók adnak tájékoztatást.

Szent Flórián krt. – Körmendi út körforgalmú csomópont vízvezeték kiváltás

A körforgalom burkolat javítását megelőzően a VASIVÍZ Zrt. kivitelezésében 2023. március 27-30. között vízvezeték rekonstrukciós munkálatokra kerül sor az alábbiak szerint:
-    A 2023. március 27. (hétfő) 9.00 órától kezdődő kivitelezés során a körforgalom részben lesz járható a gépjármű forgalom számára. A körforgalom Szent Flórián körút felőli ága a Körmendi u. – Károly R. u. között lezárásra kerül, terelőútként a Körmendi u. – Károly R. u. vehető igénybe;
-    A Szent Flórián krt. felől érkező gépjármű forgalom balra a Károly R. utca, jobbra a Sorok utca irányába tud tovább haladni.
-    A Brenner T. krt. irányából érkezők a Körmendi u.-Károly R. u. érintésével tudnak tovább haladni;
-    A kivitelezés során a körforgalom három másik ágából a forgalom zavartalanul bonyolódhat le, a körforgalom ezekből az irányokból körbejárható. A terelő utat és a forgalomkorlátozásokat is jelzőtáblákkal jelzi a Kivitelező a közlekedőknek.
-    A munkavégzés során a gyalogosok, kerékpárosok közlekedése biztosított, a helyi és helyközi autóbuszok közlekedésével kapcsolatban a Szolgáltatók adnak tájékoztatást.

Szólj hozzá!

Illés Károly szerint az esélyegyenlőség elvét sértette meg a TISZA-párt azzal, hogy közlekedési jelzőtáblák oszlopaira helyezett el plakátokat

A választási bizottság szerint jogsértés nem történt, de kérik a jelölőszerveket, hogy ésszel plakátoljanak.

A benzinkutakra jár ki tankolni Szombathelyen a közösségi közlekedést működtető Blaguss

Mindenkit megnyugatnak, hogy továbbra is zavartalanul járnak a buszok a városban.

Több száz tulipánhajtást loptak el a győri Árkád közeléből

Értjük, hogy aki a virágot szereti rossz ember nem lehet, de azért van egy határ. 

Pontosította a kormány az üzemanyag „védett áráról” szóló rendeletet

Az új szabályok szerint rendszám nélküli járművek is tankolhatnak kedvezményes áron, ha igazolni tudják a magyar honosságot.

Mutatjuk a hétvége győri programkínálatát

A megemlékezés mellett a szórakozás is garantált.

KSH: masszívan visszaesett az építőipari termelés az év elején

Januárban éves alapon és az előző hónaphoz képest is jelentősen csökkent az ágazat teljesítménye.

Negyedik nekifutásra lett Körmendnek költségvetése

A kosárlabda csapat is megkapta a kért 15 millió forintos támogatást.

Szó sem volt Orbán gyerekeinek fenyegetéséről az eredeti videóban

Egy kiberbiztonsági szakértő szerint manipulált lehet az a felvétel, amely után a miniszterelnök felhívta a gyermekeit. 

Győr környéki programokat ajánlunk az ünnepi hétvégére

Találkozhatunk angyalokkal, kóstolhatunk csokit szerzetesekkel, de lesz élményfestés, és nőnapi batyus bál is. 

Március 15-én is elszállítják a szemetet Győrben

Ugyanakkor a hulladékudvarok zárva lesznek, ahogy az ügyfélszolgálat is.

„Minden idők legnagyobbja” - a Fidesz már most tudja, mekkora lesz a vasárnapi Békemenet

A kormánypárti politikusok szerint a március 15-i felvonulás történelmi lesz, csak az a kérdés: honnan tudják ezt előre?

Kitüntette Gagyi Leventét a honvédelmi minisztérium

A honvédelem érdekében huzamos időn át végzett eredményes tevékenységét ismerték el.

Ismerjék meg a Győr applikációt

Új digitális kommunikációs platform indul a városban.

Leucisztikus feketerigót fotóztak Szombathelyen

Egy ritka genetikai rendellenessége van ennek a madárnak.

Szombaton kinyit a szombathelyi Kalandváros

Úgy néz ki, hogy kiváló idő fogadja a gyerekeket.