Félmilliárd forintos útfelújítási program indul Szombathelyen

Farkas Bazsi 2023-01-19 11:42:00
A Hunyadi, a Szent Márton utca és a Plaza körforgalom is megújul. A Markusovszky és a Jégpince utcák pedig körgalmat kapnak.

Metsző szél tud fújni január közepén. Ezt ma minden sajtómunkatárs megtapasztalhatta, aki ott volt azon a tájékoztatón, amit Nemény András (Éljen Szombathely!) polgármester tartott a Szent Márton utcában és, amin a város útjainak felújításáról valamint újak építéséről volt szó.

461 millió forintot költ el az önkormányzat idén erre a célra.

A pénz teljes egészében városi büdzséből megy el. Ez egyébként az a forrást, amit a város korábban olyan a Vásárcsarnok felújítására és az új bölcsőde építésére pluszban tett bele, majd a központi költségvetésből visszakapta.

Fotó: Farkas Bazsi

Úgy gondoltuk, hogy mivel ezek fejlesztésekből visszakapott pénzek, így csakis fejlesztésre legyenek elköltve - mondta Nemény. 

A csomagba 

  • a Hunyadi és a Szent Gellért körforgalmának felújítása,
  • a Brenner Tóbiás és a Körmendi út körforgalmának rendetétele,
  • a Vörösmarty, Szent Márton, Hunyadi kereszteződése,
  • a Markusovszky, Sugár út körforgalmának kiépítése
  • és a Jégpince utca, Gagarin út, Bartók Béla körforgalmának megépítése került be.

Ez utóbbi szeptember 1-ig meg fog valósulni. 

A Markusovszky, Sugár út új körforgalomat a szándék szerint már idén megépítik, azonban előfordulhat, hogy ez csak jövőre készül el, mivel itt még terveket kell készíteni.

Szólj hozzá!

Újra megnyílt az önkormányzati hűsítőpont a Baross úton, Győrben

Az újabb hőhullám miatt ismét ingyenes felfrissülési lehetőséget biztosít az önkormányzat a belvárosban.

Magyar Péter: akár teljesen leállhat a paksi atomerőmű a Duna alacsony vízállása miatt

A miniszterelnök szerint az energiaellátás jelenleg biztosított, de a kormány már az esetleges ipari korlátozásokra is felkészül a rendkívüli hőség okozta helyzet miatt.

Három napra bezár az Aranypart I. Győrben, a maraton világbajnoki válogató miatt

Augusztus 3. és 5. között nem lehet fürdeni a Mosoni-Duna ezen szakaszán, az Aranypart II. azonban a megszokott rend szerint várja a strandolókat.

Dinnyével köszönték meg a győri kukások nyári hőségben végzett munkáját 

A GYHG ezúttal magyar dinnyével lepte meg valamennyi dolgozóját, ezzel is elismerve a kánikulában végzett munkájukat. 

Orbán Viktor kedvenc lapja arra buzdítja a fideszeseket, hogy a hőhullám alatt járassák csúcsra a klímákat és a fagyasztókat, hogy “lerohadjon az ország” - reagált a miniszterelnök

Magyar Péter szerint elfogadhatatlan, hogy egyes orgánumok az ország nehéz helyzetében pazarlásra buzdítanak és a közműrendszerek összeomlásában reménykednek.

Csütörtök estétől lezárják a győri vasútállomás utascsarnokát

A felújítás ideje alatt a csarnok nem lesz használható, a jegyvásárlás az aluljárónál kihelyezett automatákból, illetve online is biztosított.

Az M86-os és az M87-es fejlesztéseket nem állította le véglegesen a kormány!

Ez derül ki Vitézy Dávid miniszter Rápli Róbert képviselőnek írt leveléből.

Döntött a kormány az oktatásirányítás teljes átalakításáról

Augusztus 20-án az összes tankerületi igazgatói pozíciót nyílt pályázaton hirdetik meg és szemben a korábbi gyakorlattal, a polgármestereket is bevonják a döntésekbe; a kiválasztott igazgatók öt évre fognak megbízást kapni.

Pintér Bence: a közétkeztetésben is a 16 év alatt kialakult piaci torzulásokkal kell szembenézni

A polgármester szerint az új közbeszerzést úgy alakították át, hogy több szereplő is versenybe szállhasson, ugyanakkor több eljárásban jogorvoslat miatt még nem hirdethetnek eredményt.

Különleges égi jelenség vár ránk: részleges napfogyatkozás lesz látható Magyarországról augusztus 12-én

A naplementével együtt érkező ritka látványra legközelebb csak 2039-ben lesz hasonló alkalom.

Irodalmi estek, sárvári Korda koncert, és körmendi májusfa kitáncolás 

Megküldte az NKA pályázaton 50 milliót nyert gencsapáti egyesület az elszámolását. 17 millió forintot utaltak vissza a szervezetnek.

Több mint 10 milliárd forint állami támogatást kapott hat év alatt az ETO FC akadémiája

A győri klub a negyedik legtöbb közpénzben részesült a kiemelt futballakadémiák között 2020 és 2025 között.

Régi dallamok töltik meg a folyók városát: először rendezik meg a Győri Régi Zenei Hetet

Mesterkurzusok, esti koncertek és a historikus zene legkiválóbb hazai előadói várják az érdeklődőket augusztus 16. és 21. között a Bencés Gimnáziumban és a Loyolai Szent Ignác-templomban.

Feladta magát: letartóztatták a győri halálos gázolás gyanúsítottját

A 19 éves férfi tíz nap bujkálás után önként jelentkezett a rendőrségen, a bíróság egy hónapra elrendelte a letartóztatását.

Lezárták a győri Baross híd, Hunyadi utca és Wesselényi utca közötti járdáját - felújítás kezdődött az egyik legforgalmasabb gyalogos szakaszon

Az Útkezelő Szervezet a nyári tanszünet idején végzi el a 160 méteres járdaszakasz teljes felújítását. A munkák idejére kerülőutat jelöltek ki.

2020 és 2025 között 11 milliárd 852 millió forintot kapott az államtól az Illés Akadémia, a kiemelt akadémiai státusza miatt

De ezen felül is kapott állami pénzt. Összesen 14 milliárd forint után csippant a telefon.

Harmadfokú hőségriasztás lép életbe - csütörtöktől, jövő kedd éjfélig tart a rendkívüli készültség

A tartós kánikula komoly egészségügyi kockázatot jelent, a hatóságok fokozott óvatosságra kérik a lakosságot.

Újabb szervezet állt ki az M87-es mellett: a Közösen Vas Megyéért Egyesület is nyílt levélben fordult Vitézy Dávidhoz

Az egyesület szerint a túlárazott beruházásokkal szemben fel kell lépni, de a Kőszeg és Szombathely közötti négysávos út megépítését nem szabad elhalasztani.

Új látványelemekkel, különleges fényfestéssel és erős vállalati összefogással készül a jubileumi Savaria Történelmi Karnevál

A 25. jubileumi Savaria Történelmi Karnevál sajtótájékoztatóján a szervezők ismertették a rendezvény legfontosabb újdonságait, bemutatták a jubileumi év kiemelt programjait, valamint a Karnevál megvalósítását segítő vállalati partnereket és együttműködéseket.