Most már szinte biztos, hogy kikerült a Mészáros családból Homlok Zsolt

Farkas Bazsi 2023-03-08 15:18:00
Felesége neve elől eltűnt a Homlok név. A Szombathelyi Haladás tulajdonosának Felcsútról Budapestre változott az állandó lakcíme.

Szombaton írtunk róla a Szabad Európa cikke kapcsán, hogy akár a Szombathelyi Haladást is megrázó események indultak be a napokban.

A szombathelyi focicsapatot ugyanis az a Szombathelyi Haladás Labdarúgó és Sportszolgáltató Kft. üzemelteti amelynek tulajdonsa a Haladás Marketing Kft. amelyek pedig többségi tulajdonosa Homlok Zsolt.

Homlokot korábban sokáig úgy emlegette a közéleti sajtó, mint Mészáros Lőrinc veje, és mi tagadás, a Fidesz oligarchája bőségesen látta el munkával Homlokot. 

Igaz nem csak ő. Szombathely fideszes városvezetése 2018-2019-ben a Sportliget, a Víztorony, a Képtár felújítását is Homlok cégére bízta. Ám úgy néz ki, vége a bő esztendőknek.

Tavaly év vége óta lehet hallani a városban, hogy Homlok és felesége viszonya megromlott. Külön költöztek, sőt, Mészáros lánya már a válást is beadta.

Ezt látszik alátámasztani most az a néhány adat, amit a hvg.hu szúrt ki, és amit mi is vissza tudtunk ellenőrizni az Opten cégadatbázisban.

Homlok neve eltűnt a felesége nevéből, korábban ugyanis Homlok-Mészáros Ágnesként szerepelt a cégnyilvántartásban, ám mostanra már csak Mészáros Ágnesként lehet megtalálni.

Homlok lakcíme is megváltozott. 

A cégvezető február elsejével Felcsútról Budapestre tette át állandó lakcímét.

És, hogy mindez miért fontos?

Korábban ugyanis közleményben tudatta a VASÚTVILL Kft., hogy két fontos vasúti fejlesztésben is felmondta velük a kivitelezői szerződést a fővállalkozó, a Mészáros Lőrinc tulajdonában álló R-Kord Kft.

Korábban ilyen elképzelhetetlen lett volna, nemhogy NER-cégeknél, de családi kapcsolatokkal erősített NER cégeknél meg pláne.

Homlok Zsolt a tulajdonosa a Haladás NB II-es focicsapatnak, elnöke a Haladás VSE-nek, amely egyesület 100%-ban tulajdonolja az NB1-es futsalt működtető HVSE Sport Kft-nek.

Amennyiben Homlok pénzügyileg meggyengül úgy könnyen magával ránthatja a labdarúgócsapatot is. Igaz a Haladásban 10%-ban tulajdonos a szombathelyi önkormányzat is, ám ez az idei évben mindössze 40 millió forintos támogatás jelent a városi kasszából.

Kerestük Homlok Zsoltot, aki telefonon azt kérte, hogy késő délután hívjuk vissza. Amint sikerült neki feltenni kérdéseinket újabb cikkel jelentkezünk. 

Szólj hozzá!

Tragikus hirtelenséggel elhunyt Gombás Endre

Szombathely egykori önkormányzati képviselője 73 éves volt.

47 ezer ember hal meg évente elkerülhető halálokok miatt - a TISZA ajkai jelöltje szerint ez az igaz veszély 

Balatincz Péter súlyos orvos- és eszközhiányról beszélt: osztályok működése, műtétek és alapvető ellátások is veszélybe kerülhetnek a szakemberhiány miatt.

Olcsó benzin, drágább jövő? - az árstop a klímacélok ellen dolgozik

A mesterségesen lenyomott üzemanyagárak rövid távon könnyebbséget hozhatnak, de hosszú távon tovább mélyítik Magyarország fosszilis függőségét.

Letartóztatásba kerülhet a férfi, aki tegnap megölte a feleségét Győrben

Előre kitervelten, különös kegyetlenséggel, több ember sérelmére elkövetett emberölés bűntettével gyanúsítják. 

Egyelőre nem nagyon értjük, hol fog majd elférni a tömeg a szombathelyi Savaria téren Orbán Viktor beszéde alatt

A tér végében a Fő térrel szemben állítják fel a színpadon. Megannyi kis sátort zsúfoltak be a területre.

12 oldalas érvelési kisokost juttat el a Fidesz a szavazóinak, hogy egy közéleti vitában teljes mellszélességgel tudják képviselni a kormány álláspontját

Egészségügy, oktatás, infláció, mélyszegénység, korrupció, jogállamiság, energiapolitika, utak állapota, kegyelmi ügy. Mindenre van magyarázat.

Meglepetés! Jah, nem. A Fidesz-frakció nem megy el a mai győri rendkívüli közgyűlésre

Boncsarovszky Péter fideszes frakcióvezető-helyettes egy csomó olyan dolgot vizsgáltatna meg a testülettel, ami nem a testület hatásköre.

Gyűlölködöm, tehát vagyok?

Egy győri plakát őszintébben beszél a magyar közéletről, mint az összes politikai kampány együttvéve.

NMHH: újra törvényt sértett a "Balázsék" egyik adása

A hatóság szerint ezúttal az idősebb nők emberi méltóságát sértették meg.

Malac arcúra retusált emberek képével kampányol Deutsch Tamás

Nem ez az első fiaskó az idei Fidesz-kampányban, de ezt még mi sem láttuk jönni. 

A közgyűlés határoztára van szükség ahhoz, hogy a polgármester a kérdéseit hivatalos formában is feltehesse a győri rendőrség vezetésének

Ezért hívott össze rendkívüli ülést Pintér Bence - az Orbán-beszéd közben történt atrocitások tisztázása a cél. 

Dunaújvárosban is visszalépett a DK országgyűlési képviselőjelöltje

Szabó Zsolt a város alpolgármestereként ismert politikus a kerületben, mégis visszalépett.

Rendőrség: A választási gyűlések rendjének fenntartása a szervező felelőssége

Közleményt adott ki a testület az elmúlt napok eseményei után.

Magyar Péter: aki nem a lakcímén voksolna, annak április 2-án 16 óráig lépnie kell!

Fontos határidőre figyelmeztet a TISZA Párt: csütörtök délutánig lehet átjelentkezni a szavazáshoz.

Idén nyáron végre felújítják a Hecsei úti felüljárót Győrben

A város egyik legfontosabb közlekedési útvonalán júniustól indulnak a munkák, időszakos lezárásokra is készülni kell.