Lemondtak tagságukról az egyetemi vagyonkezelő alapítványokban betöltött pozícióikról a miniszterek, és ezt várják minden kormányzati tisztviselőtől – jelentette be Gulyás Gergely a Kormányinfón. Az egyelőre nem világos, hogy a polgármestereknek, így pl. Dézsi Csaba András győri polgármesternek le kell-e mondani az alapítványi kuratóriumi tagságáról. De a miniszterek közül Varga Judit, Lantos Csaba, Lázár János, Varga Mihály, Nagy István, Szijjártó Péter és Navracsics Tibor már így tett.
A polgármesterek kapcsán a miniszter azt mondta, hogy ezen a fronton még várják a brüsszeli igényeket.
A sajtótájékoztató elején a kancelláriaminiszter elmondta: három napig ülésezett a kormány, stratégiai kérdésekben hoztak döntéseket, majd a törökországi földrengésről beszélt, amiről tárgyalt a kormány a héten. A mentésben résztvevő magyarok eddig 27 túlélőt mentettek ki. 156 ember és 26 kutya van Törökországban, magyar állampolgárságú érintett, sérült a kormány tudomása szerint nincs.
A kormány a gazdasági helyzetről is tárgyalt, szerintük Magyarország az Európát sújtó válság közepén is igyekszik teljesíteni azt, amit ígért: a 13. havi nyugdíjat a nyugdíjasoknak, és a dolgozóknak tett ígéretet is, szerintük az átlagos béremelkedés ugyanis magasabb volt, mint az infláció. Az idei év feladata, hogy letörjék az inflációt, és ne engedjék recesszióba süllyedni a gazdaságot; sőt Gulyás szerint nem kincstári optimizmus a másfél százalékos növekedés.
A kormány az ország energiastraégiájával is foglalkozott: a 2030-ig felvázolt tervben fontos szerepet kap az atomenergia és a megújulók is. Ha sikerül megszerezni az EU-s pénzeket, annak jelentős részét energetikára, hálózatfejlesztésre fordítanák. Az Ipari Parkok ellátását biztosító víziközmű-cégek energetikai fejlesztése elsődleges fontosságú – mondta Gulyás. Az energiaszuverenitást szeretné növelni a kormány.
A háború kapcsán Gulyás Gergely semmi újat nem mondott: a magyar kormány békepárti, azonnali tűzszünet és béketárgyalások kellenek, de a kancelláriaminiszter végig orosz agresszióról és az azt elszenvedő Ukrajnáról beszél, mely utóbbinak humanitárius, anyagi támogatást nyújtott Magyarország, illetve menekülteket is befogadott. Fegyvereket azonban továbbra nem küld az ország, és a szankciókat sem támogatja.
Az akkumulátorygyár-építések is szóba kerültek, ennek kapcsán Gulyás arról beszélt, hogy
nem tartja életszerűnek társadalmi ellenállás miatt egy adott beruházás lefújását.
Az Új Szó Nálunk cikke szerint a miniszter azt mondta: „Az összes felvetésre világos, egyértelmű választ kell adni, s akkor nem lesz társadalmi ellenállás.”