Pénzre váltotta 32 és félmillió forintnyi állampapírját Kara Ákos

Pintér Bence 2023-02-01 09:38:26
Simon Róbert Balázs pedig tudott félrerakni pár milliót.

Nyilvánossá váltak az országgyűlési képviselők idei vagyonnyilatkozatai, mi pedig a tavalyelőtti  és a tavalyi évhez hasonlóan most is összevetettük a győri képviselők friss adatsorát a tavalyival. Tudni kell, hogy jelen formájában a vagyonnyilatkozati rendszer nem feltétlenül ad sok információt, hiszen például a képviselők rokonainak vagyonáról nem tudunk képet alkotni, mivel azok nem nyilvánosak.

Simon Róbert Balázs ingatlanvagyonában nem állt be változás, továbbra is egy győri családi ház és egy szintén győri lakás van a szabadhegyi illetőségű képviselő nevén. Tavaly vásárolt 2020-as évjáratú Audi Q3 márkájú autóját megtartotta.

Megtakarításai között egy egymillió forintos életbiztosítást, illetve takarékbetétben elhelyezve 13,5 millió forintot találunk, ami 4,5 millió forinttal több, mint amennyit tavaly jegyzett ebben rubrikában a képviselő, akinek tartozása immár nincs. Képviselői állása mellett Simon az egyetemen is oktat, a most jelzett szerint havi 1 és 200 000 forint közötti összeget kap ezért. Gazdasági társaságban nincs részesedése.

Kara Ákos, Győr déli részének képviselője nevén továbbra is több kisebb-nagyobb nyúli és győrújbaráti ingatlan, földterület, pince és erdő van, illetve egy győri lakás. Skoda márkájú autóját nem cserélte,

állampapírjaitól azonban megvált, ebben tartott 32,5 millió forint megtakarítását már szimplán a bankban tartja.

OTP-részévenye 3,3 millió forint értékben van, takarékbetétben továbbra is 2,6 millió forinttal rendelkezik a képviselő, korábbi 2,6 millió forintos tartozását visszafizette. Képviselői fizetése mellett miniszteri biztosként is az egy és öt millió forint közötti kategóriában mozog a keresete. Gazdasági társaságban nincs részesedése.

Szólj hozzá!

Már Sárvár fideszes polgármestere is azon kesergett, hogy mennyi mindenre jutna pénz, ha nem kellene befizetni a városra kirótt szolidaritási adót

Például gyalogátkelőre, épület homlokzat felújításra vagy akár egy gyalogos híd építésére is.

Transzformátortűz és több egyéb meghibásodás okozták a győri áramszüneteket

Az extrém hőség miatt jelentősen megnőtt a villamosenergia-hálózat terhelése, az E.ON takarékos energiahasználatot kér a lakosságtól.

Tilos elektromos rollerrel közlekedni Győr belvárosának két legforgalmasabb utcájában

A város a gyalogosok és kerékpárosok biztonsága érdekében hívja fel a figyelmet az új szabályok betartására.

Hűsítőpont nyílt Győr belvárosában a kánikulai napokra

Klimatizált pihenőhely, ivóvíz és mosdó várja a felfrissülni vágyókat a Látogatóközpontban.

Görög Ibolya tartott protokoll-tréninget a győri GYHG munkatársainak

A szakmai fejlődés és a magabiztos kommunikáció került a középpontba a vállalat legújabb továbbképzésén.

Korlátozzák a polgármesterek és vármegyei közgyűlési elnökök javadalmazását

A jogalkotók úgy fogalmaznak, hogy a törvény célja, hogy nemzetgazdasági érdekből megakadályozza, hogy a főpolgármester, a megyei jogú városok és a fővárosi kerületi önkormányzatok élén álló polgármesterek, a vármegyei önkormányzatok közgyűlési elnökei, valamint a polgármesterek illetménye automatikusan, évről évre emelkedjen.

A legnagyobb hőségben is helyt áll a GYHG - a kánikulában is zavartalan a hulladékszállítás

A győri hulladékgazdálkodási társaság a rendkívüli meleg ellenére is biztosítja a folyamatos szolgáltatást, miközben dolgozói védelmére is kiemelt figyelmet fordít. 

100 lakást építenének az egykori kőszegi SOS gyermekfalu területén

A helyi önkormányzat támogatja a beruházást, ugyanakkor vannak még megoldásra váró feladatok.

Megverte anyját egy férfi a szombathelyi vasútállomás előtt

Apja próbálta csitítani az agresszív férfit.

Az elektromos járművek idén nyáron is hódítanak!

A nyári szezon beköszöntével a városi utcák és a vidéki kerékpárutak képe alapvetően megváltozik.

Szakács András szerint minimum ellentmondásos a győri Fidesz–KDNP álláspontja a szolidaritási adóval kapcsolatban

Azt megszavazta ugyan a helyi Fidesz, hogy a szabályozás a jelenlegi formájában nem jó, de azt a határozatot mégsem vonták vissza amiben tavaly még azt állították, hogy az elvonás Győr stratégiai érdeke. 

Állásfoglalást készített az abdai képviselő-testület a Juhász Balázst érintő NKA-ügyben 

A testület a település jó hírnevének védelmére hivatkozva fogalmazott meg határozati javaslatot, amely a képviselő megbízatásának mérlegelését is felveti.