2025 januárjára készülhet el a szombathelyi Petőfi Sándor utcai volt leánykollégium felújítása, ahova aztán az MCC költözhet be

Farkas Bazsi 2023-01-04 07:36:12
Helyreállítják a szecessziós homlokzati architektúrát, a belső térszervezést, és egy impozáns belső kertet is kialakítanak. 

2021 októberében épületbejárással együtt mutatták be a Mathias Corvinus Collegium szombathelyi központját. A képzési centrumot sokan a Fidesz tehetséggondozójaként emlegetik. Ez pedig nem véletlen. Orbán Balázs, a Miniszterelnökség parlamenti és stratégiai államtitkára, az MCC kuratóriumának elnöke személyesen vett részt az eseményen.

A szombathelyi központ igazgatójának pedig Retteginé Böröcz Katalint nevezték ki. Aki a Böröcz László fideszes parlamenti képviselő testvére.

Bár 2021-ben a Petőfi Sándor utcai volt leánykollégium épületében tartottak tájékoztatót, a képzések mégsem itt, hanem az utcában feljebb található, a Püspöki Általános Iskola volt épületében kezdték meg.

Hamarosan azonban megkezdődik az eredetileg is kiszemelt épület felújítása, átépítése a Petőfi Sándor utca 14. számban.

A magyarepitok.hu fizetett cikkben számolt be a legfrissebb fejleményekről.

A szombathelyi épületet 1913-ban tervezte és engedélyeztette Schoditsch Lajos építész. Bár Orbán Balázs 2021-es, szombathelyi látogatásakor azt mondta, hogy az épület eredetileg is oktatási célokat szolgált, ez nem igaz. Az ingatlan ugyanis eredetileg társasház volt. A második világháború után államosították és az átépítés után az Állami Gyermekápolónő Iskola működött itt. 2016-ban lett az épület állami tulajdon. 

A most publikált szakvélemény szerint: Az épület fűtési rendszere és padlás-hőszigetelése teljesen tönkrement.

A pincei- és földszinti falazatok a régi kátrányszigetelés elöregedése miatt erősen vizesednek, emellett erős vakolathullás tapasztalható, melyhez hozzájárult az épület használaton kívüli fűtetlen állapota is.  Az 1970-es években utólagosan hozzáépített, napjainkra már erősen leromlott állapotú mosdóblokk épületszárnya jelentős felújításra szorul.

A korábban megkezdett energetikai korszerűsítések sajnálatos módon nem teljeskörűen készültek el, így pl. a takarás nélküli padláshőszigetelés a tetőtérbe beköltöző madarak miatt teljesen tönkrement, emiatt a padlástér fertőtlenítő kezelése is szükséges.

Az elképzelés szerint helyreállítják a szecessziós homlokzati architektúrát, a belső térszervezést, és egy impozáns belső kertet is kialakítanak. 

A tervezésre vonatkozó közbeszerzési eljárást a B5 Építésziroda Kft. nyerte el. A tervek várhatóan idén év elején készen lesznek, ezt követi a kivitelezésre kiírt közbeszerzés. 

Most azzal számolnak, hogy 2025 januárjában már a felújított épületet adhatják át az MCC-nek a kivitelezők.

Már most nagyszabású nyitó rendezvénysorozatot emlegetnek. 

A belső udvar mindenki számára nyitott lesz, a hangulatos kerthelyiséget és kávézót nemcsak a diákokat, hanem a szombathelyi lakosokat is szeretettel várja majd - zár így az anyag. 

Szólj hozzá!

Nyárias idővel érkezik a pünkösdi hosszú hétvége

Napfényből nem lesz hiány, a hőmérséklet helyenként a 30 fokot is megközelítheti.

Egy napra mesebeli filmstúdióvá változik az Aranypart – jön a Győri Gyermek Piknik

Koncertek, bábszínház, játékparkok, kézműves foglalkozások és rengeteg családi program várja a gyerekeket május 31-én az Aranypart II.-n.

Koncertek, futás, helytörténeti séta és retro buli – ingyenes programokkal telik meg Győr pünkösdkor

Május 22. és 25. között szakmai konferenciák, családi programok, sportesemények, koncertek és közösségi rendezvények várják az érdeklődőket Győr több pontján.

Hamis márkák a pápai piacon: több száz kamu parfümöt és ruhát foglalt le a NAV

Hugo Boss, Chanel, Louis Vuitton, Nike és Adidas feliratú termékeket kínált egy árus, a pénzügyőrök az otthonában is találtak hamis termékeket.

Pünkösdkor sem marad el a szemétszállítás Győrben

A GYHG az ünnepnapokon is a megszokott rendben viszi el a hulladékot, de a hulladékudvarok és az ügyfélszolgálat zárva lesznek.

Tarvágások, erdőtüzek, klímaváltozás: új erdő-politikát sürgetnek Magyarországon a szakemberek

Már nem lehet kizárólag fakitermelési szempontból gondolkodni a magyar erdőkről.

„A dolgozók mennek, a vezető marad?” – belső információk szerint Holló Bernadett megtarthatja vezető állását és fizetését az éppen megszűnő Győr+-nál

Miközben a médiacég a hullámsírba merül, a frissen kinevezett vezető átevezhet egy új céges struktúrába. 

Új kerékpárút épülhet a Nagy Imre úton Győrben

A Vasvári Pál utca és a Szauter utca közötti szakaszon fejlesztené tovább a városi kerékpáros hálózatot a helyi önkormányzat.

Lázár Szombathelynek is elengedte a Volán tartozás jó részét

Összesen négy önkormányzat volt érintett a leköszönő miniszter gesztusában.

„Pár napig halkabb, aztán minden megy tovább” – évek óta küzd egy győri család a szeszgyár zajával

A Tátika utcában élők szerint a Győri Szeszipari Zrt. működése rendszeresen túllépi az éjszakai zajhatár-értéket, a hatóság viszont rendre azt állapítja meg, hogy minden szabályos.

Május végén újraindul a vasúti forgalom Veszprém és Ajka között

Hónapokig tartó helyreállítás után május 30-tól újra közvetlen kapcsolat lesz Budapest, Veszprém, Ajka, Szombathely és Zalaegerszeg között. 

Ukrán gyerekrajzokból nyílik megrendítő kiállítás a győri Rómer Házban

A háború legkisebb áldozatainak történeteit mutatja be a tárlat.

“Ne aláírásokat gyűjtsenek, hanem gyereket szüljenek.”

Megszólalt V. Németh Zsolt a gersekaráti iskola kapcsán.

Hamarosan az Oxygen Music szól a Győr+ Rádió helyett a 100.1 MHz-es frekvencián

A frekvencia tulajdonos Oxygen Media már beadta a váltáshoz szükséges papírokat a Média Hatósághoz.

4 százalékkal kellett túlárazni a kivitelezőknek a Győr-Szollal kötött szerződéseket, amit aztán vissza kellett adni a cégnek 

Tegnapi cikkünkre reagálva, most névvel vállalta állításait egy volt társasházkezelő hozzátartozója, aki túlárazott munkákról és furcsa lomtalanításokról mesélt lapunknak.

A Győr-Szol Zrt. igazgatósága a Győr Plusz médiumok megszüntetése mellett döntött

A médiacég közleményben tudatta, hogy a megszűnés tényét.

A szombathelyi Dobó SE elnöke arra kérte a TISZÁ-ra szavazókat, hogy töröljék őt az ismerősei közül

Miközben a klub szövetségi alelnöke a TISZA-kormány alatt próbálja megújítani a magyar atlétika belső viszonyait. Furcsa együttállás ez.